QB-78 i modyfikacje

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

adam519810
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2015, 16:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: adam519810 »

Cześć wszystkim, dołańczam się do tematu, posiadam Qb78 5.5mm od 2 tygodni i jak wiadomo seryjna ma podobno około 7-8 drugi więc ją przerobiłem oczywiście z pomoco Google. Szacuje że może mieć teraz jakieś 14-17 ale nie wiem. Przed przeróbką oddawałem około 60 strzałów z czego mocnych było jakieś 40 a teraz jest 30 z czego 22 mocne. Oczywiście wiem że przy tej temperaturze co2 ma mniejsze ciśnienie. Aktualnie szukam kogoś z chrono w Łomży żeby sprawdzic moc. Jak ktoś ma jakieś pytania to z chęcią pomogę a jak masz blisko do Łomży to zapraszam :)
Mario33
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 10 marca 2013, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: chełm
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: Mario33 »

witam
mógłbyś opisać co poprawiałeś
adam519810
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2015, 16:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: adam519810 »

Można tu dodawc obrazki? Jutro opracuje obrazek i dokładny opis i dodam na forum a jak nie to link wkleje z dokładnym opisem co i jak robilem bo sporo było przeróbek ale mając uszczelki i umiejętności można to ogarnąć w 3 godzinki
adam519810
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2015, 16:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: adam519810 »

https://images84.fotosik.pl/328/17894f4a9d290850.jpg

Na powyższym obrazku widać dokładnie co trzeba zrobić aby zwiększyć moc wiatrówki, ważnym etapem przy składaniu jest odpowiednie ustawienie iglicy przebijaka aby płynnie wychodził z tego aluminiowego cylinderka.

Kolejny etap to przepływ gazu od zaworu do śrutu. ja wziąłem złożono lufę z zamkiem i popychaczem śrutu (zamek zaryglowany) i rozwierciłem kanały. Potem wszystko dokładnie oszlifowałem z zadziorów żeby nie uszkadzać uszczelek.

Zamiast zwykłej silikonowej uszczelki użyłem uszczelki teflonowej o większej średnicy wewnętrznej co umożliwiło przepływ większej ilości gazu między kartuszem a lufą.

przy swoich przeróbkach korzystałem z następujących stron:
http://www.serwis.wiarus.org/qb-78-i-pochodne
http://www.wolfairguns.com/shipping.php


Kolejną modyfikacją jako zrobię to:




W razie pytań proszę pisać :)
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2017, 15:21 przez adam519810, łącznie zmieniany 2 razy.
Mario33
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 10 marca 2013, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: chełm
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: Mario33 »

witam
mam pytanko jakich używacie przewodów do przetaczania co2 bo z moim zrobiło się to miał niby wytrzymać coś około 400 bar
Obrazek
Obrazek
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: kewalsPL »

Mario33 pisze:witam
mam pytanko jakich używacie przewodów do przetaczania co2 bo z moim zrobiło się to miał niby wytrzymać coś około 400 bar
Tak na szybko; kup nasz gumowy wężyk do smarownicy lub przewód hamulcowy :idea: - te plastiki z dalekiego wschodu pękają od zimna :-D .
romek679
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 lutego 2017, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: romek679 »

Moją QB 78 oddałem do modyfikacji do Maćka z Błonia ( Generalnie nie polecam. CNC to wiertarka ręczna, tokarka rozkalibrowana i pilnik tarnik :( i zero kultury mechanicznej. W porcie ładowania miałem opiłki żelaza a wszystkie obrabiane otwory miały ostre krawędzie ). Rozebrałem sam i poprawiłem to i owo ( fazowanie, poler wymiana o ringów, włącznie z przeróbką zamka podającym śrut ( wiertło 2,2). No i teraz stanąłem przed dylematem. Rozbudowa w kierunku PCP czy CO2? Po przeliczeniu kosztów ... to chyba , tak dochodzę do wniosku ,że nie warto tyle kasy inwestować w QB...........Może się mylę? Na chwilę obecną wiatrówka sieje jak durszlak. Jest zasilana z dwóch naboi CO2. Koronę lufy też zrobiłem. Patrząc w lufę podświetloną latarką nie widać odchyłek . Coś , Ktoś doradzi?
Udoskonalenia przedmówcy wykonałem czyli nawiercanie zaworu aluminiowego elementu zaworu strzałowego, wykonałem zamiast podkładki stalowej podkładkę aluminiową nawierconą i stabilizującą geometrycznie sprężynę, Pod sprężynę zbijaka dotoczyłem dystans 3,5 mm. Zamiast uszczelki Chińskiej łączącej lufę z kartuszem dałem uszczelkę z teflonu uprzednio planując frezem powierzchnie lufy i kartusza, więc jest szczelnie. Jak by ktoś chciał foty to na E-mail bo jestem z epoki młotka i przecinaka :) i nie ogarniam komputeryzacji :)
romek679
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 lutego 2017, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: romek679 »

