QB-78 i modyfikacje

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

igor002
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 lutego 2014, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: igor002 »

Ale ja już tak mam, mam kalamitke płaską, za-oksydowałem ją o nawet to wygląda.
Ale to nie odpowiedź na pytanie, będę przerabiał osade na custom i nie podoba mi się oryginalny kartusz, jest brzydki z tym korkiem.
To taki kaprys estetyczny.
Crosman Remington Vantage & AR2078 (+ komplet lupek do kompletu)
damian15thc373
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 lutego 2015, 19:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: damian15thc373 »

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem QB-78 Deluxe. Ogólnie jestem z niej zadowolony ale irytuje mnie trochę to kiepskie mocowanie lufy z kartuszem. Chińską śrubkę wymieniłem, zrobiłem podkładki i mocno skręciłem, nawet by to mogło tak zostać ale muszę się z nią obchodzić jak ze śmierdzącym jajkiem. Ciągle muszę mieś na uwadze żeby nią gdzieś nie stuknąć, zwłaszcza przy odkładaniu jej. Wcześniej gdy leżała to lufa "wisiała" w powietrzu, ale teraz po dołożeniu tłumika, wiatrówka wspiera się też na lufie. I tutaj mam pytanie, czy koś myślał już o tym (jeśli tak to czy zdało to egzamin) żeby zrobić dodatkowe wyżłobienia w osadzie i dołożyć jeszcze jedną lub dwie ósemki, żeby porządnie unieruchomić lufę.
Ps. Jeśli coś przeoczyłem i post o takiej lub podobnej treści już istnieje to przepraszam i proszę o podesłanie linku. Szukałem i czytałem dużo ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
chrominek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 08:16
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: chrominek »

Lufa w QB7x jest centrowana oringiem, który jest miękki. Jest wiele rozwiązań. Przykłady:
- Wymienić oringi na twarde, np. poliuretanowe. Ósemka przekrzywiając się przekrzywia lufę i blokuje jej samoistne centrowanie. Wywalić ósemkę (lufa pływająca). Może pomoże.
- Bardzo dobry tokarz, zdjęcie pewnej grubości na odcinku mocowania, założenie na gorąco spasowanej tulejki, pasowanie na H7 lufy i korpusu (najlepiej stożek) i zostawić lufę pływającą. Przy bardzo dobrym spasowaniu na polerowany stożek uszczelki zbędne. Patrz Wikipedia Stożek Morse'a.

Ponieważ szyna 11 mm jest wycięta w bloku zamka, to przymocowanie lufy do bloku zbijaka nie zapewni pełnego unieruchomienia tych części. Niemniej można próbować, ale raczej bym wtedy dał jedną bardzo długą ósemkę, mocowaną na kilka śrub, miejsce na śruby należy wypiłować w spodzie lufy (te cienkie z oryginalnej ósemki są akurat na tyle dobre, żeby lufa miała problem z samocentrowaniem, a guzik trzymają).
damian15thc373
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 lutego 2015, 19:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: damian15thc373 »

chrominek pisze:pasowanie na H7 lufy i korpusu
Przepraszam za moją głupotę ale zamocować tą lufę na H7 czyli jak?
Same uszczelki poliuretanowe nie wiem czy podołają ponieważ na końcu lufy jest dość duży i ciężki tłumik. To toczenie tulejki to na chwilę obecną zbyt dużo jak na moje możliwości i nie wiem czy warte zachodu ponieważ jesienią planuję się szarpnąć na Air Arms'a S400 i może wtedy będę szukał tokarza bo czytałem że w nich jest podobny problem z lufą. No chyba że Fx Typhoon ponoć lepszy pod tym względem, ale nie wiem dlaczego bardziej ciągnie mnie w stronę AA.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

Witam,

Dla wiadomosci posiadaczy QB-78.... BNM Airguns uruchamia produkcje nowego zamka...

The QB78 Repeater breach goes into production on Saturday the 14th of March !
Obrazek

http://www.bnmcustom.com/
Wysylaja na caly swiat!
:)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Kamil995
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 19 marca 2015, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Dębica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kamil995 »

Wie ktoś gdzie można nabyć 78 reapetera za pln ? Wszędzie za dolary :(
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

Napisz do Laury laura@bnmproducts.com ile bedzie "stalo" z wysylka do Polski.... i zaplacisz w zlotych (w przeliczeniu na dolary)... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
muunek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 12:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: muunek1 »

Mój kolega jakiś rok temu rozebrał swoje QB78 na drobne części w celu wymiany wszystkich uszczelek.
Niestety wymiany tej nie dokonał od razu po demontażu a o sprawie przypomniał sobie dopiero po roku.. starych oringów nie może jakoś odnaleźć, więc zwrócił się do mnie o pomoc.
Ja zwracam się o nią do Was.

Czy znacie rozmiary oringów potrzebnych do złożenia QB78 w całość?
Awatar użytkownika
JohnLJA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 07:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JohnLJA »

A gdy umrzeć przyjdzie pora i po swoje przyjdzie szatan, u wrót piekła stańmy razem w drodze do nowego świata...
muunek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 12:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: muunek1 »

bardzo dziękuję za podpowiedź :-D
Korsarz_87
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2015, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Korsarz_87 »

Witam wszystkich, pozwolę sobie podpiąć sie pod temat z małym problemem technicznym- otóż, mam qb78 deluxe (od jakichś 4 lat, mało używana) i pojawił sie taki problem- przedni nabój (ten wrzucany "noskiem" na przód) nie wypuszcza gazu.Objawy są takie: Wiatrówka zachowuje sie, jakby gaz sie skończył (klik zamiast strzału), odkręcam kartusz aby wymienić naboje i okazuje sie, że przedni nabój ma w sobie dużo zamarzniętego gazu (pełen, lub prawie pełen), ale jest przedziurawiony. Czy wie ktoś jaka może być przyczyna i jak to naprawić?
Awatar użytkownika
motaba_virus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 09 maja 2015, 09:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: motaba_virus »

Też wykorzystam ten watek rzekę :wink:

Gdzie szukac przedmuchów /nieszczelności w qb78?
Pytam bo aktualnie na 1 ładowaniu kartusza wychodzi mi ok 40 strzałów, a potem śrut przestaje wylatywać z lufy :-/
bart07
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 22:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bart07 »

Masz wersję normalną, czy na rynek niemiecki? Normalna ma 40 strzałów, a niemiecką się przerabia :D tak aby miała 40 uczciwych strzałów a nie 80-100 x 6J
Awatar użytkownika
motaba_virus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 09 maja 2015, 09:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: motaba_virus »

Mam normalną wersje. W dodatku mam przedłużony kartusz więc powinno wychodzić ok 100 strzałów, a nijak nie chce ;|
pejaka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 06 września 2008, 13:07
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pejaka »

Wobec tego chyba w niewłaściwy sposób podchodzisz do napełniania kartusza.
Są dwie opcje:
1- podczas przelewania CO2 z butli do kartusza nie odpowietrzasz go i w konsekwencji wchodzi do niego mało PŁYNNEGO co2, co skutkuje małą ilością strzałów.
2- napełniasz kartusz lotną frakcją CO2 co skutkuje jeszcze mniejszą ilością strzałów. Dzieje się tak jak butla nie ma syfonu , wtedy należy napełniać kartusz po odwróceniu butli zaworem do dołu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”