Wiatrówka CZ75 SP-01 Shadow 4,5 mm

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

rapciuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 czerwca 2018, 10:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Wiatrówka CZ75 SP-01 Shadow 4,5 mm

Post autor: rapciuch »

Nabyłem taką wiatrówkę:
https://www.militaria.pl/action_sport_g ... p26907.xml

Proszę użytkowników tego sprzętu (wiem, że pewnie sporo osób ją ma bo jest dość popularna) o rozwianie moich wątpliwości.

Pierwsze - nie da się w zasadzie strzelać trzymając pistolet pochylony w dół, gdyż - przy ustawieniu SA i napięciu kurka, po dociągnięciu
spustu do około 1/4, kulka jest ładowana do lufy i wylatuje przez nią - czy tak już jest czy jest to wada? Przy ustawieniu DA, również jest podobnie.

Druga rzecz - przy ustawieniu SA - jeżeli jest załadowane około 4-5 kulek spust od początku idzie lekko i płynnie, dopóki nie napotka na opór zwalniania kurka,
natomiast jeżeli jest załadowane więcej niż 5 kulek, to na początku drogi spustu jest taki dziwny opór jakby spust się o coś blokował, trzeba ten opór przełamać,
coś tak jakby "przeskoczy" i dalej już spust idzie płynnie dopóki nie napotka na opór zwalniania kurka. To samo pytanie - czy jest to wada, czy tak ma być?

Z góry uprzedzam - wiem, że nie kupiłem sprzętu z najwyższej półki więc proszę o oszczędzenie rad typu - wyrzuć ten szajs do śmieci, proszę o rzeczowe odpowiedzi,
czy ten typ tak ma czy trafiłem na coś wadliwego.

pozdrawiam :)
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka CZ75 SP-01 Shadow 4,5 mm

Post autor: telli »

1. Kulka powinna być trzymana na elastycznej zwężce na wlocie do lufy.
Tak jest w moich "kulkowcach" [sti/walther- patrz stopka]W twoim może być inaczej...
2. To normalne. Im więcej kulek, tym bardziej napiera na nie sprężyna magazynka i czuć to na spuście, którego ruchem przepychasz kulkę z progu magazynka do wlotu lufy.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
rapciuch
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 czerwca 2018, 10:54
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka CZ75 SP-01 Shadow 4,5 mm

Post autor: rapciuch »

Dziękuję za odpowiedź. Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć odnośnie tej elastycznej zwężce, czy występuje ona w tej CZtce?

pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”