Którą slavie wybrać i gdzie ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

MateuszCP22
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Którą slavie wybrać i gdzie ?

Postautor: MateuszCP22 » 2017-01-15, 13:07

Rozglądam się za slavią, słyszałem, że solidna firma i najlepsze w swoim rodzaju, dlatego liczę na waszą pomoc we wprowadzeniu mnie w czechosłowacki arsenał :D Budżet ograniczony, do 800 zł, a modeli wiele, 630, 631 czy 634... jakie są wasze zdania na ich temat ?

Vantor

Re: Którą slavie wybrać i gdzie ?

Postautor: Vantor » 2017-01-15, 13:10

Sam posiadam slavie 634 od jakichś 5(?) lat. Nie zawodzi, dobry karabinek, jeszcze nic mi się z nią nie stało, strzela celnie.

Awatar użytkownika
Linek

Postautor: Linek » 2017-01-15, 13:16

Szukaj używanego hw50 w tej cenie dużo lepszy karabinek.

Nowy to okolice 1000zł

Slavia była polecana gdy kosztowała 600zł nowa teraz jest za droga
Skradziono dwa rowery Damski KTM CITY SWING i Męski Unibike Viper gdyby ktoś coś to pisać PW
CZ75 SP01 Shadow, Mag95, FN150

Awatar użytkownika
czyżyk

Postautor: czyżyk » 2017-01-15, 13:36

Hw faktycznie lepsze wykonanie , tylko trzeba mieć dłonie jak bochny - radze się przymierzyć bo potem albo osada custom albo sprzedaż ze stratą .
Ostatnio zmieniony 2017-01-15, 13:38 przez czyżyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Takie tam....mam-bo lubię :)

Awatar użytkownika
Linek

Postautor: Linek » 2017-01-15, 23:08

Czyżyk ty o hw50 piszesz czy słyszałeś że hw97 miało gruby chwyt bo do hw50 to nigdy nie potrzeba było wielkiej łapy
Skradziono dwa rowery Damski KTM CITY SWING i Męski Unibike Viper gdyby ktoś coś to pisać PW
CZ75 SP01 Shadow, Mag95, FN150

onet12

Postautor: onet12 » 2017-01-16, 04:32

masz 800pln to lepiej kupic jakies hw np 30s lub 50s,
hw to klasa wyzej od slavii - lepsze przyrzady otwarte, mozliwosc zmiany insertów, 4 szczerbinki, dwustopniowy regulowany spust, ładniejsza oksyda, porzadna szyna z miejscem na kołek stopujacy.
Slavie sa ok, ale trzeba wiedziec co kupujesz, moja pierwsza 630 miala spartolona szyne, za plytko wyfrezowana i nie dalo sie posadzic lunety.
tu masz przyzwoite hw50s z luneta https://www.olx.pl/oferta/weihrauch-hw- ... 360926821f
starguj na 8 stowek i bedziesz miał fajny sprzecik i luneta na poczatek tez daje rade, mozliwe ze trzeba bedzie wymienis sprezyne ale to tylko 30-40pln extra, tylko popros o dokładniejsze zdjecia tak dla pewnosci. Ludzie z olx maja różne poczucie estetyki,

Awatar użytkownika
czyżyk

Postautor: czyżyk » 2017-01-16, 05:56

Piszę o hw 50 , bo mi wybitnie nie spasowała ( chwyt zbyt poziomy - nie o grubość mi chodziło ) - w łapie leżała mi gorzej od mojej 90 , a do 97 się mierzyłem i do spustu było mi jakoś lepiej niż w 50 o 30 nie wspomnę ale ja mam bardzo krótkie palce i dlatego preferuję chwyt pistoletowy , dlatego pisałem żeby się przymierzyć.
Takie tam....mam-bo lubię :)

