Kolimator czy luneta do LP50HP

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: Ślubek »

Jeśli lepiej Ci się strzelało z kolimatorem, to czemu zastanawiasz się nad lupką?

Z pistoletu nie strzela się na dystanse, na których powiększenie jest konieczne, poza tym lupki są zazwyczaj cięższe, co negatywnie wpływa na ilość "wygodnych" strzałów. No i powiększenie uwidacznia również drżenie ręki, co działa (przynajmniej na mnie) bardzo dołująco. :^)

To pierwszy problem.

Z pistoletami wyczynowymi jest również drugi "problem" - że są właśnie wyczynowe. Służą do strzelania konkurencji, w których wolno używać tylko mechanicznych przyrządów celowniczych (tylko muszka + szczerbinka, bo przeziernik na odległości wyciągniętej ręki nie ma sensu). Nie są więc fabrycznie przystosowane do montażu optyki.

Jeżeli więc Ci na tym zależy, musisz bazować na rozwiązaniach nietypowych - na tym Forum jest kilku fachowców, którzy się zajmują takimi rzeczami.

Wystaw w dziale "Kupię" ofertę na wykonanie szyny montażowej 11 mm z mocowaniem do LP50HP. Albo szyny picatinny - w zależności, jaki kolimator będziesz chciał zamontować.

PS. Jest jeszcze dział Optyka :^P
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: Zapp »

Widzę, że w dziale kupię sprecyzowałeś, że na LP50 zamierzasz posadzić na Vortex'a UH-1.
Ja wiem, że "kto bogatemu zabroni", ale jesteś pewien, że ten telewizor to dobry wybór? Zwłaszcza, że nadmieniasz:
RadP pisze:...
No i jako że jestem wzrokowcem i estetą to kolimator lepiej będzie wyglądać na LP50HP 8-)
...
:wink:
Tu masz podobnych gabarytów Eotech'a na S&W 357, założonego przez miłośnika karabinkowych 512 (to jest 512, więc długość jest większa niż Vortex'a, ale reszta nie różni się wiele):
Obrazek
Obrazek
Jesteś gotowy na dołożenie prawie 340g powyżej lufy? Holograficzne mają swoje gabaryty.
(NTB: kupno UH-1 za 1700pln może być trudne.)

IMO, jak cena jest drugorzędna to zainteresuj się Trijicon'em RMR, a jak koniecznie Vortex - to Razor 3MOA.
Sparc II miał mniejszą plamkę (2MOA), ale chyba już trudno dostać, no i jako zamknięty był już nieco większy.
A jeżeli musi być kółko i kropka, i wybór pomiędzy, to Holosun 510C z kropką 2MOA - ale tu już ponownie wchodzimy w ponad 200g.
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: Zapp »

Szynę do LP50 dorobi np. do_mar (z forum, albo do_mar - tu np. 11mm pod lunetę).
Masz pół godziny drogi do Kolby - przejedź się i pooglądaj / sprawdź co Tobie pasuje (mają spory wybór).
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2018, 11:24 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: adnikauto »

Kolego Radku obydwaj przedpiscy kolega Slubek i Zapp napisali bardzo madrze i sensownie, warto posluchac ich rad... :-D


Jesli juz chcesz kolimator na pistolet wyczynowy to ja polecilbym Tobie:
Ultra Dot Aal Ud 30Mm Tube Matchdot Blk/Satin w pelni "regulowany" :wink: czyli posiada nie tylko regulacje natezenia swiatla kropki ale takze regulacje jej wielkosci...


Estetycznie rowniez niczego nie mozna zarzucic...

Obrazek
Obrazek



P.S.
Ja osobiscie jestem zwolennikiem szeroko pojetej "optyki" na pistoletach ale jestem rowniez "ortodoksem" - czyli rozwiazania w moim stylu sa spotykane baaardzo rzadko lub wcale.... szczegolnie na pistoletach :)

Ostatnim przykladem moich "wyczynow" jest zamontowanie lupki pistoletowej oraz red-dota na... pistolecie... na broni palnej/karabinkach typu np. AR jest to dosyc czesto stosowane ale na pistolecie wiatrowkowym nigdy tego nie spotkalem... :one:

.... ale jak pisalem powyzej- moje rozwiazania nie zawsze mieszcza sie w granicach przyjetych norm... :103:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2018, 11:35 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: Ślubek »

adnikauto pisze:Obrazek
Właśnie taki mały, lekki red-dot to jest coś, co (ewentualnie) założyłbym na wiatrówkę. Bo mały i lekki. Ale ja strzelam jedną ręką.

