AR20 FT, right/left, 16 Joule, 4,5 mm

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
radlukaj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 761
Rejestracja: 08 września 2008, 16:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Praga, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: radlukaj »

Emhyrion pisze:
radlukaj pisze:Ale nie jest tak piękny jak Steyr :P.
Nooooo teraz to pojechałeś... :)
Miałem na myśli mojego :)
Wszystko i tak jest w rękach i głowie
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

radlukaj pisze: Jak to OK?
Przecież skończyło się powietrze przed końcem zawodów :).

Lukasz
No to wyszła wada - sam się nie pompuję.

Ale na poważnie, wygląda na to, że "z czasem" minimum na kartuszu nie oznacza minimum w realu, bo "bił za nisko" ale jeszcze powyżej "minimum". Tak więc przed MP muszę przestrzelać cały kartusz przez chrono znaleźć "mimimum", bo fabryczny zakres ciśnienia minimalnego, to chyba został przeniesiony "żywcem z walthera" i w realu się nie pokrywa z rzeczywistoscią. I jest to, jak by nie patrząc, 1 wadą ukrytą, która wyszła w praniu.....

Ilość strzałów, nie jest tak duża, jak by 300 barowy kartusz na to wskazywał. Nie dało rady strzelić 40 celów FT, 20 z nocnika i 40 hft z jednego ładowania do 250 bar.


P.S. Było jeszcze z "parę śrutów" na zero..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Emhyrion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2741
Rejestracja: 17 marca 2006, 10:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Nowodwory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Emhyrion »

ravkill pisze:Ilość strzałów, nie jest tak duża, jak by 300 barowy kartusz na to wskazywał. Nie dało rady strzelić 40 celów FT, 20 z nocnika i 40 hft z jednego ładowania do 250 bar.
A to aż dziwne, bo ja w Steyrze mam spokojnie ze 120 strzałów, na upartego nawet 130, pompując go do 200 bar i strzelając do ok. 100 . Ile było tych kilka strzałów na zerze?
Pozdrawiam,
Paweł
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

Steyr potrafi mieć i 140 celnych strzałów, ale to już musi być perfekcyjne zgranie systemu.

@ravkill
Sprawdź zestawem ładującym czy manometr kartusza mierzy poprawnie. Może zawyża ciśnienie?

A kartusz to długi czy krótki? Jaka objętość i jaka energia?

Oblicz ile idzie cm3 na jeden strzał.
Na przykładzie Emhyriona 130 strzałów (200-100bar), kartusz ma 0,206l to wychodzi 157,7cm3/strzał. I jest to bardzo dobry wynik jak na 16J.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
tkrex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 12 marca 2011, 22:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Świnoujście
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tkrex »

jaki kartusz jest sprzedawany w zestawie 200 czy 267 ccm?
HD200W, Twinmaster Combat, C1377, Ł.wz70
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

Emhyrion pisze:
ravkill pisze:Ilość strzałów, nie jest tak duża, jak by 300 barowy kartusz na to wskazywał. Nie dało rady strzelić 40 celów FT, 20 z nocnika i 40 hft z jednego ładowania do 250 bar.
A to aż dziwne, bo ja w Steyrze mam spokojnie ze 120 strzałów, na upartego nawet 130, pompując go do 200 bar i strzelając do ok. 100 . Ile było tych kilka strzałów na zerze?
he, żebym to wiedział. Ale raczej kilka, nie sądzę żeby było kilkanaście. Sam się zdziwiłem i było to raczej widoczne na torze... . Będę musiał zrobić "pełny zakres przez chrono".

RobFra pisze:Sprawdź zestawem ładującym czy manometr kartusza mierzy poprawnie. Może zawyża ciśnienie?

A kartusz to długi czy krótki? Jaka objętość i jaka energia?
.
Kartusz średni waltherowski. I nie zawyża i nie zaniża, ładuję go przeważnie pompką, to wiem.... Zakreś ciśnień minimum - 70 bar, tak jak w waltherze. I na torze było 80 bar i było już za mało - 4 pkt poszly "się kochać" zanim się połapałem. Ale i tak te 4ry pkt nic by mi nie dały....
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Emhyrion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2741
Rejestracja: 17 marca 2006, 10:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Nowodwory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Emhyrion »

RobFra pisze:Na przykładzie Emhyriona 130 strzałów (200-100bar), kartusz ma 0,206l to wychodzi 157,7cm3/strzał. I jest to bardzo dobry wynik jak na 16J.
Mam karabin ustawiony na około 240 m/s
Pozdrawiam,
Paweł
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

@Emhyrion
240m/s czyli w okolicy 16J (15,7J).
Między np. 236 a 240m/s (niby niecałe 2% różnicy) jest już spora różnica w wydatku powietrza. Więc jest dobrze.

