Tłumik Crosman 2240 ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

żagiew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: żagiew »

Witaj

Na początek-nie wolno podawać linków do aukcji (Regulamin).
Atu masz mój temat i jak z tym sobie poradziłem:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=10 ... t=#1065583
mgili
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwietnia 2005, 23:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mgili »

Dzięki za zwrócenie uwagi, link usunięty, moja wina przepraszam.
Odnośnie sposobu dopasowania, to jestem pod zachwytem jak najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne, nawet mi nie przyszło to do głowy że można zamiast kombinować z lufą pod szlifować tłumik i będzie OK.
Jutro się za to biorę,
Wielkie dzięki za radę.
Awatar użytkownika
TEX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1199
Rejestracja: 10 stycznia 2004, 22:40
Tematy: 6
Lokalizacja: Zach. Polska.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TEX »

@ Kol.mgili.
Zanim uszkodzisz nieodwracalnie swój tłumik ;-), zobacz na zamieszczonej niżej fotce jak można go (też) w inny sposób zamocować.

Tj. za pośrednictwem tulejki prostej lub stożkowej, która posiada otwór fi-11mm i gwint standardowy drobnozwojowy (najlepiej w komplecie narzynki i gwintownika - ogólnodostępnych).
- Długość tulei - taka aby swobodnie można było wkładać nabój CO2.
- Wspomniany wyżej otwór fi-11mm zapewnia prawidłową pracę/działanie korony lufy - sprawdzone w praktyce.
Powyższe wykona w "minutę", każdy tokarz (już nie wspominając, że otwór w Twoim tłumiku można maszynowo zamocowanym gwintownikiem zamienić w gwint pasującu do owej tulei w.. "drugiej minucie" :-).
Za jednym zamachem, należałoby wraz z z tuleją zlecić wytoczenie estetycznej końcówki wkręcanej na gwint/lufę, potrzebnej gdy tumik będzie zdjęty.
To się opłaca - Pomijając względy estetyczne, ten dodatkowy ciężarek na lufie uspokoi (zachowa po tłumiku zmniejszone) ósemkowanie lufy a tym samym poprawi celność pistola.

Obrazek

Tuleję na lufie mocuje się stosownym Loctite (czerwony) lub modelarskim R-48 (łożyskowy).
Klei się, mocując odtłuszczoną lufę w pozycji pionowej do czasu stężenia kleju (chodzi o centryczność osadzenia/ułożenia się tulei i lufy).
Głębokość osadzenia się tulei na lufie, ustalamy przed klejeniem - taśmą izolacyjną.

Powyższe to tylko alternatywne, sprawdzone rozwiązanie problemu a sama decyzja... oczywiście należy do Ciebie.

Pozdr. TEX.
Strzelectwo pojmuję jako... jedną z wielu form wypoczynku/relaksu.
mgili
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwietnia 2005, 23:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mgili »

To jest bardzo elegancki i fachowy montaż, jednak kolego TEX jak dla mnie bardziej wymagający od zwykłego szlifowania, biorąc pod uwagę sprzęt jako treningowy mogę sobie pozwolić na utratę estetyki kosztem mniejszego nakładu pracy wyszlifuje co nieco i zamaluje.

Takie dodatkowe pytanie jak potem sprawdzić czy tłumik będzie osiowo siedział. Przy braku osiowości będzie to mocno widoczne w drodze lotu śrutu?
Awatar użytkownika
vox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5097
Rejestracja: 08 marca 2009, 23:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vox »

mgili pisze: Takie dodatkowe pytanie jak potem sprawdzić czy tłumik będzie osiowo siedział. Przy braku osiowości będzie to mocno widoczne w drodze lotu śrutu?
Może być tak, że po strzelaniu na tarczy będzie sitko.
Obrazek
Awatar użytkownika
wiktor6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 207
Rejestracja: 12 listopada 2009, 18:01
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik Crosman 2240 ?

Post autor: wiktor6 »

Bizun pisze:
Kriss_94 pisze:Czy tłumik do Crosmana 2260 z al...o.pl będzie pasował na 2240?..
Lufy Crosmanów mają średnicę lufy 11 mm.......to już masz odpowiedź :-D .”

@qbetka „Muszkę musisz zdjąć - jest na wcisk.”
Po zdjęciu plastykowej muchy i osadzeniu tłumika nie możesz używać otwartych – brak muchy :cry: .
Możesz skopiować rozwiązanie jaki zastosowałem w Crosmanie 2300.

Nakładka na lufę z kołkiem muchy. Używałem, jest OK. Otwór w nakładce lufy był przekalibrowany rozwiertakiem 11H7, pasuje idealnie do lufy bez luzu. Nakładka mocowana do lufy dwoma robaczkami od spodu.
Obrazek

Należy nakręcić nakrętkę zasłaniającą gwint tłumika.
Obrazek

Z tłumikiem można korzystać z otwartych.
Obrazek

Podobny do 2240 i wygląda tak:
Obrazek

A tu masz dużo zdjęć o tuningu.
http://www.airgunslipinski.zafriko.pl/kat/Tuning
Strona moja już nie istnieje, bo zlikwidowali chyba serwer i teraz jakis polsat news . Tak to jest z darmowymi. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”