Hw50s

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: jaco123 »

Tak w tym naszym pięknym kraju jest...jak cię nie okradną to na każdej okazji nawet biedzie patrzą wydymać...spadnie popyt to i ceny spadną, chyba na wszystkim jest takie testowanie możliwości, też nie rozumiem tego czczenia malucha nawet na klasyki przyjeżdżają, wracając do hw będzie tłumik i skracanie lufy, a raczej odwrotnie :-D spodziewaj się Seniu mojej hw jak jeszcze się nią trochę nacieszę :)
na razie rozbrojony
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Hw50s

Post autor: Senio »

Ale teraz jest tak, że poniżej HW nie ma nic nad czym można dłużej przystanąć i się pochylić. Kiedyś było inaczej, a teraz w tańszych rządzi jako jedyny CHRL. Handlowcy o tym doskonale wiedzą i chcą to wykorzystać. Jednak kupowanie HW50 za ~ 2kkz........? Dla mnie nie bo nie i już. Wszystko ma swoje granice. Kiedyś na tym forum wyśmiewaliśmy CHRL. Teraz stał się powszechną i zaakceptowaną normą. Zresztą jak wszystko we wszystkich dziedzinach. Świat się zmienił o 180 stopni przez ostatnią dekadę. Niestety na gorsze.
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: jaco123 »

Będąc w Ostrowie Wlkp.w Art...ń po pkb i śrut, I przy okazji pr,ymierzyć się do hw98, którego też nie miałem z rozmowy sprzedawcy wynika że znacząco spadła sprzedaż weihraucha w sklepie na rzecz hatsana, ludzie zaczęli liczyć pieniążki, I nie są tacy skłonni do wydawania, czasy niepewne, tym bardziej dziwią mnie te ceny mam nadzieję że to chwilowe, a chińskiego gó...a nie kupię wolałbym z gumy od gaci strzelać.
na razie rozbrojony
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: Linek »

Wiem w jakim sklepie jest hw85 tańsze niż nowe hw50 pewnie ze starej dostawy.

Gdyby ktoś chciał pisać pw to podam nazwę sklepu
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: jaco123 »

Panowie mam takie pytanie, czy montaż niski SM dwu cześciowy da radę na hw50 z RV9? Chodzi mi aby maksymalnie obniżyć lupkę,
na razie rozbrojony
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 523
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Hw50s

Post autor: Hiszpan63 »

To ogólnikowe pytanie na które jest jedna odpowiedź ... oczywiście , że da radę zamontować celownik na tym montażu do tego karabinka i taki zestaw będzie działał. Natomiast pytanie czy Ty wraz ze swoją fizjonomią będziesz w stanie poprawnie /wygodnie/powtarzalnie składać się do strzału .

Masz obecnie na średnim , to spróbuj obniżyć twarz o około 2-3mm poniżej osi optycznej i sam sobie odpowiesz na pytanie czy będzie tak Tobie pasowało .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: jaco123 »

No mam, oryginalną osadę ten nowszy wypust praktycznie przystosowaną do otwartych, mam także pozostałość po jakimś małym hw (zresztą z rv7 o którym zupełnie zapomniałem)w/w montaż, zresztą od Ciebie :-D po założeniu nahw50 i rv9 jak dla mnie jest lżej i bardziej "składniej" pytanie raczej czy ten montaż będzie stabilny.
na razie rozbrojony
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 523
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Hw50s

Post autor: Hiszpan63 »

Miałem swego czasu Vortexa 2-7x32 na niskim dwuczęściowy posadzone na Tx200 mkIII . To gabarytowo ten sam przedział co i RV9 . Jak prawidłowo zamontujesz ,to z SM nie masz co się obawiać .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: jaco123 »

Dzięki :piwo: dla mnie poprawnie zamontować znaczy odtłuścić szynę i montaż ,I poprzykręcać mocniej montaż do karabinka no i z czciem do lupki, poprawić mnie jak się coś zmieniło.
na razie rozbrojony
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 523
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Hw50s

Post autor: Hiszpan63 »

Nie ma czego poprawiać . Nic się nie zmieniło .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
Awatar użytkownika
nekrofem
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 19 sierpnia 2020, 18:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: nekrofem »

heh, na akh...y HW95 tańszy jak 50S....polecieli sprzedawcy, a dopiero co LGV na combat był znowu w promce-> 1500 bez złotówki.... :)
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 7
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: jaco123 »

Swego czasu miałem chyba wszystkie karabinki weihraucha, najmilej wspominam hw30s, a hw50 nie miałem bo czytając posty każdy odradzał😜 Ni pies Ni wydra, za lekki ,kopie, za słaby itp do tej pory bardzo mi odpowiada ten kompromis stosunek wagi do mocy, dodam że jest po fullWaldkowych czarach,
ta nowa osada też jest fajna, irytuje mnie trochę mocno trzymający rygiel lufy, w hw 35 to było fajne łamanie.Na dniach pojedzie do Senia po ucinkę i tłumik.
na razie rozbrojony
Awatar użytkownika
Grey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 22:34
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: Grey »

Gdybym szukał czegoś do 7,5 J do pykania w ogródku to brałbym jeszcze pod uwagę FWB 300S wiem stary karabinek i ciężko trafić ładny egzemplarz ale jak zobaczę coś konkretnego to chyba się ponownie zakocham :532:
Mijałem kiedyś piękną FWB 150 w orzechu i żałuję że sprzedałem .
Air Arms Pro Sport,Walther LGV,RWS Diana 54 Air King ,Hammerlli AR 50 Pro,HW 98FT ;laughing: i pełna szafa :piwo:
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hw50s

Post autor: Linek »

Nie tnij lufy załóż separator weihrauch.

Bardzo dobrze się napina ma blaszkę aby robaczek nie kaleczył lufy i jest 100 procent odwracalne.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Hw50s

Post autor: Senio »

jaco123 pisze: 24 września 2021, 16:12 bo czytając posty każdy odradzał😜 Ni pies Ni wydra, za lekki ,kopie, za słaby itp do tej pory bardzo mi odpowiada
Kiedyś to było dawno i "dziś nie prawda". HW50 przede wszystkim miał nieszczęśliwą rolkę na dźwigni naciągu. Szorowało, trzeszczało, wycierało cylinder. Wiecznie był z tym problem. Poza tym długa sprężyna, dość ciężki naciąg, kopniak solidny a energii ze 13.5J. Ale to wszystko to jak napisałem było dawno i nieprawda. Teraz wajcha ma ślizg z tworzywa. Jest on praktycznie bezproblemowy. Do tego inna uszczelka, krótsza sprężyna i strzela z 15 na luzie bez wysiłku naciągania i mniejszym kopniakiem.
jaco123 pisze: 24 września 2021, 16:12Na dniach pojedzie do Senia po ucinkę i tłumik.
Z tłumikami nie jest wesoło. Tanie źródło wyprodukowania jednolitego metalowego tłumika wygasło bezpowrotnie. Teraz ceny za wyprodukowanie takiego tłumika osadzanego na zatoczoną lufę i oksydowanego jak dawnej Hoganowe, że można naciągać za nie bez stresu ocierają się o kosmos. Dla mnie nie warte to jest, aby tyle płacić za to. A nikt dzisiaj nie zrobi tego już za czapkę drobnych. Sens ma to tylko wtedy, gdy ktoś bardzo mocno chce taki tłumik, i żyć bez tego nie może. Ja na łamańca innego nie założę bo to niezgodne ze sztuką.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”