Zoraki HP 01

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Kiku
Zarejestrowany użytkownik

Post autor: Kiku »

A ja zadam troszku inne pytanko ale tez odnośnie Zorakiego.

Czym go konserwować? Dołączony olej za chwilę się skończy. Po strzelaniu zawsze przecieraki filcowe oraz smarowanie tłoka co 500strzałów według dołączonej instrukcji. Ktoś coś poleca? Ewentualnie jakiś środek do metalu by wewnątrz wyczyścić klamkę i zakonserwować przed rdzą (choć po każdym strzelaniu czy to w pomieszczeniu czy na dworze Zoraki leży uchylony z 2h w otwartej walizce i "się suszy" gdyby coś tam miało się dostać) no i jakiś środek do konserwacji tworzywa ABS.

Mam dość łatwy i tani dostęp do Brunoxa, Ballistolu i wszelakich smarowideł firmy Tetra Gun.

Jeśli ktoś może coś konkretnego polecić to będę bardzo wdzięczny. Co czym jak i gdzie czyścić.
Zoraki HP-01 Ultra 4,5mm + Weihrauch 2x20

extremek

Re: Zoraki HP 01

Post autor: extremek »

Cześć, jestem tu nowy, a to mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać. Z tego co zdążyłem się zorientować to jest to najlepsze forum dla strzelców w Polsce.
Teraz do rzeczy. Chciałbym zacząć swoją przygodę ze strzelaniem. Szukam jakiegoś sprzętu. Bardzo spodobał mi się zoraki hp-01. Chciałbym postrzelac rekreacyjnie, celnie, do różnych celów (tarcze, puszki itp.) Nie wiem czy będę chciał używać dodatkowych przyrządów celowniczych. W tym przypadku można chyba przyjąć maksymalne celowanie na ok. 20m?
Dlatego mam kilka pytań:
× Czy do takich zabaw to będzie dobry sprzęt?
x Jaki kaliber wybrać do takiego strzelania - 4.5 czy 5.5 mm? Możecie podać wady i zalety?
x czy zakup używki która wg sprzedającego wystrzeliła 1000 srucin to duże ryzyko? Czy to jest duzy przebieg dla takiej broni? Różnica w cenie dość duża ok 500 za używkę vs 1000 za nówkę.
Myślałem jeszcze o tanfoglio limited custom, wiem ze to inna liga ale czy różnica w celność przy takich założeniach użytkowania będzie bardzo duża? W zamian jest szybkostrzelnosc i blowback ;)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Post autor: Hiszpan63 »

20-25 m jest osiągalne z Zorakiego.
1000 sztuk wystrzelonego śrutu oznacza , że pistolet się dopiero dotarł . Spokojnie postrzelasz kilka latek.
4,5 mm ... mniejszy opad , więcej dobrego śrutu do wyboru i doboru do konkretnej lufy .
Z kolei 5,5 mm to więcej energii przenoszonej przez pocisk i większa ro***erducha , zwłaszcza przy strzelaniu do celów przeróżnych .
Tak , będzie /jest zauważalna różnica w celności pomiędzy strzelaniem ze śrutu diabolo a BBs. Przy czym Zoraki jest na prawdę celnym i wielozadaniowym pistoletem .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .

pmarek3

Post autor: pmarek3 »

Cześć. Mam Zoraki 4,5 od kilku lat(5,6?) przebieg spokojnie kila razy większy od 1tysiąca i żadnego wpływu na celność nie zauważyłem.
Celność- ja trafiam spłonkę 6 mm z 10m na 50m osiągalna jest butelka PET 1,5l i nie jest to wybitny wynik.
Oczywiście mówimy o przyrządach otwartych (i spłonka dostaje w dupkę).
tego drugiego sprzętu nie używałem i nie chcę się mądrzyć natomiast dla mnie blowback i celność to dwie różne sprawy.

extremek

Dziękuję za odpowiedzi! Myślę że wybiorę Zoraki w kalibrze 4.5 a po zakupie na pewno się pochwalę. Jeśli ktoś miałby jeszcze coś do dodania w kwestii kalibru to bardzo proszę o wypowiedzi.
Pozdrawiam

Zoom

Post autor: Zoom »

A ja bym proponował, abyś kupił albo HW 40, albo Iż-46M.
Wadą Zoraki jest kiepski, prawie pozbawiony regulacji spust.
Iż może i jest dwa razy droższy, ale gdyby Ci się nie spodobało, to sprzedaż bez dużej straty.

Yannu

Post autor: Yannu »

Zoraki HP-01 ma spust prawie pozbawiony regulacji??? :651:
ZTCW jest całkowicie odwrotnie. Można go regulować na 4 sposoby. Szczerze powiem, że nie spotkałem w aktualnej, powszechnej sprzedaży pistoletu, którego spust można bardziej dopasować do siebie.

Zaś wracając do pierwotnego pytania: musisz sobie odpowiedzieć co daje ci większą frajdę? Czy w miarę szybkie mniej precyzyjne strzelanie na bliższe odległości (z odczuciem "kopa") do puszek, czy też w miarę spokojne oddawanie precyzyjnych strzałów przede wszystkim do tarczy.
Wariant 1 oznacza replikę na CO2.
Wariant 2 - Zoraki HP01, albo HW40, albo Gamo PR45 (w takiej kolejności) z PCA, ew. Kandar CP-1m na CO2.

extremek

A co sądzicie o weihrauch hw45 i hw75 w porównaniu z tym zoriakim?

Zoom

Post autor: Zoom »

Jak już rozpatrujesz HW 75, to już niewiele drożej kupisz Iż-46M.
Brzydki jak kupa, ale strzela najlepiej z tych, które rozpatrujesz.

pjp

Post autor: pjp »

Proszę o info czym się różni obecny HP-01 2 od dotychczasowych HP-01?
Czy wiecie z czego jest zrobiony spust, da się jakoś usunąć ten chrom?

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Post autor: Hiszpan63 »

We wszystkich spust jest plastikowy ... pomiziasz papierkiem i heja szwarzmatem . Nowsze wypusty mają już plastikowe szczerbinki . Starsze miały w pełni metalowe .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .

bryk11

Post autor: bryk11 »

Witam zoraki hp 01 - 2 różni się od starszej wersji tylko tym że szczerbinka jest z plastiku ?
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2017, 12:39 przez bryk11, łącznie zmieniany 1 raz.

harii
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: harii »

Mój to 02 a szczerbinke ma metalową ;)

bryk11

Post autor: bryk11 »

Proszę o informacje czy Zoraki Hp 01-2 jest wersją lepszą od Hp 01 i co jest zmienione w nowszej wersji. ?

Awatar użytkownika
RSoldier

Post autor: RSoldier »

Miałem pierwszą wersję i miała chwyt plasticzany. Mam teraz drugą i też ma plasticzany ale pokryty gumowaną powłoką. Rozwiązanie do bani. Co poza tym to nie kojarzę.

Wróć do „Wiatrówki”