Jaki karaninek do 4000zl

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Leonidas211
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 września 2018, 15:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Jaki karaninek do 4000zl

Post autor: Leonidas211 »

Witam. Tak jak w temacie jaka wiatrówka do 4000 zl. Aktualnie strzelam gamo whisper igt i chciałbym coś mocniejszego i celniejszego (może być pcp jak i zwykła wiatrówka). Może byc uzywka jak i nowa dlatego jesli któryś z kolegów posiadał by cos ciekawego na sprzedaż to proszę pisać. Pozdrawiam 8-)
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karaninek do 4000zl

Post autor: wiatq »

Odrobinę mało szczegółów podałeś.
1. Szukasz czegoś mocniejszego to znaczy mocniejszego w limicie czy chcesz wyjść ponad limit?
2. Szukasz w tej cenie samej wiatrówki czy wraz z całym szpejem (luneta, pokrowiec etc.)?

I w tych pieniądzach to w przypadku sprężyny - jeśli mówimy o szczycie jakość/energia/celność do wyboru masz w zasadzie tylko:
AirArms ProSport - nazywana najładniejszą wiatrówką na rynku
AirArms TX200
HW97
Walther LGU
Każda z nich jest bardzo dobra, bardzo celna. Osobiście lubuję się w brytyjkach więc polecałbym Ci ProSporta albo TXa, za niemkami nie przepadam jakoś mam uraz do niemców ;)

Co do PCP to wybór w tych pieniądzach masz już dość spory szczególnie wśród używek - musisz jednak pamiętać że do PCP musisz doliczyć koszt pompki (i pompować kartusz ręcznie) lub butli (ale wtedy znaleźć miejsce gdzie będziesz mógł nabijać butlę do takich ciśnień a wbrew pozorom nie jest to tak łatwo znaleźć).
Leonidas211
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 września 2018, 15:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabinek do 4000zl

Post autor: Leonidas211 »

 ! Message z: tommylee
Proszę nie cytuj niepotrzebnie wypowiedzi, które znajdują się powyżej Twojego postu

Już tłumaczę wiatrówka może byc w limicie jak i ponad bo z tego co slyszalem to nie ma problemu z pozwoleniami (a tym bardziej dla żołnierzy ;laughing: ). W cenie do 4000 tys chciałbym sie zmieścić ze wszystkim. Na oku mam te wiatrowki co kolega podal a z pcp takie jak:
-AA 410F
-BT 65
-bsa r10
-daystate mk4
Głównie chodzi mi o takie wiatrówki ktore łatwo da sie tuningowac jak np hatsan
Ostatnio zmieniony 08 września 2018, 18:38 przez tommylee, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karaninek do 4000zl

Post autor: wiatq »

Na wiatrówkę ponad limitem nie potrzebujesz zezwolenia - wiatrówkę rejestrujesz. Jest to zwykła czynność administracyjna więc nie mogą Ci nie zarejestrować po spełnieniu warunków, ale wiąże się to oczywiście z kosztami. Ale jak dla mnie największym problemem z wiatrówką ponad limitem jest to że legalne strzelanie jedynie na strzelnicy - koło domu już nie postrzelasz. A jeśli już iść na strzelnicę to po co się męczyć z wiatrówką skoro można już o palnej pomyśleć. Ale to może tylko ja.

Z listy którą wypisałeś wynika że jednak bierzesz pod uwagę tylko PCP ... a więc skoro tak to z tej listy osobiście wybrałbym 410 lub Daystate ... z naciskiem na tego drugiego, ale o ile sprężyny nie mają przede mną zbyt wielu tajemnic to tu na forum z pewnością znajdziesz ludzi dużo bardziej kompetentnych w PCPach aby Ci doradzić.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karaninek do 4000zl

Post autor: kamazek »

A ja zawsze będę powtarzać - najlepiej spotkać się grupą strzelców z Twojej okolicy, lub podjechać na najbliższe zawody HFT/FHC.
Popatrzeć,przymierzyć się do kilku karabinków, postrzelać, porozmawiać z doświadczonymi kolegami.
To najlepsza droga, kupowanie tylko oczami przez internet to kiepski pomysł na wydanie kilku tysiaków.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”