HW 95 kontra HW 80

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

a12w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 08 grudnia 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW 95 kontra HW 80

Post autor: a12w »

Witam ponownie koledzy
Magluję temat dalej. Czytając forum, chciałem wybrać coś dla siebie. Myślałem, że skończy się na HW 95. Aż tu trafiłem na coś, co nazywa się HW 80. Ponoć nie jest wyżyłowane, ma większy cylinder, co przekłada się na łagodniejsze zachowanie. Szukam czegoś celnego, z mocą do 1500zł. Obie raczej spełniają kryteria. Co radzicie?
Gamo Compact, QB 78 Delux jako PCP, Walther CP88 Competition
Awatar użytkownika
Taleniekow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 95 kontra HW 80

Post autor: Taleniekow »

Jesli chodzi o cykl strzalu-celnosc to nie ma co kombinowac 97kt-tx200-lgu-prosport(kolejnosc przypadkowa) lamance przy nich wysiadaja 8-)
Hw 97kt/Burris Timberline :502:
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 9
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 95 kontra HW 80

Post autor: JS »

Miałem HW97 i HW80, Obydwa po Hoganie.
Zbytniej różnicy w cyklu strzału nie widziałem. Nawet powiedziałbym, że HW80 było fajniejsze.
HW97 ma jak dla mnie tylko jedną przewagę nad HW80 - osadę w wersji KT. Fabryczna osada w HW80 jest tragiczna.
Z HW80 łatwiej będzie trafiać ze względu na dłuższą lufę. W ogóle HW80 to super karabinek - prawdziwa flinta. Ogromny cylinder robi wrażenie...
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 95 kontra HW 80

Post autor: rokasa58 »

JS pisze:Miałem HW97 i HW80, Obydwa po Hoganie.
Zbytniej różnicy w cyklu strzału nie widziałem. Nawet powiedziałbym, że HW80 było fajniejsze.
HW97 ma jak dla mnie tylko jedną przewagę nad HW80 - osadę w wersji KT. Fabryczna osada w HW80 jest tragiczna.
Z HW80 łatwiej będzie trafiać ze względu na dłuższą lufę. W ogóle HW80 to super karabinek - prawdziwa flinta. Ogromny cylinder robi wrażenie...
Ta Twoja osiemdziesiątka nie miała przypadkiem skróconej lufy i zamontowanego tłumika?
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 9
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 95 kontra HW 80

Post autor: JS »

Mialem dwie HW80 (i jeszcze sobie kupię bo mnie coś ciągnie do tego karabinka). Pierwsza miała tak jak mówisz. Druga była fabryczna.
Obie wspominam bardzo dobrze.
I jak mam być szczery to ja osobiście nie uważam skracania lufy za plus. Może jest to dobre dla bardzo dobrych strzelców - ja takim nie jestem i dłuższą lufą trafia mi się łatwiej.
Miałem też HW30 ze skrócaną lufą i tłumikiem i równolegle kupiłem standardową HW30. Uzyskanie tego samego skupienia z tej skracanej wymagało 2x większej koncentracji niż z oryginału. Było to możliwe ale po prostu trudniejsze. Dlatego tym co zaczynają przygodę ze strzelaniem pneumatycznym ze sprężyny (zresztą nie tylko sprężyny) polecam jak najdłuższe lufy i jak wszyscy wiemy HW80 daje tu co najmniej 2 opcje jak pamiętam.
Ostatnio zmieniony 23 października 2018, 07:43 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 95 kontra HW 80

Post autor: bosh6 »

No raczej skracanie lufy jest dobre dla slabszych strzelców i ma na celu skrocenie czasu, w którym na śrut oddziałują drgania lufy podczas strzału.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”