moje malenstwo ;-)

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

Moją intencją było wykazanie bezsensowności testów na przebijalność. Standaryzować się tego nie da, bo każdy będzie miał inną blaszkę, deskę itd. Zwykle wyniki są lekko :wink: zawyżone i mocno sugerują, że wiatrówka może zrobić kuku. Przecież nie kupujemy wiatrówki by zrobić z niej dziurkacz do wszystkiego. Wystarczy chyba, że dziurawi tarcze ( najchętniej w najmniejszym kręgu :roll: ) ew. kładzie "zajączka FT". Chyba, że ma się super FAC i nikt do zajączka nie da postrzelać. :cry: Nie przeczę, lubię czasami zabawić się w "faceta demolkę" i poniszczyć trochę smiecia różnego ale raczej nie w kategoriach współzawodnictwa. Jeszcze zaczniemy domową produkcję śrutu z rdzeniem tytanowym do przestrzeliwania rur stalowych czy cegieł :D
Myślę, że możemy się chwalić różnymi rzeczami związanymi z wiatrówkami ale na chwalenie się takimi możliwościami nie ma w tej chwili klimatu. Jak się w mediach podniesie zadyma to jeszcze przed Nowym Rokiem możemy doczekać następnej nowelizacji ustawy ( chyba, że myślący do tego nie dopuszczą.
Spoko Trokpol, nie będzie to Twoja wina, ten świat jest tak durnie poukładany.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Tak na marginesie tego postu, rdzeń byłby lepszy ze zubożonego uranu :D . Np w broni myśliwskiej nie wolno używać (jest zabronione!) pocisków podkalibrowych lub wyposażonych w sabot. A o broni pneumatycznej jakoś ustawodawca zapomniał ??? mamy szczeście :D
Daystate
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Daystate »

pablo pisze:Mam pytanie dlaczego S10 Kolegi Trokpola jest taka niezwykla i czym
rozni sie od wiatrowki Krzysztofa? A i jeszcze jedno o co chodzi z tym
regulatorem co on umozliwia?.Sorry moze to glupie pytanie ale moje
doswiadczenie z PCP ogranicza sie tylko do raiderka
Oba rodzaje karabinów sa identyczne - także w mechanice oraz w ciśnieni itd. Jedynie wiatrówka trokpola jest rozłożona na czesci pierwsze i wszelki elementy konstrukcyjne regulujace ciśnienie oraz sworzeń uderzeniowy i inne piredolka (:-) sa dopracowane ręcznie pilniczkiem przez mistrza Alfreda co normalnie kosztuje 150 Euro dodatkowo. Facet wlaczyl nawet do tego swoja mikro piaskarke - krora mozna traktowac elementy precyzyjne.
To wlasnie ta roznica - a zrobil to w cenie detyliczneg poniewaz czekalismy na ta broń ponad przecietną czasową - czyli jako wynagrodzenie cierpień zwiazanych ze sprowadzeniem Webleya.
A tak miedzy nami to chodziło mu o reklame :P
trokpol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 22 stycznia 2003, 17:09
Tematy: 2
Lokalizacja: gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: trokpol »

jak ja sie fred ciesze ze tych webley`ow nie udalo sie sprowadzic - i mysle ze krzys tez sie cieszy...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”