uszczelka w gnieździe kartusza - skąd, gdzie, kto dorobi?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

milczacy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:32
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

uszczelka w gnieździe kartusza - skąd, gdzie, kto dorobi?

Post autor: milczacy »

Cześć!
Heroicznej walki z moim nieszczęśliwym dość egzemplarzem AP609 ciąg dalszy...
Jak opanowałem ucieczki powietrza na regulatorze, iglicy zaworu strzałowego i kartuszu - czyli zasadniczo - jak już wymieniłem niemal wszystkie uszczelki w pistolecie..a na dodatek zdążyłem popsuć i naprawić regulator ;), to okazało się że nadal spitala gdzieś powietrze! Bliższe oględziny, doprowadziły mnie do ostatecznego wniosku:
Ten mój pistolet jest najwidoczniej pechowy! :-?
Wysypała się uszczelka w gnieździe zaworu. Ta, która uszczelnia połączenie kartusza z pistoletem. Znajdująca się wewnątrz gniazda kartusza (pożyczyłem fotkę od Kolegi 0xd1ff ):Obrazek
A tu moje fotki, po rozebraniu zaworu kartusza:
Obrazek
Obrazek
Uszczelka ta, ma dosyć specyficzny kształt - nie jest to lity krążek gumy, tylko posiada od spodu jakby podtoczenie - coś jakby wargę, które powoduje samodociskanie do króćca i uszczelnienie połączenia przez ciśnienie powietrza z kartusza.
Jest wykonana z zielonego, twardego tworzywa- to nie jest guma. Ale nie potrafię zidentyfikować co to.
I ona u mnie spękała właśnie w miejscu gdzie powinna pod wpływem ciśnienia doszczelniać połączenie. Nie trzyma ciśnienia, do tego stopnia, że po wkręceniu kartusza w pistolet, słychać syk uchodzącego powietrza.
Jak pech to pech!
Przeszukuję uparcie internety, ale nie mogę nic takiego znaleźć jako część zamienną. Kartusz posiada zawór Moriniego i pistolet może pracować z kartuszami od Aerona i Morini (model 162).
Pytanie do Tych co się znają i mają dostęp do takich rzeczy - czy Morini oferuje taką uszczelkę jako część zamienną?
Tymczasowo, poradziłem sobie doraźnie montując mały oring na króciec pistoletu - który doszczelnia (choć nie idealnie) połączenie i da się strzelać. Jednak to prowizorka i chciałbym naprawić to porządnie.
Czy istnieje szansa - jeśli dokupienie części okaże się niemożliwe - że taką uszczelkę da się dorobić? Kto ewentualnie mógłby się podjąć takiego zadania?
Tak sobie myślę... dotacza się uszczelki tłoków i inne cuda... przecież taka uszczelka nie powinna być dla fachowca wyzwaniem... Potrzebuję jednak wskazówki do kogo się zwrócić?
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Andrzej
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2017, 22:34 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
FWB P44
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 462
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 9
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: uszczelka w gnieździe kartusza - skąd, gdzie, kto dorobi?

Post autor: wiki09 »

Poszło PW
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”