@ravkill
Koniec zielonego zakresu 70bar jest dla karabinków w limicie F (8J).
Karabinki 16J strzelają wyższym ciśnieniem (85+ barów - zależy od wielkości komory strzałowej i typu regulatora +/-). Koniec stabilnych strzałów kończy się kilka bar poniżej ciśnienia strzałowego.

A możesz minimalnie podnieść ciśnienie za regulatorem i doregulować zbijakiem na te ok. 16J? Ilość strzałów wzrośnie.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

RobFra pisze:Steyr potrafi mieć i 140 celnych strzałów, ale to już musi być perfekcyjne zgranie systemu.
Mój ma 147 w temp. 18-20 st. przez "zielone pole" i mogę tego dowieść komisyjnie :-)

Średnia 247 m/s na Expressie.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

RobFra pisze: A możesz minimalnie podnieść ciśnienie za regulatorem i doregulować zbijakiem na te ok. 16J? Ilość strzałów wzrośnie.
Mam rozpykać regulację AR 20- FT dla potomnych? Nie chce mi się, bo karabinek działa
---> strzela dobrze.

Po prostu muszę zapamiętać, że na tor się wchodzi z minimum 170 bar powietrza. Należy też zapamiętać że na 90 barach strzelanie się kończy. I to wystarczy do szczęscia.

Zielone kończące się na 70 barach, oznacza niedopracowanie karabinka i jest wadą konstrukcyjną - fabryczną. Ale da się z tym żyć :idea:
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

ravkill pisze: Mam rozpykać regulację AR 20- FT dla potomnych? Nie chce mi się, bo karabinek działa
---> strzela dobrze.

Po prostu muszę zapamiętać, że na tor się wchodzi z minimum 170 bar powietrza. Należy też zapamiętać że na 90 barach strzelanie się kończy. I to wystarczy do szczęscia.

Zielone kończące się na 70 barach, oznacza niedopracowanie karabinka i jest wadą konstrukcyjną - fabryczną. Ale da się z tym żyć :idea:
Rozumiem.

Czyli ciśnienie strzałowe jest 90+ bar. A przypomnij z jaką energią strzela?

To nie jest niedopracowanie. Kiedyś miałem kartusz od HW100 FAC i tam zielony zakres kończył się na 120bar (bo takie było ciśnienie strzałowe dla FAC).
Po prostu ze względów ekonomicznych producenci (kartuszy) robią je najczęściej lub tylko z manometrem pod F czyli strzelanie kończy się przy 70 barach. Żadna wada.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

RobFra pisze: To nie jest niedopracowanie. Kiedyś miałem kartusz od HW100 FAC i tam zielony zakres kończył się na 120bar (bo takie było ciśnienie strzałowe dla FAC).
Po prostu ze względów ekonomicznych producenci (kartuszy) robią je najczęściej lub tylko z manometrem pod F czyli strzelanie kończy się przy 70 barach. Żadna wada.
HW100 jaka wersja taki kartusz. I tak powinno być. Reszty tłumaczenia nie przyjmuję do wiadomości :-) To już lepiej zrobić jak leniwi producenci - cała tarcza w jednym kolorze.
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

W końcu udało mi się przejść magiczną barierę 232m/s i dojść do 241m/s (240,5-241,9m/s) na JSB Exact.
Jak to mówi Włamywacz nie obeszło się bez poprawienia fabryki.
Przypominam, że mam CR20 przerobione z CO2 na PCP. System i lufa takie same jak AR20 tylko regulator z płynna regulacją energii i kartusze FWB. Mogę sobie szybko i dowolnie pokręcić.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
goldwinger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 19:36
Tematy: 16
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goldwinger »

Ile masz sensownych strzałów z kartusza?
AR20FT+Hawke, 2x Makarow, 2x Zoraki, CP88 PPC1500, FWB 300 universal, Walther LGM-2, Artemis PP700SA, Rohm Twinmaster PCP
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

goldwinger pisze:Ile masz sensownych strzałów z kartusza?
Na to pytanie odpowiem jutro wieczorem jak będzie ładna pogoda. Pojadę postrzelać bo dopiero dzisiaj tak wysoko ustawiłem.
Na razie przez cały dzień robię porządek w garderobie co widać w K/S.

A sensowne strzały to rozumiem do najniższego ciśnienia co daje równą prędkość.
Tylko, że ja robię ten test tak, że nabijam kartusz do 200bar (wskazówka równo na kresce 200bar). Potem jadę na strzelanie, wkręcam kartusz i strzelam do 100bar lub poniżej (do min. ciśnienia co może być ciut poniżej ciśnienia strzałowego). No i liczę ile było tych strzałów z Eo ok. 16J - tak pod zawody.
A niektórzy robią tak, że przeładowywują kartusz [ow. 200bar i dopiero po wkręceniu w system wskazówka manometru kartusza dopiero dochodzi do kreski 200bar.
No i chwalą się dużą ilością strzałów. Mają co najmniej 7 więcej strzałów.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”