Modyfikacja pistoletu Beretta 92FS

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

którym nr jest oznaczona dysza według tego schematu
Jest to część nr 78 (Drill Rod).
Nie pomoże rozwiercanie przebijaka, co2 przymarznie na styku przebijaka i powstałego otworu.
slayergt
Troszkę późno odpowiadam na Twoje pytanie ale jakoś mi to umknęło.
Odpowiem Ci tak:
Nie pisz, że nic to nie pomoże i będzie przymarzać. Skoro opisałem uzyskane efekty, to moje rozwiązanie pomogło. Nie upieram się, że jest to idealne rozwiązanie ale jak najbardziej spełniło moje oczekiwania. Beretty już dawno nie mam. Kolega, który ją ode mnie odkupił do dziś z niej strzela i jak na razie wszystko spisuje się bez zastrzeżeń.
Jedyną modyfikacją jaką na koniec jeszcze zrobiłem (nie opisywałem tego), to było nawiercenie kurka w miejscu w którym uderza i trzpień zaworu (widoczne "wyklepane" miejsce na kurku) i wklejenie w to miejsce stalowej kulki o średnicy 3mm tak aby wystawała nad powierzchnię około 1,5mm. Dzięki temu poprawiły się osiągi w trybie SA. Kurek wówczas głębiej wbija trzpień zaworu, a co za tym idzie zawór szerzej i na dłużej się otwiera.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Brocha
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:13
Tematy: 14
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Brocha »

Zastanawiam sie czy w innych pistoletach na CO2 to rozwiazanie bedzie tak samo skuteczne? Powinno byc. Mam Berette Px4 czy ktos orientuje sie czy konstrukcja tych zaworow jest podobna? Az kusi mnie by to samo zrobic z Px4
sovi3t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2351
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Z Zagramanicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sovi3t »

Też mam px4 i też korci, ale na szczęście wierteł nie mam takich cienkich i dopiero w Warszawie zawiozę kilka kilo mojego żelastwa do poprawienia.
Myślę że w każdym pistolecie co2 coś to da.
Zbliża się dyrektywa 2012, trzeba będzie wyemigrować do Stanów chyba :(
Awatar użytkownika
JaguaR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 06 grudnia 2009, 14:59
Tematy: 9
Lokalizacja: WWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JaguaR »

Dzięki za pomoc. Polecał byś coś jeszcze z z zapasowych dokupić bo moje pytanie jest następujące czy przy takim podciągnięciu przypadkiem nie zużywa się on szybciej (mam na myśli luzowanie się elementów czy rozkręcanie)? Jest to zwiększenie mocy, czy można coś podobnego zaobserwować po dłuższym czasie?
4,5. 5,5 .223, 6,5x55, 9,3x57, 12 GA,
oscar-adrenalina
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 12 kwietnia 2004, 12:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Orońsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Modyfikacja pistoletu Beretta 92FS

Post autor: oscar-adrenalina »

maszotTC pisze: Pokusiłem się jeszcze o dodatkowe modyfikacje. Pierwszą było usztywnienie lufy. Użyłem do tego zwykłej taśmy izolacyjnej wklejając jej kawałki na osłonę lufy tak aby po zamontowaniu w zamek zakleszczyła się. .
Pokaz zdjecia z tej modyfikacji bo za diabla nie wiem cotam zrobiles.
Łucznik wz.70, Beretta 92 FS, P-83, KBKAKM,
krzeszes
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 09 lutego 2011, 14:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krzeszes »

Witam. ma ktoś może fotki z modyfikacji podanych przez maszotTC. mam berette i chciałbym zacząć ją przerabiać a nie do końca wiem od czego się zabrać.
krzeszes
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 09 lutego 2011, 14:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

modyfikacja beretty 92 fs

Post autor: krzeszes »

Więc tak. wiatrówka została przeze mnie przerobiona. zwiększenie mocy jest zauważalne. jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy to mogę pomóc. posiadam zdjęcia w trakcie rozbierania pistoletu. Dzięki za wskazówki maszotTC
4,5mm Beretta 92 fs , BSA Brocock Independent 5,5 mm 4x32
emilioo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2018, 05:27
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Modyfikacja pistoletu Beretta 92FS

Post autor: emilioo »

Witam, odgrzewam temat. Może ktoś ma fotki z opisanych tu modyfikacji bo mam beretke i zamierzam ją poprawić a nie do końca wiem od czego się zabrać.
Awatar użytkownika
boysss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 07 lutego 2019, 10:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Modyfikacja pistoletu Beretta 92FS

Post autor: boysss »

Witam ,wciąż jako swiezak - proszę o pomoc - jak przykręcić muszkę w beretta m92, i usztywnić lufę która po oddaniu ok 200 strzałów już się rusza wraz z muszką, a przy okazji gdzie znajdę rysunek schematyczny tej wiatrówki ? Z góry bardzo serdecznie dziękuje za odp.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”