MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
GlucioPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2018, 18:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: GlucioPL »

Witam. :516: Jestem kompletnym nowicjuszem w treści wiatrówek ale jestem zainteresowany kupnem tej stawiając głównie na realizm oraz fakt że jestem fanatykiem serii STALKER i interesuję się tematem broni radzieckiej od dzieciaka. :-D
Mam tylko pare pytań:
Gdzie najlepiej mogę kupić takiego Baikała? Zastanawiałem się nad alledrogo.pl bo mają tam dosyć atrakcyjne zestawy, ale zastanawiałem się też nad sklepem militaria.pl...
Kolejne pytanie: który model jest najlepszy?
Czy wz. 71 o rękojeściu pokrytym bakelitem to dobry wybór? Czy powinienem jednak szukać całych czarnych modeli?
Wiem o istnieniu "srebrnej" wersji tej wiatrówki ale nie przemawia do mnie pod względem estetycznym.
Jakich modeli (albo wskazówek) unikać by dostać najlepszy model?
Oraz ostatnie pytanie: Przeczytałem kiedyś Bóg wie gdzie że Makarowa da się podkręcić do 12 (?) [J]? Czy to prawda, oraz jeśli to jest prawda, to jak i czego będę potrzebował do wykonania takiej operacji? Wszystkie poradniki na temat tuningu są po języku naszych braci ze wschodu a ja nie jestem najlepszy w ich języku.
Dziękuje, i pozdrawiam.
QB 57 5,5mm
Iż-38
Makarow 4,5mm od Baikała
Awatar użytkownika
GlucioPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2018, 18:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: GlucioPL »

@jjkiller
Wiem że jeśli chodzi o najlepsze żelastwo to tylko baikał, po prostu słyszałem gdzieś kiedyś o tym że niektóre modele różnią się pod względem technicznym i chciałem się tylko dopytać by znaleźć najlepszy model
dziękuję za radę :)
QB 57 5,5mm
Iż-38
Makarow 4,5mm od Baikała
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: slepe_oko »

GlucioPL pisze:@jjkiller
Wiem że jeśli chodzi o najlepsze żelastwo to tylko baikał, po prostu słyszałem gdzieś kiedyś o tym że niektóre modele różnią się pod względem technicznym i chciałem się tylko dopytać by znaleźć najlepszy model
dziękuję za radę :)
Przeczytaj caly temat o makarovie,warto, tam jest wszystko. Duzo tego ale warto. Moim zdaniem najładniejszy to ten wlasnie z dziura na pazur i z jednorzedowym waskim chwytem i bakelit jasny. Szukaj t12 z frezem w magazynku. Ceny jednak są totalnie z d..py. Ja swoją starą produkcję w doskonałym stanie sprzedalem za 300 zł.
:512:
Awatar użytkownika
piotr1959
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 21:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: piotr1959 »

Udało się, ale ręce bolą od zmieniania blokady zamka :621:

Dobry Wieczór ... jak dla kogo ;)
Odebrałem sobie dzisiaj pierwszego Bajkała T17.... i zacząłem oglądać. Wydawało mi się, że dźwignia blokady zamka chodzi bardzo ciężko, rozebrałem i została mi w rękach.
Czy jest może jakiś poglądowy rysunek, szkic jak to złożyć, w jakiej pozycji ma być trzpień? Po 2-ch godzinach walki poddaję się, albo czegoś nie rozumiem w radzieckiej technice ;) Proszę o pomoc jak uruchomić ten kawałek solidnego metalu. Z góry dzięki i pozdrawiam -Piotr
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2018, 21:20 przez piotr1959, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko krótkie co ma CO2 i 4,5 mm 8-)
Awatar użytkownika
piotr1959
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 21:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: piotr1959 »

Jako "raczkujący" maczek mam kilka pytań do Szanownych Wielbicieli! (temat przeczytałem w całości ;))

Posiadam wersję T17..., co Waszym zdaniem można i należy "upiększyć" w tym modelu? Wydaje mi się, że magazynek + lufa są bardzo szczelne, nawet kartka papieru nie wchodzi. Mam zastrzeżenia do samego magazynku - kulka nie jest ułożona symetrycznie w wylocie, czyli nadaje się do liftingu.
Jest to magazynek 5 generacji, czy jest gdzieś do kupienia gotowy poprawiony i "szczelny" magazynek? Gdyby ktoś, gdzieś słyszał o takowym to proszę o info :piwo: .

