Czym zastąpić stabilizujący strzelanie worek z piaskiem ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Sniper Elite
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 07 grudnia 2009, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Czym zastąpić stabilizujący strzelanie worek z piaskiem ?

Post autor: Sniper Elite »

Witam serdecznie
Od dłuższego czasu myślę nad zastąpieniem piasku czymś innym, ale nie wiem czym :-? Piasek jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale niestety ma wady, po pewnym czasie z worka zaczyna się sypać tak że mam już w pokoju dużo piachu na podłodze i co gorsze drobnego pyłu na wiatrówce i lunecie :cry: Miałem już kilka worków nawet ortalionowe uszyłem ale z każdego po pewnym czasie sypie się pył poza tym taki worek jest ciężki i tutaj mam prośbę do Was forumowicze co byście mi polecili zamiast piasku ? niedawno sprawdzałem ryż ale odpada, może jakaś kasza albo groch ? Jeżeli ktoś ma doświadczenia tego typu to bardzo prosiłbym o radę :-D
Ostatnio zmieniony 28 marca 2010, 17:50 przez Sniper Elite, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Post autor: czemar »

Żwirek akwarystyczny .
:-D
Vortex na Kruszynie :one:
FNmilo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 12:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: FNmilo »

Ja użyłem porcelany a dokładniej mikrokulki ZIRBLAST diabelstwo jest ciężkie w swojej objętości 1 litr waży około 2.5kg ale ma wspaniałą właściwość przyjmuje kształt po przyłożeniu
dosłownie 2 -3 razy dociśniesz do worka osadę i zostaje odcisk jeżeli masz profilowaną poduszkę to jeszcze lepiej,opakowanie 3-4 woreczki foliowe zamknięte na zgrzewarce,potem rękaw z płótna i na koniec zamszowa gruba skóra .
................coś się jeszcze dopisze
RysiekŁ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 675
Rejestracja: 15 listopada 2007, 17:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RysiekŁ »

Witam.
Najprostszym i najwygodniejszym sposobem było by zastosować kit balistyczny.
Nie kurzy się z niego,ponadto tłumi odgłos uderzenia śrutu,jak się zapełni można oczyścić i używać ponownie.

RysiekŁ.
Awatar użytkownika
MadRian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2999
Rejestracja: 28 lipca 2004, 22:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MadRian »

Płyta z grubej sklejki, ostatecznie płyta MDF. Na nią naklejasz 10cm styropianu. Na styropian kładziesz kilka centymetrów starych gazet, a jeszcze lepiej, kilka starych książek telefonicznych. Wszystko razem dokładnie oklejasz kilkoma warstwami taśmy pakowej.
Płytą do ściany, gazetami do wiatrówki. Naprawy i konserwacja - po każdym strzelaniu zakleić otwory taśmą pakową.

Swego czasu był to na forum polecany patent na tani, domowy kulochwyt.
"Kiedy spoglądasz w Wylot lufy, Śrut patrzy w ciebie"
apoed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 21:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: apoed »

Pomyłka :shame:
Jurek
RysiekŁ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 675
Rejestracja: 15 listopada 2007, 17:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RysiekŁ »

Z tych wynalazków zawsze się jakieś wióry sypią.
A kitu balistycznego nic się nie sypie też możesz go nałożyć na jakąś deski lub dno kulochwytu metalowego.
Można go nabyć w ,,Konceptusie,,24PLN 1kg.

RysiekŁ.
Awatar użytkownika
w_r_o_n_a
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 29 stycznia 2010, 16:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Zagościniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: w_r_o_n_a »

RysiekŁ pisze:Witam. Najprostszym i najwygodniejszym sposobem było by zastosować kit balistyczny.
Nie kurzy się z niego,ponadto tłumi odgłos uderzenia śrutu,jak się zapełni można oczyścić i używać ponownie. RysiekŁ.
Myślę, że kol. Sniper Elite nie chodzi o kulochwyt.
Sniper Elite pisze:Witam serdecznie. Od dłuższego czasu myślę nad zastąpieniem piasku czymś innym, ale nie wiem czym :-?
Ja uszyłem wałek ze skóry i wypełniłem ryżem. Co prawda jeszcze z niego nie strzelałem, ale myślę że będzie ok. Ryż nie wysypuje się, wałek jest w miarę lekki i całkiem ładnie mi się pod łożem układa.
Ostatnio zmieniony 28 marca 2010, 17:31 przez w_r_o_n_a, łącznie zmieniany 1 raz.
Sniper Elite
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 07 grudnia 2009, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sniper Elite »

Ehhh koledzy rady dajecie fajne, ale my się nie zrozumieliśmy ;laughing: Ja NIE strzelam do tego worka ;laughing:
Worek z piaskiem wykorzystuje jako statyw pod wiatrówkę tzn. kładę go na ziemie albo na jakiś stolik i na worek układam karabinek i strzelam, z tego co widzę tylko Kolega FNmilo mnie zrozumiał :one:

