Zmiana skoku tłoka TX200

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

krzysiek_-199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 19 września 2008, 14:54
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: krzysiek_-199 »

No po tym co napisał Hogan powyżej jest szansa że może samemu uda się to poprawić bo chodzi o to że cienką 0,5 mm skórkę ,którą położyłem na krążku mosiężnym -po ponad 100 strzałach uklepało i rozbiło (najbardziej przy otworku) -bo to wali "kółko" o śr 7 mm z ruchomego cylindra (ta naklejona tulejka) we wlot lufy śr 11 mm. Muszę rozebrać i wyczyścić ze strzępów skóry. TX to doskonała i przemyślana wiatrówka sprężynowa a tu ten "mały feler" -bo na nacięciu cylindra gdzie chodzi trzewiczek naciągu jest chyba 2-3 mm luzu i uszczelko-amortyzator o całej 11 mm średnicy mógłby pracować w miejsce dotychczasowej oryginalnej kombinacji: naklejona tulejka i oringi uszczelniające.
Awatar użytkownika
Dietriech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 22:29
Tematy: 11
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: Dietriech »

Tak jak Aju, czuje się wywołany do tablicy w tym temacie :wink: Zacznę od tego, że sam posiadam karabinek TX200MKIII, niestety ciężko będzie wypowiedzieć mi się na temat tuningowania jego bebechów (przeróbek oryginału) Ponieważ od podstaw stworzyłem samemu cały system, także moja opinia na temat TXa 200MKIII może nie być miarodajna dla innych, którzy również go posiadają i coś kombinują.
slawol75 pisze: wiadomo że w sprężynie kop musi być, mały lub większy ale zawsze...nawet przy konwersji na 22. Problem tkwi w tym aby był jak najkorzystniejszy. Zobaczcie sobie filmik (wiem że przekłamują. Ja zawsze skupiam wzrok na jednym elemencie, np. lunecie i obserwuje jak się przemieszcza) od 9min.

Jest tam LGU i potem Pro sport. Patrząc na filmik LGU zostawia daleko w tyle Pro sporta, który nie tylko przemieszcza się do tyłu, ale również na boki - co nie jest pożądane.
Kolego, nie ma w tym filmiku LGU, tylko właśnie TX200MKIII, jak wyżej wspomniałem po moich modyfikacjach :) Od tego czasu zmieniłem cylinder na inny, można go ujrzeć na zdjęciach z zawodów HFT w Morsku 2019, pucharze zimowym 2020 Zabrze, Jaworzno :wink:
Co do samego filmiku, kamera zdecydowanie nie oddała dobrze tego, jak wygląda to w rzeczywistości, gdzie wygląda to gorzej niż w tym filmie. Najważniejsze dla mnie jest jednak to, że osiągnąłem "coś" czym można dobrze strzelać, nie jest to do końca "to", droga w poszukiwaniu najlepszej optymalizacji systemu jeszcze przede mną, ale co jak co, nic nie daje tyle co usuwanie oksydy z lufy i dźwigni naciągu :-D
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: slawol75 »

Faktycznie TX nie LGU...Na zdjęciach o których wspominasz jest TX a nie tłok który zrobiłeś?
zawsze środkiem krzyża :-D
Awatar użytkownika
Dietriech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 22:29
Tematy: 11
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: Dietriech »

slawol75 pisze:Faktycznie TX nie LGU...Na zdjęciach o których wspominasz jest TX a nie tłok który zrobiłeś?
Na zdjęciach jest mój TX w aktualnej wersji, ten z filmiku miał inny cylinder :)
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: slawol75 »

A coś więcej o tym cylindrze możesz skrobnąć...bo jeśli średnica ta sama to cóż tam można zmienić? Średnice, ewentualnie długość TP. Jakaś inna koncepcja?
zawsze środkiem krzyża :-D
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: slawol75 »

hogan pisze: bo tulejka na której siedzą o-ringi jest wklejona, wystarczy ją wyciągnąć na gorąco,
trzeba rozgrzać mocno palnikiem i wybić? Od strony lufy czy tłoka wybijać?
W BMK40 jest tak podobnie z tą tulejką? Bo widzę tak jakby była od strony lufy przynajmniej.
zawsze środkiem krzyża :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”