Ostatni temat i nie marudzę więcej... czy miał ktoś "w rękach" PM1951 Gletchera?
Mam ochotę zobaczyć na żywo jak się prezentuje, bo przyznaję, że APS i Gawron podobają mi się 8-)

Pozdrawiam wakacyjnie i odpoczynku życzę dla Wszystkich! :516:
Wszystko krótkie co ma CO2 i 4,5 mm 8-)
Awatar użytkownika
GlucioPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2018, 18:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: GlucioPL »

Właśnie zamówiłem swojego Makarona, he he.
Czy śrut Black Devils dobrze się przy nim sprawdza?
QB 57 5,5mm
Iż-38
Makarow 4,5mm od Baikała
Awatar użytkownika
piotr1959
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 21:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: piotr1959 »

GlucioPL pisze:Właśnie zamówiłem swojego Makarona, he he.
Czy śrut Black Devils dobrze się przy nim sprawdza?
Makarona z Bajkału? Pochwal się rocznikiem.
Ja do swojego same miedziaki wkładam tzn. Excite, H&N, Borner i Golden Devils i wszystkie smarowane :!:
Życzę fajnej zabawy... :502:
Wszystko krótkie co ma CO2 i 4,5 mm 8-)
Awatar użytkownika
GlucioPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2018, 18:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: GlucioPL »

Roczik 16.
Jedyne na co można narzekać to strasznie ciężki spust.
QB 57 5,5mm
Iż-38
Makarow 4,5mm od Baikała
Awatar użytkownika
piotr1959
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 21:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: piotr1959 »

Nie ma co narzekać. Nikt nie mówił, że będzie łatwo ;)
Smarować i strzelać :502:
Wszystko krótkie co ma CO2 i 4,5 mm 8-)
quietus
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Skoczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: quietus »

Witam kolegów. Tak zapytam jaki jest ciężar spustu w trybie SA i DA ? Może robił ktoś pomiary lub ma to jak sprawdzić ?
pafnucy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 21 sierpnia 2018, 20:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: pafnucy »

Witam, chciałem się przywitać i zarazem zameldować jako swierzy posiadacz Makarova. Moja wersja to świetnie utrzymany rocznik 2006. Muszę się przyznać ze zakup od kolekcjonera opłacił się. Jak narazie nie widzę żadnych problemów. Po przeczytaniu kilku wątków odrazu sprawdziłem np szczelność na łączeniu magazynka i lufy. Wyglada na to ze uszczelka trzyma scislo bo papierka nie wcisnę :). Chciałem jednak podpytać was jak to było z Makarovami z 2006 roku? Ponieważ ku mojemu zdziwieniu mam gwint w lufie. I teraz pytanie do Was czy w takim układzie warto próbować ze śrutem ołowianym np. Gamo Round, ołowiem w miedzi czy zapomnieć i sypać stalowym? :)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów a w szczególności posiadaczy Makaryszy!
junioru2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 października 2016, 18:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: junioru2 »

H&N Rundkugel 4,45mm BB miedziowane i H&N Rund-Kugeln 4,35 mm BB miedziowane. Nadadzą się? Te drugie to chyba trochę za mały kaliber 4,35? Ogólnie nie zauważyłem aby padła tu konkretna odp. na temat śrutu. Zazwyczaj jest: stalowy miedziowany, najlepiej ruski.Ruskiego nie znalazłem w naszej rodzimej dystrybucji a opisy innych są (przynajmniej dla mnie) mało precyzyjne. Tak jak ten pierwszy który napisałem. Na aukcji opis miedziowane, ale to znaczy że stalowe miedziowane? Może zalatuje amatorką z mojej strony ale chyba wiele osób byłoby wdzięcznych za napisanie: śrut marki X zakupić można w sklepie Y. Jeżeli to nie problem proszę o podanie konkretnej marki. Pozdro.
emes71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 11:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: emes71 »

U mnie najlepiej latają black devils , na innych częste odskoki były , zdecydowanie polecam
SPA P10 , FWB 80 , Crosman 1322 i 2240 by emes71 , CP99 Sport , Dan Wesson
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: slepe_oko »

emes71 pisze:U mnie najlepiej latają black devils , na innych częste odskoki były , zdecydowanie polecam
Miałem bez gwintu i strzelałem devilsami tymi najtanszymi i do 7 max 10 metrów spadały kapsle od piwa. Ja bawilem sie w dublety. Po dwa strzały do roznych tarczek w różnych odległościach. Fajna zabawa jednak spust zbyt wojskowy :)
:512:
junioru2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 października 2016, 18:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Post autor: junioru2 »

Bardzo dziękuję wszystkim za szybką odpowiedź. Nie jestem bywalcem forów ale wydaje mi się że tu naprawdę można liczyć na szybką odp. lub pomoc. Pora w takim razie abym wziął się za testy amunicji ;laughing:
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”