Którą slavie wybrać i gdzie ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

MateuszCP22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 07 listopada 2016, 14:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: MateuszCP22 »

Rozglądam się za slavią, słyszałem, że solidna firma i najlepsze w swoim rodzaju, dlatego liczę na waszą pomoc we wprowadzeniu mnie w czechosłowacki arsenał :D Budżet ograniczony, do 800 zł, a modeli wiele, 630, 631 czy 634... jakie są wasze zdania na ich temat ?
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: Vantor »

Sam posiadam slavie 634 od jakichś 5(?) lat. Nie zawodzi, dobry karabinek, jeszcze nic mi się z nią nie stało, strzela celnie.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: Linek »

Szukaj używanego hw50 w tej cenie dużo lepszy karabinek.

Nowy to okolice 1000zł

Slavia była polecana gdy kosztowała 600zł nowa teraz jest za droga
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
czyżyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2014, 09:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice/Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: czyżyk »

Hw faktycznie lepsze wykonanie , tylko trzeba mieć dłonie jak bochny - radze się przymierzyć bo potem albo osada custom albo sprzedaż ze stratą .
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2017, 13:38 przez czyżyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Takie tam....mam-bo lubię :)
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: Linek »

Czyżyk ty o hw50 piszesz czy słyszałeś że hw97 miało gruby chwyt bo do hw50 to nigdy nie potrzeba było wielkiej łapy
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: onet12 »

masz 800pln to lepiej kupic jakies hw np 30s lub 50s,
hw to klasa wyzej od slavii - lepsze przyrzady otwarte, mozliwosc zmiany insertów, 4 szczerbinki, dwustopniowy regulowany spust, ładniejsza oksyda, porzadna szyna z miejscem na kołek stopujacy.
Slavie sa ok, ale trzeba wiedziec co kupujesz, moja pierwsza 630 miala spartolona szyne, za plytko wyfrezowana i nie dalo sie posadzic lunety.
tu masz przyzwoite hw50s z luneta https://www.olx.pl/oferta/weihrauch-hw- ... 360926821f
starguj na 8 stowek i bedziesz miał fajny sprzecik i luneta na poczatek tez daje rade, mozliwe ze trzeba bedzie wymienis sprezyne ale to tylko 30-40pln extra, tylko popros o dokładniejsze zdjecia tak dla pewnosci. Ludzie z olx maja różne poczucie estetyki,
Awatar użytkownika
czyżyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2014, 09:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice/Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: czyżyk »

Piszę o hw 50 , bo mi wybitnie nie spasowała ( chwyt zbyt poziomy - nie o grubość mi chodziło ) - w łapie leżała mi gorzej od mojej 90 , a do 97 się mierzyłem i do spustu było mi jakoś lepiej niż w 50 o 30 nie wspomnę ale ja mam bardzo krótkie palce i dlatego preferuję chwyt pistoletowy , dlatego pisałem żeby się przymierzyć.
Takie tam....mam-bo lubię :)
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: pieskowy »

MateuszCP22, ty nie teoretyzuj, ty zrób tak:
1. Pomyśl do czego ci potrzebna wiatrówka i zapisz to w punktach.
2. Dobierz kilka karabinków spełniających spisane kryteria.
3. Poszukaj na forach kolegów z okolicy, którzy mają takie karabinki, spotkaj się, pomacaj, strzel kilka razy.
Jak już to zrobisz - ulokuj swoje pieniądze w tym, co ci przypasuje, albo szukaj dalej.
Rozczarowanych "randką w ciemno" jest więcej niż zadowolonych, a sprzedawanie niechcianego karabinka to stres, mitręga i straty finansowe. Zwłaszcza, jeśli to pierwszy i jedyny.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: onet12 »

Ja mam troche inne zdanie niz kolega pieskowy.
Rok temu tez szukalem wiatrówki tej jedynej na dlugie lata, spedzilem pare tygodni na forum czytajac godzinami co wybrac.
Kupilem slavie 630 i co sie stało?
postrzelalem, sprzedałem ja za kilka tygodni i jeszcze pare złotych na niej zarobiłem , pozniej kupiłem hw 50s, postrzelałem sprzedałem i tez pare złotych zarobiłem , kupiłem hw 97 itd w ciagu roku przerobilem kilkanascie wiatrówek
Tak wiec w mojej opinii nie ma sie co bac kupowania i sprzedawania. Dzieki temu poznałem rózne wiatrówki, nauczyłem sie je rozbierac i naprawiac.
Ponadto za bardzo nie wierze w takie cos jak jedyny karabinek na lata, bo kazdy kto złapie bakcyla wiatrówkowego, bedzie chciał pojsc dalej i kupi cos lepszego, nowszego celniejszego, czyli gonił tzw. krolika. Oczywiscie po pewnym czasie wiesz juz co lubisz i masz swoje preferencje, np jedni wola kruszynke hw 30s, drudzy aa tx, ale zeby to osiagnac trzeba troche sprzetu przerzucic przez ręce.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: pieskowy »

