Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pytanie o tuning QB 78 [zlece]

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

krolik89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Pytanie o tuning QB 78 [zlece]

Postautor: krolik89 » 2019-10-17, 21:27

Witam, mam zamiar zakupić wiatrówke QB 78 oraz przerobić ja na PCP. Znalazłem stronę z akcesoriami tuningowymi do tej wiatrówki http://tlumiki.sklep.pl/59-wiatrówka-qb ... -akcesoria
Z tego co czytałem nowa wiatrowke powinna sie oddac na przeglad zerowy, ewentualnie usprawnić pewne elementy. Jaki bylby to koszt? Kogo polecacie. Chciałbym, żeby wiatrówke dostosowac do 15-16j, ewentualnie jesli jest opcja przeróbki aby moc mozna było regulowac i zeby w razie kontroli moc ustawic ja na <17 xd to tez jestem zainteresowany. Dodam, że bedzie to mój drugi zakup wiatrówki, 10 lat temu zakupiłem najtansza łamana wiatrowke na popularnym serwisie aukcyjnym i sie troche zniecheciłem do strzelania, ale chciałbym dac sobie 2 szanse. Ewentualnie chetnie zakupie uzywane pcp po przerobkach/tuningu z osprzetem w dobrej cenie (1500 maks 2k)

Awatar użytkownika
wooden
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Pytanie o tuning QB 78 [zlece]

Postautor: wooden » 2019-10-17, 22:26

Jak masz do wydania 1500-2000 to nie kupuj QB78.

Mam Beemana qb78 którego sam przerabiałem na PCP i nie licząc czasu i materiałów na które wydałem nie mało to sama wiatrówka i części do przeróbki wyjdzie ok 1000zl.

Ja nie żałuję bo dużo się nauczyłem sam grzebiąc... Ale Ty zamierzasz to zlecić więc nie ma najmniejszego sensu.

Jak bym dzisiaj miał wydać ok 2000zł to szukał bym:
Używane AA 410
Nowe BSA Buccaneer

Do ceny karabinka dolicz jeszcze minimum 200zł na pompkę...
Luneta... ~od 400 zł się zaczynają sensowne.

Co do wynalazków ze zmianą energii - nie kombinuj w tą stronę. Limit wystarcza na naprawdę dobrą zabawę do 50m w 4,5mm.

Awatar użytkownika
wichura
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Status: Online

Postautor: wichura » 2019-10-18, 20:15

wooden pisze:Jak masz do wydania 1500-2000 to nie kupuj QB78.

Dokładnie tak, qbeta to fajne bawitko, ale przy budżecie ponad 1500 zeta pomyśl o "prawdziwym" PCP, a nie tjuningu seicento, do osiągów golfa3.
SPA m11/m22 = 1250-1300, pompka 200, luneta z montażem do tego (i tu się nie zgodzę z przedmówcą) poniżej 400 (zależy od Twoich wymagań). Przegląd i poprawki, mając dwie prawe ręce zrobisz sam. Owszem, nie jest powiedziane, że będzie to "punktak", raczej będziesz musiał dać do poprawy szpecom, (może trzeba będzie wymienić lufę, regulator ciśnienia wyregulować/wymienić). Odnośnie "szmocy", to na pewno nie ten dział :651:
Ps.
Spojrzałem w link który zapodałeś. Wiem że dostanę za to banana w "nagrodę"... kobieta lekkich obyczajów nawet nie myśl o zakupach u tego naciągacza i oszusta!!!
Tak oszusta, jak można wycisnąć z qbety 100 dżuli :052: :651:
Ostatnio zmieniony 2019-10-18, 20:38 przez wichura, łącznie zmieniany 2 razy.
Slavia 630

zbyszek1957
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: zbyszek1957 » 2019-10-21, 18:49

Niezłym wyborem będzie jakieś używane S200 , jak masz gdzie nabijać powietrze to z butlą , jak na szkle przyoszczędzisz to może styknie.

