Zoraki HP 01

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Poprzedni tematNastępny temat
Gwozdziu_oi
Zarejestrowany użytkownik

Zoraki HP 01

Post autor: Gwozdziu_oi »

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, bo pomyślałem ze kogoś to zainteresuje.
A więc jest to jakaś nowa konstrukcja dostępna aktualnie w Czechah, stamtąd można go kupić i u nas.
Konstrukcja zapowiada się ciekawie, pistolet PCA jedno pompnięcie 120m/s, dwa pompnięcia daje 160m/s trzy 190m/s (oczywiście dane producenta, ale Niemiec twierdzi ze to prawda dla Exacta). W ogólnym pokroju przypomina weihrauchy, stylizowany jest trochę na Desert Eagle, ma chwyt anatomiczny z tworzywa.
Produkowane to to jest w Turcji przez firmę Atak Arms która poza jedną wiatrówką robi pistolety gazowe.

Niezłe fotki, nieludzki język (google nie przetłumaczyły)
Niemieckie forum ,po automatycznym tłumaczu wynika z tego ze to naprawdę może być interesująca konstrukcja.
Filmik promocyjny

Ten sam pistolet jest markowany także przez Webleya ale pewnie różnica cenowa będzie absurdalna, jak zawsze.

telli

Post autor: telli »

Gwozdziu, jakie to "Niemieckie forum " :shock: przecież to chyba szwedy są...
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti Duty One/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].

Gwozdziu_oi

Jak dla mnie brzmiało niemiecko i tłumacz sobie z tym poradził, to drugie było nie do przeczytania po tłumaczeniu

PMW

Post autor: PMW »

jak ktos testowal - prosze o info
kusi mnie by sprobowac...
zastanawiam sie nad nim jako vs albo alternatywa dla gamo compacta
(choc sadzac po tym hw 40 co kiedys mialem wystarczylby nawet i marksman2004)
walizeczka i 3cie pompniecie 190-200m/sek (tarczki skandynawskie robia wrazenie)
to fajna wizja...
z tego nieludzkiedo pisu wynika ze spustem regulowanym od 400 do 1800gram przewyssza compacta... fajny patent ma ze zmienna muszka i obwiedziona szczerbinka...
- ale moze regulowana mucha compacta lepsza byc... ciezko stwierdzic...
martwi krotsza linia celowania...
PMW #

MarcinD

Post autor: MarcinD »

A cena znana? Dobrze by wygladal w parze z HW-45, pytanie brzmi tylko: ile i kiedy :) No i nawet 200 m/s - fani mocy beda usatysfakcjonowani (w kazdym badz razie ja bym byl:) )

Edyta: pogrzebalem w watkach, wyglada na to,z e ok 700 zeta z przesylka, dwie paczki wiecej niz HW-40, testowal ktos to?
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39

PMW

ja mam wrazenie ze optycznie to lepiej gamo compact wyglada w parze z hw45 ; )
no i mnie kusi ten "colossus chess" w cenie o jakiej Ci Edyta wspomina...
- tak mi sie jakos kojarzy... z atari... - ten colossus ; )

mialem kiedys hw40 i byl fajny ...
zapragnalem teraz miec cos podobnego...

- no i mam nowa zabaweczke (tylko nie moge cieszyc sie nia przy drugiej mej polowie...
- bo kobiety nie zawsze rozumieja nasze pasje i zachcianki ; ))
(a i tak jestem pewien, ze w tych wszystkich butach i torebkach ma wiecej utopionych dutkow niz ja ... a mi wmawialaby ze bez uzasadnienia sobie cos kupuje... ; ( )

compact gamo przewyzsza hw40 dluga linia celowania (spustem niestety nie...)
ale przez ta linie celowania taki wielko gabarytowy jest przez to ...

a jesli chodzi o jego tarczowosc, to choc celny potrafi byc
- to i tak z iz46m bez porownania...
a jesli chodzi o potencjalna rekreacje w terenie to taki zoraki bylby mam wrazenie wlasnie fajniutki taki... : ))

(no i jak bym sprzedal compacta - nie musialbym sie z nim (compactem) kryc... ; ) )
PMW #

Gwozdziu_oi

Tego pistoletu nie ma jeszcze w Polsce, na 99% będzie go u nas markował Webley pewnie będzie za drogi.
Na 100% nikt go nie testował ale jeżeli jest dobry to się wybije.

