Kupiłem dzisiaj HW 30S

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: JS »

Miałem podobny pomysł tzn zostawić jedną z moich dwóch HW30 na otwartych ale zamiast tego zrobię ja z powrotem na 7.5J i dam lekką lupę 4x32. Będzie jak znalazł na strzelanie na 10m tylko muszę sprawdzić na dobrym srucie bo na wynalazkach za 15zł miałem z otwartych siewnik na takim dystansie. Myślę że exact RS powinien być ok. A na otwarte zostawię S631 - długa linia celowania daje sobie świetnie radę przy rekreacyjnym strzelaniu.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: rokasa58 »

Przy 7.5J możesz śmiało używać zwykłego Exacta, nawet do 50 m.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: JS »

To coś musi być nie tak bo mam problemy ze skupieniem na... 10m.
Może to jest kwestia tuningu pod sprężynę eksportową? Już dokladnie nie pamiętam ale gdzieś czytałem że aby wcisnąć kapelusz (korek) trzeba staczać część korka (choć nie zauważyłem tego stoczenia przy demontażu, ale wtedy o tym nie myślałem więc mogłem przeoczyć). Może to stoczenie (o ile jsest) działa jak należy w sprężynie eksportowej ale przy włożeniu standardu 7,5J sprężyna traci kilka mm przez co jest słabsza. Zaznaczam, że kapelusz oczywiście jest włożony.

Dziwi mnie ta pewnośc co do możliwości strzelania na 50m na standardowej sprężynie. Jak pytałem hogana, który standardowo działał z moim HW po zakupie dlaczego na 20metrów mam taki opad, to w odpowiedzi było, że 7,5J to tak do 10metrów się nadaje.

Chyba zrobię tak - mam teraz chrono więc założę od nowa standardową sprężynę i sprawdzę jaką mocą strzela. I tu pytanie - jak będzie mało to możliwe jest by zwiększyć moc poprzez założenie podkładek na prowadnicę od strony korka (tzn zwiększenie grubości podkładki nasuwanej na kołnierz prowadnicy lub dodanie dodatkowych podkladek)? W wielu wątkach czytałem, że taki zabieg zwiększa napięcie sprężyny czyli zwiększa moc. Zaznaczam, że nie chodzi mi o moc ponad 8J (bo taką mam na sprężynie eksportowej tylko po co mi 2 takie same karabinki o tej samej mocy) ale o to by mieć te stabilne 7-7,5J na sprężynie standard.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: rokasa58 »

A może zrób tak jak jest u mnie. Sprężyna 7,5 J od HW- 97 + originalna biała uszczelka tłoka (nie wiem dlaczego, ale do uszczelek Zepto mam pecha, albo źle wykonane albo działają krótko). Przy tym zestawieniu pozostaje 0,4 mm na osłonę peta,ale u mnie jej nie ma.
Naciąganie dwoma palcami i mam wrażenie, że w tej konfiguracji dłużej to postrzela. A na 50 m to tak do puszek z wolnej.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Hiszpan63 »

JS pisze: Dziwi mnie ta pewnośc co do możliwości strzelania na 50m na standardowej sprężynie. Jak pytałem hogana, który standardowo działał z moim HW po zakupie dlaczego na 20metrów mam taki opad, to w odpowiedzi było, że 7,5J to tak do 10metrów się nadaje.
... a mnie nie dziwi :wink: ... dobra lufa , sprawny i nie wysilony system , dobrany śrut . 7 Juli spokojnie ogarnia 50m nie tylko do puszek. Miałem HW30 , chociaż go nie lubiłem . Spokojnie dawał radę do kapsli. Slavie 630/631 też pokazywały pazur na 50m. Teraz od roku powróciłem do Diany 21 panther , tak oplutej w chwili premiery. 7,3 J. Ogarniam nie tylko 50m chociaż nie jest już w moim zainteresowaniu bicie rekordów odległości. 25m to spora odległość , a jednocześnie dystans dla niskoenergetyka na którym niewielki wpływ ma wiatr. W strzelaniu rekreacyjnym to dobra odległość , a zawsze można po prostu zmniejszyć cel.
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: JS »

rokasa58 pisze:A może zrób tak jak jest u mnie. Sprężyna 7,5 J od HW- 97 + originalna biała uszczelka tłoka...
Może i dobra rada ale moja HW30 ma przebieg ok 500śrutów więc nie chcę nowych bebechów wymieniac na inne, zwłaszcza, że oprócz obecnie założonej sprężyny eksportowej mam 2 sztuki oryginalnych sprężyn 7,5J z dopasowaną prowadnicą. Poza tym tak jak piszę trochę bez sensu mieć 2 karabinki z identycznym systemem i o tej samej mocy - to już lepiej jeden przerobić na słabszy. I tak zrobię jak znajdę chwilę czasu, a potem zobaczymy czy exact bądź exact RS da radę strzelać na więcej niż 20m.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: onet12 »

7.5 julowelimitowe hw 30s na 50m, nie mój filmik, bo ja nie mowie po niemiecku :)
ale przy tej energii i dobrych warunkach mozna sensownie strzelac na ten dystans. A jak energii za mało to jakiś dobry tuning kit eg: vortek pg 2 i mozna spokojnie powyzej 10j wyciagnac.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2017, 17:23 przez onet12, łącznie zmieniany 1 raz.
emper0r
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 05 lutego 2017, 15:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: emper0r »