Butla paintball ma na wyjściu ok 850 psi co stanowi ok 58 -9 bar . Butla, kartusz , bombiczki to ok 60-70 bar, z tego co wyczytałem. Oczywiście przy CO2 w zależności od temperatury otoczenia. Z tego co wyczytałem w necie to reduktor do butli PCP może tylko zmniejszyć ciśnienie ( za mało czytałem?) Znalazłem kombinację z podkładkami i ustawieniem talerzyków w zaworze ... i chyba to jest to? Proszę poprawić jak się mylę. Butla pinball 0,2 to jakieś 200 pln a zawór to ponad 300 pln .
Mario33
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 10 marca 2013, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: chełm
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: Mario33 »

witam
orientuje ktoś z kolegów gdzie można kupić iglicę do zaworu strzałowego bo moją tokarz robiąc potoczenie na sprężynę za mocno wkręcił w szczęki i narobił mi wgnieceń w iglicy a teraz mam problem w momencie wystrzału przepuszcza gaz

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 20:14 przez Mario33, łącznie zmieniany 1 raz.
romek679
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 lutego 2017, 19:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: romek679 »

Wymień oring w zaworze strzałowym i zobacz czy w tym mosiężnym grzybku nie ma opiłków. Ja wczoraj walczyłem z tym tematem. Jeżeli to wina uszczelki z grzybka to wybij iglicę, przełóż uszczelkę na drugą stronę. Z uwagi na to ,że moja uszczelka się nie nadawała dotoczyłem nową z teflonu. Chwilowo nie syczy.
Mario33
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 10 marca 2013, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: chełm
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

QB-78 i modyfikacje

Post autor: Mario33 »

witam
Czy orientuje się ktoś gdzie można kupić kartusz do qb78 taki dokręcany a morze ktoś z kolegów dorabia to proszę o kontakt na priw
pozdrawiam
jk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 lipca 2008, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Sopot
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: jk »

Kupiłem kilka lat temu zmodyfikowaną QB 78. Ma dorabiany kartusz o długości prawie takiej jak lufa, ładowany z gaśnicy. Poza tym nie wiem co zmodyfikowano, nie mam chrono, ale wydaje mi się że ma sporo mocy. Z tanią lunetą spokojnie trafiam w pudełko od zapałek z 50 m. Oczywiście z podparcia o np. maskę samochodu- jestem "strzelcem- puszkobijcą". Czy ktoś ma jakiś "domowy" sposób na oszacowanie w przybliżeniu o prędkości wylotowej przy 4,5 mm n.p. na podstawie stopnia dewastacji desek czy puszek? Czy to możliwe żeby na CO2 miała ponad 17J- nie chciałbym mieć kłopotów...
Pozdrawiam
Jacek
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: Sandacz »

Jak zostawisz na słońcu to pewnie będziesz miała ponad 17J ale na komendzie jest chłodno to i szmoc już zejdzie poniżej limitu ;laughing:
Tak poważniej to przy temperaturze do 25 stopni w kal 177 w limicie się zmieścisz nawet po tuningu. Chyba że w 5,5 to już trochę inaczej.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2017, 12:56 przez Sandacz, łącznie zmieniany 2 razy.
Mario33
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 10 marca 2013, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: chełm
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: Mario33 »

Witam
Dziś pojechałem na wieś trochę postrzelać z mojej qb mimo marnej temperatury ok 13/14 stopni syn zainstalował w swoim telefonie aplikacje chrono connect mobile i mam pytanie na ile wiarygodne są wyniki z tej aplikacji oglądałem na youtube filmiki na których niby przy poprawnych ustawieniach jest odczyt zbliżony do tradycyjnego chrono
Obrazek
jk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 04 lipca 2008, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Sopot
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB-78 i modyfikacje

Post autor: jk »

Sciągnę i przetestuję, Ciekawe jak to działa, mierzy na podstawie dźwięku strzału i uderzenia pocisku w cel?
Pozdrawiam
Jacek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”