Awatar użytkownika
pieskowy

Postautor: pieskowy » 2017-01-16, 06:29

MateuszCP22, ty nie teoretyzuj, ty zrób tak:
1. Pomyśl do czego ci potrzebna wiatrówka i zapisz to w punktach.
2. Dobierz kilka karabinków spełniających spisane kryteria.
3. Poszukaj na forach kolegów z okolicy, którzy mają takie karabinki, spotkaj się, pomacaj, strzel kilka razy.
Jak już to zrobisz - ulokuj swoje pieniądze w tym, co ci przypasuje, albo szukaj dalej.
Rozczarowanych "randką w ciemno" jest więcej niż zadowolonych, a sprzedawanie niechcianego karabinka to stres, mitręga i straty finansowe. Zwłaszcza, jeśli to pierwszy i jedyny.
Czasu zawsze jest za mało...

onet12

Postautor: onet12 » 2017-01-16, 19:44

Ja mam troche inne zdanie niz kolega pieskowy.
Rok temu tez szukalem wiatrówki tej jedynej na dlugie lata, spedzilem pare tygodni na forum czytajac godzinami co wybrac.
Kupilem slavie 630 i co sie stało?
postrzelalem, sprzedałem ja za kilka tygodni i jeszcze pare złotych na niej zarobiłem , pozniej kupiłem hw 50s, postrzelałem sprzedałem i tez pare złotych zarobiłem , kupiłem hw 97 itd w ciagu roku przerobilem kilkanascie wiatrówek
Tak wiec w mojej opinii nie ma sie co bac kupowania i sprzedawania. Dzieki temu poznałem rózne wiatrówki, nauczyłem sie je rozbierac i naprawiac.
Ponadto za bardzo nie wierze w takie cos jak jedyny karabinek na lata, bo kazdy kto złapie bakcyla wiatrówkowego, bedzie chciał pojsc dalej i kupi cos lepszego, nowszego celniejszego, czyli gonił tzw. krolika. Oczywiscie po pewnym czasie wiesz juz co lubisz i masz swoje preferencje, np jedni wola kruszynke hw 30s, drudzy aa tx, ale zeby to osiagnac trzeba troche sprzetu przerzucic przez ręce.

Awatar użytkownika
pieskowy

Postautor: pieskowy » 2017-01-16, 22:02

Jednostkowy przypadek nie przeczy regule, że większość ludzi nie potrafi odsprzedać drożej niż kupiło. Poza tym pytanie było o karabinek firmy Slavia do strzelania, a nie o handel używanymi wiatrówkami.
Do serwisu potrzeba warunków, narzędzi, umiejętności , chęci i czasu. Niektórzy wolą ten czas poświęcić na strzelanie. Ja do nich należę, więc doradzam jak kupić taki karabinek, żeby nie tracić czasu i pieniędzy, tylko strzelać i mieć z tego fun.

MateuszCP22

Postautor: MateuszCP22 » 2017-01-16, 22:12

pieskowy pisze:Jednostkowy przypadek nie przeczy regule, że większość ludzi nie potrafi odsprzedać drożej niż kupiło. Poza tym pytanie było o karabinek firmy Slavia do strzelania, a nie o handel używanymi wiatrówkami.
Do serwisu potrzeba warunków, narzędzi, umiejętności , chęci i czasu. Niektórzy wolą ten czas poświęcić na strzelanie. Ja do nich należę, więc doradzam jak kupić taki karabinek, żeby nie tracić czasu i pieniędzy, tylko strzelać i mieć z tego fun.

Too polecisz jakiś ? :-D

Awatar użytkownika
czemar

Postautor: czemar » 2017-01-16, 22:33

Masz 800Pln daj ogłoszenie w k/s , że potrzebujesz Hw30 kup i się ciesz .
Wystarczy tyle ile masz , kupisz dopracowane pod względem energii to samo co Slavki 630 i 631 od 634 3-4J mniej ale to nie jest jakaś wielka różnica
Wiatrówka to nie armata do strzelania na 200m czy jakiś snajperski karabinek , tak tylko lansują je sklepy i ich nawiedzeni spece od marketingu .
Tobie potrzebny jest sprzęt celny i wystarczający energetycznie do strzelania na 20-40m i tyle spokojnie da radę obskoczyć z Hw30
Wykonanie o kilka klas lepsze od Cz i w razie sprzedaży jak nie umęczysz odsprzedaż w podobnej kwocie .Co do energii 9-11J daje frajdę i możliwość wycinania ładnego skupienia , a jak chcesz tłuc butelki na 50m kup procę strzelasz z byle czego i energii masz że ho ho ho :one:
M.

