namiastka broni palnej

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

motyl 60
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 17 września 2016, 04:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

namiastka broni palnej

Post autor: motyl 60 »

Witam
Byłem dzisiaj na strzelnicy, strzelałem z palnej z pistoletu sportowego.
Ponieważ jest to spory koszt zastanawiam się czy nie ma wiatrówki którą można się przygotować do strzelania z pistoletu sportowego.
Może ktoś ma jakieś doświadczenia.
Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam
hw 100, diana 75,hw 30s, fwb 80, walther lp3, hw 40
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: namiastka broni palnej

Post autor: Ślubek »

Ja do patentu trenuję strzelanie Łucznikiem wz. 70. Ciężki kawał klamki, kopa ma, ale co najważniejsze (moim, oczywiście, zdaniem) - sposób naciągania sprężyny (łamanie lufy) wymusza każdorazowo od nowa "przyklejenie" dłoni do rękojeści - tak, aby za każdym razem chwycić jednakowo.
zg2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 21 października 2017, 10:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: namiastka broni palnej

Post autor: zg2017 »

Jest takie coś jak pistolet pneumatyczny sportowy Steyr LP 50 HP (High Power) w wersjach umożliwiających strzelanie na 25 i 50m. Podobno można tym zastąpić trening pistoletem bocznego zapłonu .22lr. Podobno, bo tylko o tym słyszałem.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 987
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: namiastka broni palnej

Post autor: jakiii »

motyl 60 pisze:...Byłem dzisiaj na strzelnicy, strzelałem z palnej z pistoletu sportowego.
Ponieważ jest to spory koszt zastanawiam się czy nie ma wiatrówki którą można się przygotować do strzelania z pistoletu sportowego
Lp50 tańszą alternatywą ? :-/

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
umcyumcy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 20 października 2017, 17:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: namiastka broni palnej

Post autor: umcyumcy »

Może po prostu jakiś tani pistolet "łamany", np. Bajkał Iż-53M?
Spust dość twardy, "kopie", swoje waży, środek masy ma blisko rękojeści. Pytający zapewne strzelał i będzie strzelał oburącz z Margolina. Pytający powinien poćwiczyć "statykę" i "pracę na spuście".

A co do LP50 HP. Mam :-D , lubię, ale to zupełnie nie to, o co pytał pytający, o cenie nawet nie wspominając.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2018, 19:35 przez umcyumcy, łącznie zmieniany 1 raz.
zg2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 21 października 2017, 10:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: namiastka broni palnej

Post autor: zg2017 »

Napiszcie coś o wrażeniach ze strzelania z LP50. Warto brać wersję na 25 i 50m? Jak ze skupieniem? Ile strzałów z kartusza?
umcyumcy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 20 października 2017, 17:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: namiastka broni palnej

Post autor: umcyumcy »

Niestety, nie potrafię nic powiedzieć o skupieniu LP50 HP R50. Nie sprawdzałem. Strzelam zeń tylko rekreacyjnie, np. do kulochwytu ze zwierzakami https://cdn1.militaria.pl/ic/upload/wys ... magnum.jpg . Do ambitniejszego strzelania używam Evo 10 E, a czasem zwykłego LP50. Poza tym, strzelam marnie, jedną ręką, więc na razie nie zawracam sobie głowy dobieraniem śrutu.
Z jednego kartusza strzelam jakieś 30 strzałów. Potem podobno ciśnienie jest za niskie i pogarsza się powtarzalność prędkości. Nie sprawdzałem. Nie liczę strzałów. Gdy ciśnienie spada wyraźnie poniżej 100 po prostu biorę kolejny kartusz.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2018, 23:04 przez umcyumcy, łącznie zmieniany 4 razy.
KryptorurekRobaczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 11:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: namiastka broni palnej

Post autor: KryptorurekRobaczny »

Dopóki nie strzelasz dynamicznie tylko tarczowo to na początku najważniejsze jest zgrywanie przyrządów i praca na spuście. świetnie to wyćwiczysz na np. Gamo pr-45 czy hw-40 (PCA) lub LOV21 czy Kandar CP1 (CO2). PCA są bardzo celne z pudełka, LOV różnie a Kandara trzeba zrobić. Z budżetowych, pod względem celności, chyba te cztery jedynie się liczą. Ja do patentu trenowałem na pr-45 - zresztą nadal z niego strzelam gdy potrzebuję trochę treningu/relaksu a nie mogę zabrać ze sobą palnej.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 08:35 przez KryptorurekRobaczny, łącznie zmieniany 1 raz.
Davidn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 lipca 2017, 18:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: namiastka broni palnej

Post autor: Davidn »

Tak jak napisał kolega KryptorurekRobaczny do nauki postawy, trzymania i zgrywania muszki i szczerbinki kupiłem sobie wiatrówkę. U mnie padło na hw-40. Kilka paczek śrutu już za mną i widać już pierwsze efekty. Oczywiście w porównaniu do wbp spust jest delikatniejszy i nie ma odrzutu ale na początek jest fajny trening.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 15:46 przez Davidn, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”