Awatar użytkownika
Raq

Postautor: Raq » 2019-10-22, 11:23

wichura pisze: luneta z montażem do tego (i tu się nie zgodzę z przedmówcą) poniżej 400 (zależy od Twoich wymagań).

Przepraszam, ale to typowa bzdura.
Już bez dywagacji - to nie jest kwestia wymagań tylko niewiedzy i braku możliwości porównania.
Czy widziałeś żeby ktoś kto chce osiągnąć dobry wynik na zawodach używał "dobrej" lunetki w cenie poniżej 400 zł?
Wiesz czemu nie? Ponieważ takich nie ma. Możesz powiedzieć - nie startuję w zawodach. OK - ale strzelasz aby powtarzalnie trafiać, przynajmniej większość tak ma :-)
Zdaję sobie sprawę, że mogłeś nie patrzeć przez dobrej jakości szkła, ale proszę nie mów, że byle celowniczyna poniżej czy w okolicach 400 zł to dobry celownik. Sam często używam/używałem budżetówek w okolicy min 1000 zł, ale to właśnie absolutne minimum jeśli chodzi o transmisję światła, powtarzalność nastawów, czy wytrzymałość. Przy tanim celowniku zanim zrozumiesz, że paradoksalnie większość pudeł wynika właśnie z jego niedoskonałości, zdążysz się zniechęcić lub pogorszyć sobie wzrok. Nie mówię, że przy pomocy taniochy nie trafisz, mówię, że jak nie trafisz to nigdy nie wiesz dlaczego, a to ogranicza twój rozwój jako strzelca. :090: :piwo:
TX200 Mk IV LR-X BT- Limited Edition "PP" 02.2004 NR3 Bushnell 3,2k 10x40
AERON Brno B96
Daisy POWERLINE 717
:)
ps. QB78... Delux ;laughing:

Awatar użytkownika
wichura
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: wichura » 2019-10-22, 22:44

Raq pisze:
wichura pisze: luneta z montażem do tego (i tu się nie zgodzę z przedmówcą) poniżej 400 (zależy od Twoich wymagań).

Przepraszam, ale to typowa bzdura.
Już bez dywagacji - to nie jest kwestia wymagań tylko niewiedzy i braku możliwości porównania.
Czy widziałeś żeby ktoś kto chce osiągnąć dobry wynik na zawodach używał "dobrej" lunetki w cenie poniżej 400 zł?
Wiesz czemu nie? Ponieważ takich nie ma. Możesz powiedzieć - nie startuję w zawodach. OK - ale strzelasz aby powtarzalnie trafiać, przynajmniej większość tak ma :-)
Zdaję sobie sprawę, że mogłeś nie patrzeć przez dobrej jakości szkła, ale proszę nie mów, że byle celowniczyna poniżej czy w okolicach 400 zł to dobry celownik. Sam często używam/używałem budżetówek w okolicy min 1000 zł, ale to właśnie absolutne minimum jeśli chodzi o transmisję światła, powtarzalność nastawów, czy wytrzymałość. Przy tanim celowniku zanim zrozumiesz, że paradoksalnie większość pudeł wynika właśnie z jego niedoskonałości, zdążysz się zniechęcić lub pogorszyć sobie wzrok. Nie mówię, że przy pomocy taniochy nie trafisz, mówię, że jak nie trafisz to nigdy nie wiesz dlaczego, a to ogranicza twój rozwój jako strzelca. :090: :piwo:

Czy kolega który chce strzelać z qbusia, jest skazany na "niemoc", bo nie ma kasy na lunetę za 1000 plnów??? Czy czytasz co piszesz? Wychodzi na to że "pykanie" z wiatrówki, to albo zabawa dla elyt, (dochód miesięczny netto = 3xśrednia krajowa brutto), albo nie ma co sobie tym pupy zawracać. Z całym szacunkiem, ale wychodzi z Ciebie jakiś taki dziwny twór, który uważa, że albo najwyższa półka, albo nic. Czy Qb 78 to sprzęt zawodniczy?- nie. Czy luneta za <400 zeta jest do doopy?, powiedz to użytkownikom DOE, czy DOC-a. Wnioskuję że jesteś zwykłym napompowanym kasą snobem, i tyle :103:
Slavia 630

