Wiatrówka do nauki strzelania

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

Witajcie

Jako że od jakiegoś czasu uczęszczam na strzelnicę sportową, a pozycja leżąca w przypadku ćwiczeń strzelania z karabinku KBKS jest nieco niewygodna,chciałem zapytać czy możecie polecić wiatrówkę na której można się uczyć strzelać w warunkach domowych, lub polowych.
Chcę wypracować sobie tak, aby pozycja leżąca stała się dla mnie "komfortowa", a godzina strzelania na strzelnicy w tygodniu to trochę mało aby to wypracować. Już jakiś czas szukam i mam parę typów, niemniej będę wdzięczny za jakieś porady.
Z góry dzięki : )
Ostatnio zmieniony 08 października 2018, 21:17 przez igor77, łącznie zmieniany 1 raz.
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: falma »

A ile chcesz wydać?
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

Cena oczywiście będzie uzależniona od tego jak bardzo to będzie wiatrówka zbliżona do karabinku KBKS którym ćwiczę na strzelnicy, a którego nie mogę nabyć bez pozwolenia tak aby samemu móc też ćwiczyć.
Tak więc myślę o czymś w przedziale 500-1000 zł, ale bez żadnych lunet itd.
Wiatrówka ma być zbliżona na sportowego KBKS, czyli rozmiar, waga, przeładowanie, przyrządy celownice itd.
Chcę ćwiczyć pozycję leżącą dokładnie taką jakiej się uczę na strzelnicy.
Nie ukrywam że po godzinie strzelania boli kark i ręka, dlatego chcę się też "wyleżeć" w domu w takiej pozycji, tak aby na zajęciach na strzelnicy już nie myśleć o tym co mnie boli w takiej pozycji, tylko skupić się na oddaniu poprawnego strzału.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: Linek »

Nie ma takich

Jedynie hw77 z muchą tunelową
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: Viridian »

A z jakiego KBKS strzelasz? Do nauki polecam jakąś starą matchówkę - waga i pozycja policzka na bace się zgadza i można poćwiczyć celowanie i pracę na spuście.
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: falma »

Tyle że strzelanie z dolnego naciągu w leżeniu jest lekko uciążliwe. Chyba że o samo leżenie chodzi, ale to może jakąś atrapę lepiej kupić?
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Awatar użytkownika
Grey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 22:34
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: Grey »

To chyba FWB300 ( bez S) będzie idealne ,miałem kiedyś taki i do tej pory żałuje że sprzedałem
Air Arms Pro Sport,Walther LGV,RWS Diana 54 Air King ,Hammerlli AR 50 Pro,HW 98FT ;laughing: i pełna szafa :piwo:
Awatar użytkownika
rravv21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 337
Rejestracja: 19 listopada 2004, 12:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: rravv21 »

a może jakiś repetier 4 taktowy Haenela ?
Haenel Shul modele -49a, 310 lub 311 .
różne strzelające zabawki
Viridian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 lipca 2018, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: Viridian »

falma pisze:Tyle że strzelanie z dolnego naciągu w leżeniu jest lekko uciążliwe. Chyba że o samo leżenie chodzi, ale to może jakąś atrapę lepiej kupić?
Można kupić coś z bocznym naciągiem, pozwoli to dodatkowo wyuczyć powtarzalność ułożenia ciała po wymuszonej zmianie pozycji (po upuszczeniu naboju lub konieczności wydłubania go z niesfornego Wostoka :) )
Awatar użytkownika
awisto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 24 stycznia 2016, 20:11
Tematy: 15
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: awisto »

gregord pisze:Moim zdaniem nie znajdziesz czegoś takiego, bo takie coś nie istnieje. Broń palna, nawet cal. 0,22, kopie inaczej, wiatrówka sprężynowa inaczej, a gazówki (CO2, PCP, PCA) nie kopią w ogóle. W broni palnej odrzut nie ma wpływu na celność, a w wiatrówkach sprężynowych (w tym gas ram, vortex) ma. Sposób trzymania wiatrówki podczas strzału jest inny, niż broni palnej
Tu Gregord nie masz racji w kbks ma ogromne znaczenie powtarzalność składania się do strzału i nawet docisk baki, stopki ma duże znaczenie do oddania celnego strzału. To tak samo w spreżynach.
Szukaj coś z boczny naciągiem jak FWB 300 z przeziernikiem tylko inserty sobie zmienisz :-D
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 00:36 przez awisto, łącznie zmieniany 2 razy.
AirArms TX200
TGST-Tyska Grupa Strzelectwo Terenowego
igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

