Wiatrówka do nauki strzelania

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

Ostatecznie wybór padł na ten sprzęt : ) ---> https://allegro.pl/wiatrowka-qb-78-delu ... 44029.html
Myślę że nic lepszego w tej cenie się nie znajdzie, a i poleżeć z tym w domu można i nadgarstek, łokieć itd przyzwyczaić "do bólu" : P
Tutaj jedynie na koniec dodam (bo może ktoś też szuka tak jak ja szukałem), że fajne jest to iż przeładowanie w pozycji strzeleckiej leżąc odbywa się
w bardzo podobny sposób, co za tym idzie (mam taką nadzieję), że łapa będzie bolała jak na strzelnicy.
Dam znać jakie wrażenia jak dojdzie i wykonam z niej pierwsze "pif paf-y" :502: :516:
Ostatnio zmieniony 17 października 2018, 21:41 przez igor77, łącznie zmieniany 1 raz.
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: brrupsz »

Przy energii z CO2 lepiej wziąć 4.5mm. Tak czy inaczej do rekreacji się nada.
igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

Sam temat jaki założyłem zupełnie nie świadczy o rekreacji : )
Dodatkowo karabinek ma dwa naboje, więc i siła lepsza, ale oczywiście tak jak wcześniej opisywałem "swój problem" nie o to mi chodziło : )
Niemniej dzięki za pomocną opinię.
W sumie jak dam śrut 5,5 wcześniej dobrze do smarując, to przy dwóch nabojach spokojnie w domu poćwiczę : )
Ostatnio zmieniony 18 października 2018, 17:01 przez igor77, łącznie zmieniany 2 razy.
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: brrupsz »

Jak leżę w domu i strzelam to dla mnie jest to rekreacja, nawet jak ćwiczę ;) . Na mały dystans starczy. Wersja 4.5 również ma dwie kapsuły, jednak ilość kapsuł wpływa na stabilność temperaturową (im więcej gazu tym wolniej się schładza - marginalnie w przypadku dwóch kontra jedna, ale zawsze) i przede wszystkim ilość strzałów. Energia pozostaje taka sama niezależnie ile kapsuł by tam strzelec wcisnął. Ze smarowaniem śrutu różnie bywa, ale trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: Precess »

Gwoli ścisłości: przy takim samym ciśnieniu CO2 dla kalibru 5,5mm energia będzie odrobinę większa niż dla kalibru 4,5mm. Zarówno początkowa, jak i dolotowa. Natomiast prędkość początkowa dla 4,5mm będzie wyższa, co przynosi wszelkie związane z tym konsekwencje, np. opad w funkcji odległości będzie większy dla 5,5mm. Akurat w rekreacji większy opad niespecjalnie przeszkadza, gdyż przeważnie strzela się w stałej odległości od celu.

Większe różnice może powodować rodzaj napędu, dlatego powolne strzelanie z dwóch kapsuł CO2 przyniesie rzeczywiście stabilniejsze rezultaty poprzez stabilniejsze ciśnienie przemiany fazowej CO2, niż szybkie strzelanie z jednej kapsuły. Tak jak pisał brrupsz, załadowanie dwóch kapsuł nie zwiększy energii pocisku.
igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

brrupsz - dzięki : ) niemniej jednak chyba ze smarowaniem śrutu dam sobie spokój : )
Precess - czyli chyba nie wybrałem najgorzej jak na domowe "ćwiczenie łapy" w pozycji leżącej : ) : D
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: mari0 »

Osobiście polecam CZ200 przy czym to jest już wyższy budżet niż ten QB. Ładowanie śrutu jest takie samo ale jest to PCP i możesz spokojnie z nią startować w zawodach matchowych
Ostatnio zmieniony 21 października 2018, 20:22 przez mari0, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: brrupsz »

.. lub po prostu jak będzie siewnik to zwróć towar i poszukaj cz200 lub s400 ;)
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: brrupsz »

Hehe, no wiadomo tuning musi być ;) . Problem w tym, że po tuningu nadal może być siewnik. Moim zdaniem łatwiej odesłać sprzęt, który nie spełnia naszych oczekiwań niż bujać się z przeróbkami. Kiedyś chyba na tym forum przeczytałem bardzo mądrą rzecz: tuningować warto egzemplarz, który już dobrze strzelał. Było to odnośnie innej marki i modelu, ale wzór postępowania właściwy i dla qb.
igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

gregord, chciałem Ci bardzo podziękować za obszerne wyjaśnienia i przydatne informację, niemniej tak jak od samego początku pisałem.
Ten karabinek kupiłem po to "żeby łapa bolała" od trzymania go w pozycji leżącej, w takim sensie aby leżąc przeładowania odbywały się nie odrywając łokcia od podłoża/maty i aby się też "powysilać" w domu. W tym przypadku właśnie lewa ręka pracuje (to znaczy właśnie utrzymywana jest nieruchomo) trzymając osadę i zaczyna boleć (o co mi właśnie chodziło), zaś prawa przeładowuje i wkłada kolejny śrut.
Generalnie o to mi chodziło, choć wiadomo że celność jest ważna itd. Tak więc raz jeszcze dzięki za info jak dbać o tego typu karabinek, bo może też komuś się przyda.

Jedyne czego nie rozumiem, lub mam za małą wiedzę to zastanawia mnie to dlaczego szczerbinka jest względem lufy lekko z lewej strony.
Z boku jest jakaś śrubka, ale nic nie daje jej kręcenie. Czy jakoś się to ustawia, czy rzeczywiście trafił mi się model "felerny"?
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2018, 10:17 przez igor77, łącznie zmieniany 2 razy.
igor77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 31 lipca 2018, 10:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka do nauki strzelania

Post autor: igor77 »

Tak więc jestem w końcu i mogę spokojnie napisać swoją opinię dla tego sprzętu i jeszcze raz podkreślę dla tych co nie czytali dokładnie po co ten temat założyłem, a mianowicie - nauka.
Mogę z całą pewnością i odpowiedzialnością napisać, że ten sprzęt jest idealny do nauki strzelania, (zwłaszcza TRENING BEZSTRZAŁOWY).
W tej cenie uważam tą wiatrówkę za najbardziej zbliżoną do karabinka z którego strzelam na strzelnicy.
Już po paru godzinach spędzonych w przeciągu kilku dni, ćwicząc w domu, na zajęciach na strzelnicy było widać dużą różnicę To znaczy prawidłowe skupienie. Wiatrówka bardzo pomaga ćwiczyć w domu, zwłaszcza samo leżenie i trzymanie jej. Można w bardzo podobny sposób "na sucho" ją przeładowywać i "strzelać". Tak jak napisałem ponad miesiąc temu że dam znać jak to się sprawuje - tak uczyniłem. Efekty ćwiczeń są.
Polecam z czystym sumieniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”