Wysyłka wiatrówki

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

Wczoraj znowu :D musiałem skorzystać z usług PP :/ .
Wysyłałem coś w rozmiarze B i w miarę lekkiego - z opakowaniem 2,11kg.
Paczka priorytetowa beż rzadnych ubezpieczeń itp. Wiecie ile wyszło?
Dokładnie 17zł. Drogo, a koszty tu rosną ze wsrostem wagi.

Za 40-50zł będzie przesyłka kurierem z pewnością, że dotrze (nie przepadnie) na drugi dzień i zadzwonią czy jesteś w domu, aby odebrać przesyłkę. Miałem aviza z PP rzucane pod drzwi, wcisskane w futrynę lub ich brak.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam.
RobFra pisze: Miałem aviza z PP rzucane pod drzwi, wcisskane w futrynę lub ich brak.
No to coś podobnie jak u mnie, ja ostatnio takie coś znalazłem przyklejone do drzwi gdzie jest wyraźny i czytelny napis Strych. Gdybym nie oczekiwał na przesyłkę nawet bym się tym nie zainteresował. Po telefonie okazało się że to jednak do mnie. Na następny dzień przy odbiorze paczki i pytaniu co to za świstek, zostałem jeszcze op.......ny o co mi chodzi.

Obrazek
Obrazek

Myślę że tutaj nie chodzi tylko o firmę-y, jej nazwę-y, kto co. Bo jeden ma dobry czy zły przykład z taką firmą, inny z inną. Kłopoty jakie często występują raczej spowodowane są ludźmi, ich podejściem do pracy i tym jak się z tego wywiązują. Piszemy chętnie, krytykujemy, ale obejrzyjmy się sami za siebie czy wszystko też sami robimy jak potrzeba. Wystarczy tutaj na tym Naszym Forum, poczytać kilka opisów, „testów” i no właśnie co. Wnioski wyciągnijcie sami.
Winne jest Forum IWEB moderatorzy, czy może ten co to umieścił, przepisał, przekopiował.
Pozdrawiam
Jka
Awatar użytkownika
Sharky_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 31 października 2008, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sharky_ »

JKA napisał:
Myślę że tutaj nie chodzi tylko o firmę-y, jej nazwę-y, kto co. Bo jeden ma dobry czy zły przykład z taką firmą, inny z inną. Kłopoty jakie często występują raczej spowodowane są ludźmi, ich podejściem do pracy i tym jak się z tego wywiązują. Piszemy chętnie, krytykujemy, ale obejrzyjmy się sami za siebie czy wszystko też sami robimy jak potrzeba. Wystarczy tutaj na tym Naszym Forum, poczytać kilka opisów, „testów” i no właśnie co. Wnioski wyciągnijcie sami.
Winne jest Forum IWEB moderatorzy, czy może ten co to umieścił, przepisał, przekopiował.
:one: :one: :one:
Dokładnie tak jest jak napisałeś, wszyscy popełniamy błędy, nikt nie jest nieomylny wczoraj dotarła do mnie przesyłka z wiatrówką wysłana DHL w SOBOTĘ z Poznania. Kurier bez najmniejszego problemu dostarczył mi ją przed 11:00 bez telefonów itp. A jednak można.

Zasadniczy problem polega na tym, że większość firm kurierskich ma podpisane umowy z przewoźnikami - małymi FIRMAMI, które "wstawiają" 2-3 busy z kurierami z łapanki - wystarczy poczytać ogłoszenia w prasie nigdzie nie ma wyraźnie napisane kto zatrudni, bo są to małe często jednoosobowe firmy, gdzie zawsze liczy się zysk.
Po co teren obsługiwać przez 3 kurierów skoro można przez 2 mniejsze koszty = większy zysk, tylko że wszystko to odbywa się kosztem odbiorców paczek. I można tu jeszcze mnożyć i mnożyć inne przykłady ale po co. Przecież to samo robią producenci - wytwórcy np. wiatrówek możecie się czepiać teraz tego co napiszę ale te niedostarczone paczki to są (użyję porównania) wadliwie wyprodukowane towary - niedoróbki w masowej produkcji rzędu 2%.
Powiem szczerze czy dopuszczacie taki błąd - 2%.
Bo zaręczam że niedoręczalność firm kurierskich oscyluje między 95-99%. Przy czym te 95% to okres tzw. szczytu - średnio jest to 98%.
I jeśli macie co do tego wątpliwości to wystąpcie z prośbą o udostępnienie takich danych - z chęcią się pochwalą zaręczam.
"Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere."

Slavia 634 + BT 3-9x40
Awatar użytkownika
TAZZZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 11:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TAZZZ »

Z poczty ja też bym nie korzystał!

W tym roku zamawiałem kilka paczek a zgineło mi na poczcie 5 !
Moje szczęście polega na tym iż miałem zapłacić przy odbiorze!!! i to firmy się martwiły:) (ale im współczuje!)

Przez DHL próbowałem wysłać wiatrówkę ale ... przyznałem się iż to wiatrówka a że tam niezbyt rozgarnięci "prawnicy" pracują więc wyszłem z wyższym ciśnieniem:)
Awatar użytkownika
Święty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 marca 2009, 15:06
Tematy: 1
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wysyłka wiatrówki

Post autor: Święty »

Odkopię kotleta. Czym teraz wysyłacie i jakie są ceny. Dzięki
hw 97 kt
Awatar użytkownika
kometes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1316
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:06
Tematy: 75
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wysyłka wiatrówki

Post autor: kometes »

Od zawsze korzystam z Poczty Polskiej i jestem zadowolony, złego słowa powiedzieć nie mogę.
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... ztowa.html
CP od .31 do .44. Slavia, Łuczniki i inne strzeladła
Uszczelki skórzane na zamówienie - wszystkie typy i średnice - info na PW
Pidzej35
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wysyłka wiatrówki

Post autor: Pidzej35 »

Wiatrówkę śmiało DPD ubezpieczone. Paczka zabezpieczona na sztywnosc oprocz folii babelkowej tej grubej takimi tyczkami stalowymi (ala do pomidorow) z casto.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wysyłka wiatrówki

Post autor: onet12 »

poczta polska bo mam blisko :-D
Paczka ubezpieczona do 5kg 17 pln.

W dodatku mozna wysyłac ze sprawdzeniem zawartosci i za pobraniem.
Plusem są delikatne opóznienia w dostawie, jezeli zamiast 2 dni kurier dostarcza na trzeci to dostaje sie rekompensatę.
Kilkanaście razy miałem 50 pln bonusa za opóźnienie od poczty i chociazby z tego względu ich polecam 8-)
Mcgyver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 16 listopada 2014, 09:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wysyłka wiatrówki

Post autor: Mcgyver »

wysyłałem UPS cena jakies 28zł jak za standardowa paczkę
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”