Linek - Mucha Tunelowa to by było coś kapitalnego jeżeli chodzi o wiatrówkę. Myślałem że tak ma tylko KBKS

Viridian - Pojęcia nie mam jaki to jest KBKS, bo nie przyglądałem mu się aż tak dokładnie na zajęciach. Co do Matchówki
to dobrze zrozumiałem że chodzi Ci o wędkę? W sumie to na bank pomoże leżeć z wędką, niemniej leżałem z
rurą od odkurzacza i potwornie jest to nudne : ) Dlatego wolę coś w przystępnej cenie z wiatrówek jak się trafi

falma - W ostateczności po prostu kupię najprostszą wiatrówkę żeby jedynie ćwiczyć leżenie, niemniej no nie ukrywam że
fajnie by było też oddawać jakieś strzały do tarczy nawet w warunkach domowych w największym pokoju

Grey - Ten FWB300 ... normalnie spadłem ze stołka z wrażenia : ) To by była chyba rewelacja, tylko pytanie czy znajdę jakiś
i czy będzie bez S No ale rewelacja i celowanie dokładnie o jakie mi chodzi : ) Dzięki za podpowiedź : )

rravv21 - Dobry pomysł, ale FBW300 normalnie wymiata (jedynie nie cenowo...)

gregord - Masz rację, bo nic nie odda realizmu strzału takiego jak mam na strzelnicy, jeżeli zaś chodzi o leżenie z rurą
to leżałem kilka razy i zupełnie mnie to nie wciągnęło, dlatego też ogarnę i Twoją propozycję QB 78/79
jakkolwiek to brzmi : ) dzięki : )

awisto - ok : )
Ostatnio zmieniony 10 października 2018, 12:34 przez igor77, łącznie zmieniany 1 raz.
witeg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 15:54
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice w-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: witeg »

igor77 pisze:. Co do Matchówki
to dobrze zrozumiałem że chodzi Ci o wędkę? W sumie to na bank pomoże leżeć z wędką, niemniej leżałem z
rurą od odkurzacza i potwornie jest to nudne : )


Grey - Ten FWB300 ... normalnie spadłem ze stołka z wrażenia : )
Match to, oprócz łowienia odległościowego metodą angielską, również strzelanie tarczowe. :-) Przykładem starej matchówki jest FWB 300 i generalnie jeśli pasuje to tego się trzymaj, w budżecie powinieneś się zmieścić, jeśli odpuścisz nieco wymagania co do wyglądu (stan kolekcjonerski jednak będzie więcej kosztował), natomiast zdecydowanie szukaj egzemplarza w dobrym stanie technicznym.
igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

Dziękuję wszystkim za porady
Tak więc wydaje mi się że już wybrałem coś czego nie trzeba szukać, a i pozycja podczas ładowania jest zbliżona, bo na tym mi bardo zależy
Jedyne czego nie wiem to czy wybrać ten sprzęt -- > https://allegro.pl/wiatrowka-qb-78-co2-i7581918335.html
ten --> https://allegro.pl/wiatrowka-qb-78-delu ... 15609.html
czy ten --> https://allegro.pl/wiatrowka-karabinek- ... 93675.html
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: brrupsz »

Z tego co pamiętam deluxe ma grubszą lufę od zwykłej wersji.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: Leon83 »

Na bazarku jest Diana 75 za tysiaka... odpowiednik ~FWB300

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”