Awatar użytkownika
rokasa58
Status: Online

Postautor: rokasa58 » 2017-01-16, 22:51

A może coś za 1 tys. w orzechu
http://www.balistas.pl/wiatrowki-karabi ... remier-45/
Do dzisiaj żałuję ,że sprzedałem.
S 400F + Vortex
Walther LGU + Nitrex

Awatar użytkownika
pieskowy

Postautor: pieskowy » 2017-01-17, 06:20

MateuszCP22 pisze:
pieskowy pisze:Jednostkowy przypadek nie przeczy regule, że większość ludzi nie potrafi odsprzedać drożej niż kupiło. Poza tym pytanie było o karabinek firmy Slavia do strzelania, a nie o handel używanymi wiatrówkami.

Too polecisz jakiś ? :-D

We wcześniejszym poście napisałem JAK szukać i TO jeszcze raz polecam. Sprzętu nie mogę polecić, bo nie wiem, do czego ci potrzebny. Mogę się jedynie posłużyć własnym przykładem, bo nie ganiam króliczków, tylko wiem czego chcę a zdobycie tej wiedzy kosztowało mnie sporo (pieniędzy i rozczarowań)
Tak więc:
- mam HW30S Hogan (ca 8-9 J)z otwartymi (bo lubię) i ten karabinek biorę na spacery z psem , na pola, żeby sobie strzelać do drobnych przedmiotów ćwicząc ocenę odległości.
- mam Dianę 75 (9 J) z diopterem (bo baaardzo lubię) i z nią przesiaduję na strzelnicy strzelając godzinami z 30 metrów do czarnych kropek średnicy 15mm. Lubię tak.
- mam świeżo nabytą Dianę 54 AK z BL 5-15x40 bo zamierzam strzelać do tarczy na 50 i więcej metrów. To, jak poprzednie, świadomy wybór.
Ale to wszystko zaspokaja MOJE potrzeby i być może dziwactwa. Jakie są twoje - nie wiem. Sam musisz to określić.
Ja, gdybym miał tylko 800 zł do wydania - zacząłbym od Slavii 634. HW50 s jest lepszym karabinkiem ze względu na spust record, ale wziąłbym Slavię. Po prostu strzelałem z obu i HW mi nie leżał i po dyskusji. Slavię polubiłem od razu, ale na spacerki była za ciężka dla mnie, więc sprzedałem, bo nie miała zastosowania. Jeśli miałbym mieć jeden karabinek do wszystkiego szukałbym ucywilizowanej Slavii 634 z otwartymi, bo na początek uniwersalna - można postrzelać i na 10m i na 50m, do tarczy i do puszek a na grillu nie strach dać do rąk kolegom.
Optykę dokupiłbym później, jakbym dobrze opanował otwarte.
I nie "dozbierywałbym" na cuda, tylko cierpliwie szukał, kupił i zaczął strzelać.
Ale tak zrobiłbym JA, bo już sprawdziłem, co mi dobrze w rękach leży. Tobie też jeszcze raz radzę - zanim kupisz - weź do ręki.
I tak na koniec - HW30s sobie odpuść. To zabawka dla "całej rodziny" , kruszynka, która lata w łapach, drobniutka taka, że trudno się złożyć. Fajna, ale jak drugi, trzeci karabinek.

Awatar użytkownika
pieskowy

Postautor: pieskowy » 2017-01-17, 06:44

I jeszcze jedno - HW30s jest zaprojektowana na 7- 8 J i przy takich nastawach spisuje się pięknie. Wystarczy spojrzeć na tłoczek i cylinderek, żeby zrozumieć, że ze sprężyną od tapczana to nie podziała. Można tam pewnie czegoś napchać, ale trzeba pamiętać, że w tym karabinku "szmoc" zmniejsza celność.

Wróć do „Wiatrówki”