A mi się udało kupić świetną ręcznie robioną osadę za śmieszne 200 zł :)
Idealnie leży w dłoni, regulowana kolba. Wiatrówka ma sprężynę eksportową około 7,7 J. Wymieniać na inną? Kupiłem używaną, sprężyna po wyjęciu miała równe zwoje ale może to nie jest dobre kryterium oceny jej stanu. Następnym krokiem będzie założenie rury na lufę żeby dociążyć, powinna też fajniej wyglądać.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2017, 19:34 przez emper0r, łącznie zmieniany 1 raz.
tootsi1991
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: tootsi1991 »

Osada fajna wygląda jak od Hanela 312, ale pięknie pobejcowana na ładny kolorek. Sprężynę jak chcesz trochę dalej postrzelać to warto wymienić , zrobiona kruszyna kruszyna pięknie strzela na jakieś 10,5 - 11 Jula a dzięki temu na 30 metrów można walić aż miło. Co do rury to już kwestia gustu, HW30 to piękny karabinek i ja bym go nie upiększał rurami, ale każdy lubi co innego.
tootsi1991
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: tootsi1991 »

O a może zamiast rury pomyśl o jakimś stalowym tłumiku, Hogan robił fajne tłumiki stalowe do kruszyny oksydowane na gorąco idealnie pod kolor oryginalnej oksydy HW , napisz do niego na pewno ma na zbyciu
emper0r
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 05 lutego 2017, 15:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: emper0r »

Tłumiki mi się nie podobają, zdecydowanie lepiej dla mnie wygląda cała rura lekko grubsza. Chociaż oryginalna też fajnie wygląda ale myślałem żeby może dociążyć z przodu. Zobaczymy. Właśnie jakiś czas temu spotkałem na strzelnicy osobnika Dębowy, który też mówił że w okolicach 11J dobrze wali kruszynka a wydawało mi się, że to dla niej za dużo. Z 30m chętnie bym popykał.

Mam dwie lunety, jedna myśliwska Eurolux 4x36, która ma ogromne pole widzenia i obraz nie "ucieka" z oka jak się nie złożysz idealnie co do milimetra. Druga Leaperx 3-9x32, też fajna ale trudniej się do niej złożyć i ma mniejsze pole widzenia. Z resztą nie patrzyłem jeszcze przez lunetę z takim dużym polem i tak ładnymi kolorami - jest sens z myśliwskiej strzelać, czy ona raczej nie ma szans przetrwania na wiatrówce z bądź co bądź, innym kopem niż sztucer? Strzela się super ale wyniki już takie sobie :) Tyle, że ja ostatnio mało strzelam i może to przez to
tootsi1991
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: tootsi1991 »

Ten Leapers będzie w sam raz, to sprawdzona luneta i wytrzyma bez problemów na sprężynie, a na kruszynie będzie służyć bardzo długo. Luneta myśliwska z powiększeniem x4 to trochę mało , jak chcesz postrzelać na 30 metrów do zapałek czy jakiś małych celów przyda się powiększenie x9 i pokrętło ostrości czyli AO.
Tłumik ma jeszcze tą zaletę że łatwiej się trzyma lufę przy naciąganiu wiatrówki
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 515
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: Hiszpan63 »

tootsi1991 pisze:Ten Leapers będzie w sam raz ...
... będzie ledwo na styk , albo w ogóle nie będziesz miał komfortu składania się do strzału . To stosunkowo długi celownik i będzie sporo wystawał za systemem , żebyś miał możliwość złamania karabinka . Najpierw poprzymierzaj sobie , żeby później nie było rozczarowania i/lub siniaka pod okiem :wink:
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2017, 15:56 przez Hiszpan63, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: JS »

JS pisze: Dziwi mnie ta pewnośc co do możliwości strzelania na 50m na standardowej sprężynie. Jak pytałem hogana, który standardowo działał z moim HW po zakupie dlaczego na 20metrów mam taki opad, to w odpowiedzi było, że 7,5J to tak do 10metrów się nadaje
Ha! No i wiedziałem, że coś jest nie tak. Przełożyłem dziś sprężynę eksportową na oryginalną. Ta oryginalna nie wystrzelała nawet 200 śrutów. Mierzę ja Ci po złożeniu z jaką prędkością wylatuje śrut i co?

120m/s czyli coś koło 3J... To tyle co HW 40 więc chyba lekka przesada.

O co chodzi? Ktoś wie? No i jak to poprawić na tej samej sprężynie (o ile się da)? Jedyne co mi przychodzi na myśl to podkładka między korkiem a prowadnicą. Bo prowadnica dorobiona przez Hogana do oryginalnej sprężyny jest krótsza nić oryginalna prowadnica (Hoganowa - 65mm, oryginalna 82mm).

Czy taka podkładka zda egzamin tzn zwiększy napięcie sprężyny a przez to moc? Nie chcę dużo tylko standardowe 7-7,5J.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Post autor: JS »

I jeszcze jedno pytanie do szanownych użytkowników forum.
Czy uważacie, że powinienem reklamować karabinek (jest jeszcze na gwarancji a dopiero teraz po kupnie chrono dowiedziałem się dlaczego jest taki słaby)?
Kupilem nowy sprzęt z opcją dopracowania i standardowo chciałem mieć założoną sprężynę niemiecką, a więc strzelającą w granicach 7J.
Tymczasem dostałem sprzęt może i dopracowany ale strzelający mocą 3J.
Czy to nie jest wystarczający powód do reklamacji?
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2017, 10:45 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”