PMW

w bulgarii kosztuje 135 euro... problematyczna jest przesylka... z opisow i powyzszych linkow wyglada na mogacy sprawic sporo frajdy... ciekawe na ile te opisy jego mozliwosci sa podsycaniem zainteresowania i nakrecaniem sprzedazy a na ile obiektywne...
PMW #

MarcinD

Z atari powiadasz :D? No ja mam jeszcze commodore w piwnicy - gin wrazy wrogu gin:P
Szkoda mi, biednemu kredyciazowi z na wpol umeblowanym mieszkaniem kasy wydawac, a moja polowica mnie straszy strasznymi rzeczami jak mowie o kolejnej juz wiatrowce i sugeruje w niewybrednych slowach lekka ociezalosc umyslowa:) Dlatego musze dobrze sie zastanowic, zaskurniaki odkladac, urabiac druga polowke... mialem tez HW40 i fajny byl, ale mocy w nim brakowalo, nie zebym byl fanatykiem, ale draznilo mnie, ze widze lecacy srut. No i czasem lubie popykac destrukcyjnie na dzialeczce, jakbym mogl dostac celny i sensowny cenowo pistol ktory lczylby zalety HW-40 i HW-45 w jednym to co tu duzo sie zastanawiac!:D Ale z racji obciazen finansowych raczej nie bede pierwszym, ktory go na tym forum kupi i przetestuje:(

PMW

hehe - commodorek jeszcze w piwnicy... :)
albo już był tak niewiele warty ze zatrzymałeś albo masz jeszcze większy sentyment do tamtych czasów niz ja ;)

- a ja pare lat temu na pół roku kupiłem sobie po wielu wielu latach nie mania za jakies naprawde gorsze działającą amige, pobawiłem się nieywobrażalnej wielkości ram dyskiem na flashu wlozonym przez adapter pcmcia i atonce'em (emulatorem pc at/xt) dla ktorego zawsze brakowalo mi pamieci jak ja miałem... ; )
- ale zeby za bardzo nie offtopowac - nadmieniam, ze pogralem na nim tez w pare strzelanek ; ) - w tamtych czasach nie zdawałem sobie sprawy jakie to były wyprzedzające i przełomowe konstrukcje... 2,5'' hd wsadziłem sobie do niej... - a wtedy to było coś niewyobrażalnego...
[a emulator jakos nie bardzo mnie wciagnal... : ) ]

mnie kusi by zoriakiego miec - jesli wypali sciagniecie go z bulgarii - to nie bedzie taki drogi...
to w razie co moge podzielic sie wrazeniami.... - zreszta moze jak bulgaraia nie wypali to sie poswiece i zrobie sobie przed dwiazdka prezent gwiazdkowy z czech - wysylaja chyba z czeskiego cieszyna przesylka za 21 zl mnie nie zrujnuje ; ) (co innego jego cena ; ( )
PMW #

Awatar użytkownika
ravkill

Post autor: ravkill »

Pistol jest w Colosusie. Niestety płatność to przelew + wysyłka Poczta Polska = kiepska kombinacja. Poczekam na inne opcje... Ewentualnie jak by ktoś odebrał osobiście w Colosusie + wysyłka DHL na mój koszt - mozna by zrobić spółdzielnie..

P.S. Kupował ktoś z Was w Colosus.cz?
HW 90k, Benjaminek Marauder, SS 10x42 MQ, DOT FFP, BURRIS TIMBERLINE

PMW

prowadze ozywiona korespondencje z gabriela.gorska@colosus.cz
ale raz pisze ze przesylka jest pobraniowa a raz ze kwota pobraniowa do przelewu i jestem zdezorientowany - ale nie przyszlo mi do glowy by rozmawiac na temat mozliwosci zmiany sposobu przeslania... teraz widze ze moze to byc jednak kluczowe zagadnienie.... bezpieczny sposob dostawy... - a moze ktos blisko mieszka ? - oni z cieszyna czeskiego chyba to wysylaja, tak mi gdzies mignelo...

ja mialem pomysl na spoldzielnie z bulgarii... tam sa tansze... tylko gosciu z shop.oragie.com ma mi napisac czy dpd zgodzi sie to zabrac do polski bo podobno dhl odmawia takiego "orużja" wozić... - co ciekawsze na moje zdziwienie czy maja ine przepisy niz <17j dla kwalifikacji napisał że cytat :"We don’t have any restriction about air rifles here in Bulgaria. We sell air rifles with 80-100 J energy."
PMW #

Awatar użytkownika
Wiecho

Post autor: Wiecho »

ravkill pisze:...P.S. Kupował ktoś z Was w Colosus.cz?

Sklepy są w Cieszynie i w Trzyńcu. To rzut beretem od Bielska :wink:
Rozmawiałem z nimi przed chwilą. Możliwy jest odbiór osobisty z płatnością na miejscu. W tej chwili pistoletu nie ma na magazynie.
LG300 Dominator, HW100KT, AA S400 MPR-FT

MarcinD

Panowie,
To moze bysmy sie jakos dogadali i cos wykminili? Juz widze, ze jest pare osob chetnych... Poniewaz po czesku ani bulgarsku nie spikam, jaka jest roznica w cenie wraz z przesylka?
M

kewalsPL

Post autor: kewalsPL »

Nie musisz rozmawiać po czesku , masz na stronie wybór języka i waluty ( po lewej u góry ),rozmowa telefoniczna też po polsku , a z tego co wiem wysyłka z polskiego Cieszyna .

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”