PS. o i kolega w_r_o_n_a też wie o co chodzi, hehe napisaliśmy posta dokładnie w tym samym czasie :-D
Ostatnio zmieniony 28 marca 2010, 17:35 przez Sniper Elite, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
r2d2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 24 czerwca 2003, 00:49
Tematy: 20
Lokalizacja: z okolicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: r2d2 »

Sniper Elite pisze:Ehhh koledzy rady dajecie fajne, ale my się nie zrozumieliśmy ;laughing:
Ja nie strzelam do tego worka ;laughing: tylko wykorzystuje go jako statyw pod wiatrówkę tzn. kładę ten worek wypełniony piaskiem na ziemie albo na jakiś stolik i na worek układam karabinek i strzelam z tego co widzę tylko Kolega FNmilo mnie zrozumiał :one:

PS. o i kolega w_r_o_n_a też wie o co chodzi, hehe napisaliśmy posta dokładnie w tym samym czasie :-D
:mad: Myśle że inni tez cie zrozumieli tylko oni zwykli strzelać do ludzi chowających sie za workami ;laughing: :-/
Ale na serio to spraw sobie bipoda :P
"quidquid Latine dictum sit, altum videtur"
https://rumble.com/ :-D https://gab.com/home :052:
apoed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 21:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: apoed »

Sniper Elite pisze:Ehhh koledzy rady dajecie fajne, ale my się nie zrozumieliśmy ;laughing: Ja nie strzelam do tego worka ;laughing:
Worek z piaskiem wykorzystuje jako statyw pod wiatrówkę tzn. kładę ten worek na ziemie albo na jakiś stolik i na worek układam karabinek i strzelam, z tego co widzę tylko Kolega FNmilo mnie zrozumiał :one:

PS. o i kolega w_r_o_n_a też wie o co chodzi, hehe napisaliśmy posta dokładnie w tym samym czasie :-D
Więc to jednak nie była pomyłka! :-D
Do mojej poduszki wsypałem granulat styropianowy (a właściwie taki z którego produkuje się styropian - do dostania w każdej wytwórni styropianu). Sprawuje się b. dobrze i jest super lekki.

Jurek
apoed
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 21:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: apoed »

r2d2 pisze:
Sniper Elite pisze:Ehhh koledzy rady dajecie fajne, ale my się nie zrozumieliśmy ;laughing:
Ja nie strzelam do tego worka ;laughing: tylko wykorzystuje go jako statyw pod wiatrówkę tzn. kładę ten worek wypełniony piaskiem na ziemie albo na jakiś stolik i na worek układam karabinek i strzelam z tego co widzę tylko Kolega FNmilo mnie zrozumiał :one:

PS. o i kolega w_r_o_n_a też wie o co chodzi, hehe napisaliśmy posta dokładnie w tym samym czasie :-D
:mad: Myśle że inni tez cie zrozumieli tylko oni zwykli strzelać do ludzi chowających sie za workami ;laughing: :-/
Ale na serio to spraw sobie bipoda :P
Bipod plus łamaniec, to może być problem, ale do PCPa, lub bocznego naciągu, to chyba najlepsze rozwiazanie.

Jurek
Awatar użytkownika
w_r_o_n_a
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 29 stycznia 2010, 16:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Zagościniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: w_r_o_n_a »

apoed pisze:Do mojej poduszki wsypałem granulat styropianowy (a właściwie taki z którego produkuje się styropian - do dostania w każdej wytwórni styropianu). Sprawuje się b. dobrze i jest super lekki. Jurek
Kombinowałem też z takimi styropianowymi kulkami. Według mnie taki wałek jest za lekki i kiepsko się układa. Wolę ryż, a tak w ogóle to dziś strzelałem z podpórką ze złożonej bluzy polarowej i przestałem szukać innych rozwiązań. Jest ok. Zdejmujesz taką z pleców, składasz i strzelasz, później zarzucasz z powrotem na grzbiet i wracasz do domu :)
Awatar użytkownika
VanRest
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 07 maja 2008, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VanRest »

Swojego czasu w mojej rodzince robili na sprzedaz takie okrągłe poduchy do siadania na nich - wypełnione były łupinami po kaszy gryczanej. Zalety - lekkie, nie trzeszczy jak styropian, nie sypie się jak piasek, bardzo wygodne w używaniu. nie wiem tylko gdzie dzisiaj można coś takiego dostać...
UMAREX AIR MAGNUM 850 XT luneta BLOG 4.5-14x50 LONG RANGE
Sniper Elite
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 07 grudnia 2009, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sniper Elite »

a co powiecie na kaszę jęczmienną pęczak ? z tego co wyszukałem to kolega Witboj bardzo sobie chwali :P
VanRest kasza gryczana jest według mnie za gruba z kolei manna za drobna, zastanawiam się nad tą jęczmienną może Witek odpowie i coś doradzi :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”