A tak a'propos - da się tego HW45 normalnie naciągnąć, czy trzeba naciskać lunetę?
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: Yurko »

To może tak trochę nieśmiało też się pochwalę swoją nową lupką?
Na fakturze napisali: Leapers UTG 2-7x32 Handgun Scope PDC Reticle Long Eye Relief

Obrazek

Przepraszam za tło...
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2020, 04:26 przez Yurko, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: janek777 »

Mam LP50 z zestawem maveny z zamontowana luneta Leupolda. Fajnie się z tego strzela. Kupiłem kiedyś na forum zestaw pod montaz. Jak znajdę zdjęcie to Ci podeśle
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: adnikauto »

Slubku- strzelam w rekawiczkach- takich bezpalcowych :-D jesli chodzi o HW45 moj zamysl/pomysl wykorzystal fakt, ze pistolet "naciaga" sie otwierajac go nie zamykajac... czyli lapie "od spodu" gorna czesc obudowy i prostujac do 140* naciagam sprezyne...

Przy zamykaniu nie ma zadnego oporu, do momentu pokonania oporu zaczepu ryglujacego- zamykam uderzajac lewa reka w obudowe pistoletu z tylu poza luneta... dlatego mam miekkie rekawiczki bo nacisk idzie takze na tru-glow z tylu... pierwsza zasada- "nie szkodzic" :wink:

Optyki zupelnie nie dotykam- czulbym sie troche nieswojo gdybym musial "naciagac" sprezyne uzywajac lunety jako dzwigni... :roll:

... najpierw studiowalem budowe pistoletow /sposob naciagu/ HW45; HW75 by juz przed kupnem miec gotowy plan montazu optyki, przy okazji spedzajac wiele godzin na webie i ogladajac zdjecia typu:
"jak inni to robia/zrobili"... czyli "is more than one way to skin the cat"
:piwo:



P.S. Kol. Yurko- no, nareszcie wywaliles te "rure" ;laughing: a zamontowales normalna optyke, gratulacje i wyglada i powiekszenie tez OK... jeszcze napisz jak sie strzela i jaki dystans ta optyka "obslugujesz"....? :wink:
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2018, 12:43 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: Ślubek »

adnikauto pisze:pistolet "naciaga" sie otwierajac go nie zamykajac... czyli lapie "od spodu" gorna czesc obudowy i prostujac do 140* naciagam sprezyne...
Aaa, teraz rozumiem. Cały czas byłem przekonany, że (tak jak w Gamo PR45) naciąga się go zamykając, co moim zdaniem, jest bez sensu.
Dzięki za wyjaśnienie!
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: Yurko »

adnikauto pisze: P.S. Kol. Yurko- no, nareszcie wywaliles te "rure" ;laughing: a zamontowales normalna optyke, gratulacje i wyglada i powiekszenie tez OK... jeszcze napisz jak sie strzela i jaki dystans ta optyka "obslugujesz"....? :wink:
"rura" była tylko na chwilę, ale że śmiesznie wyglądała, to musiałem pokazać. Chwilowo strzelam pod dachem na 10 yardów (bo 10 metrów mam do ściany) :-D Ostatnio próbowałem lunetkę 2x20 i nie byłem zadowolony. Do tego Leapersa też nie mogę się przyzwyczaić. Szukałem lunety z dużym "Eye Relief" i wziąłem tę bo napisali że ma 25 cali. Teraz mi się wydaje, że mam za krótkie ręce... (a na strzelanie z jednej ręki jestem za mało wytrenowany).
:piwo:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: adnikauto »

No i fajnie, gratulacje i zebys byl zadowolony z zakupow oraz samych "dziesiatek" w Nowym 2019 Roku...
:033:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: Yurko »

Pamiętaj by się pochwalić jak to wszystko razem wygląda. Wszyscy na pewno chętnie zobaczą Twoje zdjęcia. Powiem nawet, że trochę Ci zazdroszczę, bo też przez chwilę myślałem o tym pistolecie, ale zabrakło mi... fantazji :wink: Później by się ze mnie śmieli, że trochę dziwny sprzęt sobie wybrałem do dziurawienia puszek.
:piwo:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: red5555 »

może trochę za późno ale napiszę od siebie kilka słów 8-)
akurat mam identyczny pistolet z którego strzelam sylwetki...
próbowałem z otwartych potem z kolimatora a skończyło się na lunecie (Simmons 4-6x)
kolimatora używałem zamkniętego PWS`a KZ-03 - mały zgrabny, mała plamka, jest jeszcze malutki otwarty MiniDOT od Delty do polecenia (generalnie im lżejszy i mniejszy tym lepiej)
jak masz dobry wzrok bez wady to może być kolimator, dla mnie na 18m nie do wykorzystania nawet z najmniejszą plamką...

LP50 akurat ma możliwość zdjęcia szczerbinki - wystarczy odkręcić jedna śrubę i mamy w miarę łatwe do zaadaptowania miejsce do zamocowania szyny pod optykę
mam taką zrobioną przez Domara - spisuje się znakomicie i jest wystarczająco długa żeby można było zamocować prawie wszystko na pistolet a przesuwając przód-tył można regulować jeszcze środek ciężkości
zdjęcie poglądowe z netu (ja mam szynę 11mm):

Obrazek
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolimator czy luneta do LP50HP

Post autor: adnikauto »

Bardzo fajny zestaw, strzelales juz z tego "kompletu"?
Jakies wrazenia...?
:one:

BTW- lupka typowo pistoletowa... czy sie myle...?
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”