HW50S zrzut sprężyny?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

afri3l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, 19:34
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW50S zrzut sprężyny?

Post autor: afri3l »

Czy w HW50S da się zrzucić sprężynę jak nie chcę oddawać strzału po nabiciu?
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50S zrzut sprężyny?

Post autor: Leon83 »

Łamiesz, trzymasz lufę i naciskasz spust.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50S zrzut sprężyny?

Post autor: sirwolf78 »

I z wciśniętym spustem delikatnie popuszczasz dźwignię naciągu...
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
afri3l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, 19:34
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50S zrzut sprężyny?

Post autor: afri3l »

Dzięki wielkie. A jakie są skutki strzału bez śruta? Tzn słyszałem, że tłok może paść ale czy coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50S zrzut sprężyny?

Post autor: Łysy »

W HW 50 nie ma dżwigni naciągu więc łamiesz lufę i cały czas ją trzymasz naciskasz spust i powoli pokonując siłę sprężyny zamykasz lufę.
Co do strzelania na sucho sprężyną to prawda , kiedy w lufie nie ma śrutu nie dochodzi do wytworzenia poduszki powietrznej pomiędzy tłokiem a końcem cylindra w który ten tłok uderza i tłok uderza z dużym impetem co może spowodować uszkodzenie uszczelki tłoka a nawet samego tłoczyska. Więc skoro to wiemy to lepiej nie strzelać na sucho ;laughing:
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
afri3l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, 19:34
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50S zrzut sprężyny?

Post autor: afri3l »

hilary22 pisze:W HW 50 nie ma dżwigni naciągu więc łamiesz lufę i cały czas ją trzymasz naciskasz spust i powoli pokonując siłę sprężyny zamykasz lufę.
Co do strzelania na sucho sprężyną to prawda , kiedy w lufie nie ma śrutu nie dochodzi do wytworzenia poduszki powietrznej pomiędzy tłokiem a końcem cylindra w który ten tłok uderza i tłok uderza z dużym impetem co może spowodować uszkodzenie uszczelki tłoka a nawet samego tłoczyska. Więc skoro to wiemy to lepiej nie strzelać na sucho ;laughing:
Niestety strzał już został oddany (nigdy więcej nie dam komuś postrzelać) ale nie zauważyłem ani zmniejszenia siły strzału ani nic niepokojącego. Dźwięk wystrzału też taki sam jak był więc jest szansa że nic się nie stało?
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50S zrzut sprężyny?

Post autor: Łysy »

Bo to nie jest tak, że popsuje ci się od razu , każda sprężyna oddała wiele strzałów bez śrutu a to przez przypadek a to przez kogoś kto nie miał pojęcia. Jak zgniatasz orzecha zębami to nie za każdym razem ukruszasz sobie zęba. I tak jest i w tym przypadku. Stało się, ale karabinek wytrzymał to bez problemu ale postaraj się więcej tego nie powtarzać dla jego dobra a twojej przyjemności celnego strzelania.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
rycho941
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 24 października 2010, 20:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin. fw.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW50S zrzut sprężyny?

Post autor: rycho941 »

Podany sposób nie w każdym karabinku pozwala na rozprężenie naciągniętego karabinka bo automatyczny bezpiecznik nie daje możliwości wciśnięcia spustu przy złamanej lufie lub nie zamkniętej dźwigni naciągu a także nie pozwala odbezpieczyć-pozostaje włożyć śrut i oddać strzał np. w poduchę lub rolkę papieru ... :-D jeśli nie ma możliwości bezpiecznego strzału choćby w ziemię.Jeden czy nawet kilka strzałów bez śrutu raczej niczego złego nie powinno spowodować,ale to tak50/50% więc lepiej tego unikać.Ja w swoich karabinkach zlikwidowałem te wynalazki i mogę teraz w każdej takiej sytuacji bezpiecznie rozładować zabawkę w wyżej opisany przez kolegów sposób-TYLKO!!! po naciągnięciu, a zwłaszcza po załadowaniu śrutu, lufa w kierunku celu i paluchy z daleka od spustu -nie wymachiwać karabinkiem ,nie stuknąć,uderzyć o coś-a palec na spust tylko wtedy gdy mam oddać zamierzony strzał. Trzeba myśleć i uważać co się robi bo wprawdzie zabawka ale kuku może zrobić-pal diabli jeśli właścicielowi ,gorzej jeśli komuś innemu.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2019, 17:12 przez rycho941, łącznie zmieniany 1 raz.
rycho941fw.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”