Jednostkowy przypadek nie przeczy regule, że większość ludzi nie potrafi odsprzedać drożej niż kupiło. Poza tym pytanie było o karabinek firmy Slavia do strzelania, a nie o handel używanymi wiatrówkami.
Do serwisu potrzeba warunków, narzędzi, umiejętności , chęci i czasu. Niektórzy wolą ten czas poświęcić na strzelanie. Ja do nich należę, więc doradzam jak kupić taki karabinek, żeby nie tracić czasu i pieniędzy, tylko strzelać i mieć z tego fun.
MateuszCP22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 07 listopada 2016, 14:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: MateuszCP22 »

pieskowy pisze:Jednostkowy przypadek nie przeczy regule, że większość ludzi nie potrafi odsprzedać drożej niż kupiło. Poza tym pytanie było o karabinek firmy Slavia do strzelania, a nie o handel używanymi wiatrówkami.
Do serwisu potrzeba warunków, narzędzi, umiejętności , chęci i czasu. Niektórzy wolą ten czas poświęcić na strzelanie. Ja do nich należę, więc doradzam jak kupić taki karabinek, żeby nie tracić czasu i pieniędzy, tylko strzelać i mieć z tego fun.
Too polecisz jakiś ? :-D
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1416
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 24
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: czemar »

Masz 800Pln daj ogłoszenie w k/s , że potrzebujesz Hw30 kup i się ciesz .
Wystarczy tyle ile masz , kupisz dopracowane pod względem energii to samo co Slavki 630 i 631 od 634 3-4J mniej ale to nie jest jakaś wielka różnica
Wiatrówka to nie armata do strzelania na 200m czy jakiś snajperski karabinek , tak tylko lansują je sklepy i ich nawiedzeni spece od marketingu .
Tobie potrzebny jest sprzęt celny i wystarczający energetycznie do strzelania na 20-40m i tyle spokojnie da radę obskoczyć z Hw30
Wykonanie o kilka klas lepsze od Cz i w razie sprzedaży jak nie umęczysz odsprzedaż w podobnej kwocie .Co do energii 9-11J daje frajdę i możliwość wycinania ładnego skupienia , a jak chcesz tłuc butelki na 50m kup procę strzelasz z byle czego i energii masz że ho ho ho :one:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: rokasa58 »

A może coś za 1 tys. w orzechu
http://www.balistas.pl/wiatrowki-karabi ... remier-45/
Do dzisiaj żałuję ,że sprzedałem.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: pieskowy »

MateuszCP22 pisze:
pieskowy pisze:Jednostkowy przypadek nie przeczy regule, że większość ludzi nie potrafi odsprzedać drożej niż kupiło. Poza tym pytanie było o karabinek firmy Slavia do strzelania, a nie o handel używanymi wiatrówkami.
Do serwisu potrzeba warunków, narzędzi, umiejętności , chęci i czasu. Niektórzy wolą ten czas poświęcić na strzelanie. Ja do nich należę, więc doradzam jak kupić taki karabinek, żeby nie tracić czasu i pieniędzy, tylko strzelać i mieć z tego fun.
Too polecisz jakiś ? :-D

We wcześniejszym poście napisałem JAK szukać i TO jeszcze raz polecam. Sprzętu nie mogę polecić, bo nie wiem, do czego ci potrzebny. Mogę się jedynie posłużyć własnym przykładem, bo nie ganiam króliczków, tylko wiem czego chcę a zdobycie tej wiedzy kosztowało mnie sporo (pieniędzy i rozczarowań)
Tak więc:
- mam HW30S Hogan (ca 8-9 J)z otwartymi (bo lubię) i ten karabinek biorę na spacery z psem , na pola, żeby sobie strzelać do drobnych przedmiotów ćwicząc ocenę odległości.
- mam Dianę 75 (9 J) z diopterem (bo baaardzo lubię) i z nią przesiaduję na strzelnicy strzelając godzinami z 30 metrów do czarnych kropek średnicy 15mm. Lubię tak.
- mam świeżo nabytą Dianę 54 AK z BL 5-15x40 bo zamierzam strzelać do tarczy na 50 i więcej metrów. To, jak poprzednie, świadomy wybór.
Ale to wszystko zaspokaja MOJE potrzeby i być może dziwactwa. Jakie są twoje - nie wiem. Sam musisz to określić.
Ja, gdybym miał tylko 800 zł do wydania - zacząłbym od Slavii 634. HW50 s jest lepszym karabinkiem ze względu na spust record, ale wziąłbym Slavię. Po prostu strzelałem z obu i HW mi nie leżał i po dyskusji. Slavię polubiłem od razu, ale na spacerki była za ciężka dla mnie, więc sprzedałem, bo nie miała zastosowania. Jeśli miałbym mieć jeden karabinek do wszystkiego szukałbym ucywilizowanej Slavii 634 z otwartymi, bo na początek uniwersalna - można postrzelać i na 10m i na 50m, do tarczy i do puszek a na grillu nie strach dać do rąk kolegom.
Optykę dokupiłbym później, jakbym dobrze opanował otwarte.
I nie "dozbierywałbym" na cuda, tylko cierpliwie szukał, kupił i zaczął strzelać.
Ale tak zrobiłbym JA, bo już sprawdziłem, co mi dobrze w rękach leży. Tobie też jeszcze raz radzę - zanim kupisz - weź do ręki.
I tak na koniec - HW30s sobie odpuść. To zabawka dla "całej rodziny" , kruszynka, która lata w łapach, drobniutka taka, że trudno się złożyć. Fajna, ale jak drugi, trzeci karabinek.
Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 07:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Stare Babice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Post autor: pieskowy »

I jeszcze jedno - HW30s jest zaprojektowana na 7- 8 J i przy takich nastawach spisuje się pięknie. Wystarczy spojrzeć na tłoczek i cylinderek, żeby zrozumieć, że ze sprężyną od tapczana to nie podziała. Można tam pewnie czegoś napchać, ale trzeba pamiętać, że w tym karabinku "szmoc" zmniejsza celność.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”