Awatar użytkownika
wichura
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: wichura » 2019-10-22, 22:46

:piwo:
Ps.
A tekst że "nowy" i podskakuje "staremu", to już będzie totalna żenada...
Ostatnio zmieniony 2019-10-22, 22:50 przez wichura, łącznie zmieniany 2 razy.
Slavia 630

Awatar użytkownika
Raq

Postautor: Raq » 2019-10-23, 09:41

przede wszystkim przepraszam za offtop, ale poniekąd odnosi się do poszukiwań i pytania twórcy posta.

wichura pisze:Czy kolega który chce strzelać z qbusia, jest skazany na "niemoc", bo nie ma kasy na lunetę za 1000 plnów??? Czy czytasz co piszesz? Wychodzi na to że "pykanie" z wiatrówki, to albo zabawa dla elyt, (dochód miesięczny netto = 3xśrednia krajowa brutto), albo nie ma co sobie tym pupy zawracać. Z całym szacunkiem, ale wychodzi z Ciebie jakiś taki dziwny twór, który uważa, że albo najwyższa półka, albo nic. Czy Qb 78 to sprzęt zawodniczy?- nie. Czy luneta za <400 zeta jest do doopy?, powiedz to użytkownikom DOE, czy DOC-a. Wnioskuję że jesteś zwykłym napompowanym kasą snobem, i tyle :103:

poniosło cie :-) chłopcze (skoro ja stary to znaczy, że ty dzieciak) Najwyższa półka za 1000 zł :roll: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:
kiedyś bym Cie wypunktował zdanie po zdaniu, ale już mi się nie chce.
Sam czytaj ze zrozumieniem, a jak chcesz podyskutować to merytorycznie, a nie próby osobistych wycieczek.
Niestety obalę twój mit - DOE czy DOT to z ładną nazwa "Entry level" tzw. symulatory celwników. Mam świadomość, że dla wielu to max - nie mam z tym problemu tak jak ty z moją kiesą. Ale nie wmawiaj innym, jak nie masz w temacie doświadczenia, że za 400 zł kupisz dobrą lunetkę. Jak "dorośniesz", jesli "dorośniesz" czyli zaczniesz z poziomu - więcej pokory wobec zdania innych i przytrzymasz emocje - zrozumiesz, że nawet lunetka za 3000 i więcej też ma wady i to nie ma najmniejszego znaczenia, ze cie na nią zwyczajnie nie stać.
wichura pisze::piwo:
Ps.
A tekst że "nowy" i podskakuje "staremu", to już będzie totalna żenada...

I niech ci się nie wydaje, że wiesz co myślę ;laughing: ;laughing: ;laughing:

to wszystko z mojej strony.
chcesz podyskutować jak dorośli, bez chamstwa, zapraszam na priv.
AERON Brno B96
Daisy POWERLINE 717

krolik89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: krolik89 » 2019-10-23, 18:37

Wiatrówka zakupiona, akurat nie qb 78 tylko używany Hatsan Bulboss z luneta w zestawie Vogler KB 4-16x50 o taka ( https://srut.pl/pl/lunety-celownicze/10 ... l-dot.html )
Ogólnie jestem bardzo zadowolony :) . Jutro ide potestować jak sie z tego strzela. A co do lunety uważam, że na początek przygody nie musi być wcale najlepsza i najcelniejsza. Ważne, żeby ułatwiała trafianie do celu. Nie mam wygórowanych wymagań i nie musze trafiać od razu w monete z 50m, a jak budżet pozwoli może z czasem kupie coś lepszego ;)

Awatar użytkownika
Raq

Postautor: Raq » 2019-10-23, 19:13

i gratulacje :-)
najważniejsze żeby miał radochę ze strzelania :502: :502: :502: :piwo: :516: .
AERON Brno B96
Daisy POWERLINE 717

Wróć do „Wiatrówki”