HW 98k

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
HunterKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 541
Rejestracja: 03 stycznia 2003, 01:32
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW 98k

Post autor: HunterKK »

Czy ktorys z Was mial doczynienia z tym sprzetem i wie czy jest "to" godne uwagi urzadzenie :wink: ???
Jesli tak to niech sie pochwali i napisze cos o tej niby bardzo celnej maszynce :D
W razie jakby ktos nie wiedzial o co mi chodzi to podaje linka do stronki:
http://www.straightshooters.com/beeman/bdr11.html
JM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 14 lutego 2003, 02:11
Tematy: 113
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JM »

Miałem tą zabawkę w ręce, ale niestety z niej nie strzelałem :cry:

jest lżejsza od HW 77k i HW 97k, ale o ile wiem to jest tylko model HW 98 bez "k". Bardzo ciekawe, regulowane łoże... baka jak i stopka jest regulowana. Samo łoże jest "matowione w miejscach trzymania, co sprawia, że się nie ślizga.

Wiem, że jest dostępny w kalibrach 4.5, 5.0, 5.5 oraz 6.35. W kalibrze 4.5 VO to niby 290 m/s a w 5.5 to 230 m/s (oczywiście nikt nie mówi tu nic jaki śrut był użyty w testach)

Waga 3,8 kg, długośc całkowita 1100 mm, lufa ma 410 mm (jak dla mnie trochę przydługa... jest też dostępna w wersji z litrką "F", czyli poniżej 7,5 Joula....
Awatar użytkownika
HunterKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 541
Rejestracja: 03 stycznia 2003, 01:32
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: HunterKK »

Hmmm cos widze ze za wiele osob jej nie widzialo oprocz Ciebie JM.
Gdzies wyczytalem post Jerzego N - chyba na BBS, gdzie pisal ze jest to najlepsza sprezynowka "made in Weihrauch" :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fred »

HunterKK pisze:Hmmm cos widze ze za wiele osob jej nie widzialo oprocz Ciebie JM.
Gdzies wyczytalem post Jerzego N - chyba na BBS, gdzie pisal ze jest to najlepsza sprezynowka "made in Weihrauch" :?: :?: :?:
jak zwykle to sprawa gustu. Strzelalem z niej i musze przyznac, ze zaskoczyla mnie swoja "zwinnoscia" - bardzo dobre i ladne loze - polecam dla zwolennikow lamanych wiatrowek.
Wbrew pozorom nawet dlugie lunetki wchodza na to ustrojstwo.
na emeryturze
Jerzy
Właściciel
Właściciel
Reactions:
Posty: 2364
Rejestracja: 21 listopada 2002, 23:08
Tematy: 124
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Administratorzy

Post autor: Jerzy »

Jest to HW 85 z mocno zmodyfikowanym łożem, lufa też wygląda na lepszą. Całkiem fajna wiatrówka. Spust oczywiście Rekord. Na lufie jest stalowa rurka pogrubiająca przez co jest znacznie cięższa (lufa) i jak dla mnie powoduje złe wyważenie wiatrówki ale na szczęście ta nakładka jest zdejmowalna.. Strzela się z tego lepiej niż ze zwykłego HW85, dzięki regulacjom kolby. Wolałbym zdecydowanie niż HW77/97 - lżejsza, ładniejsza, wygodniejsza, nie zagraża palcom, a moc i celność ta sama.
Jerzy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”