Hatsan Airtact

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Tabasco89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 01:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Hatsan Airtact

Post autor: Tabasco89 »

Witajcie. Jestem posiadaczem Hatsana Airtact i moje pytanie brzmi czy wiecie może coś w tym temacie. Poszukałem ale tematu nie znalazłem więc otworzyłem nowy. Chciałbym wymienić sprężynę jednak nie wiem jaki wzór będzie pasował. Sam nie znam się na tym bo to moja pierwsza wiatrówka i chciałbym zadbać o nią od samego początku. Wiem że to nie jakiś luxus bo cena nie powala ale nie o to mi chodziło. To pierwszy karabinek i chciałbym dowiedzieć się czegoś na jego temat. Jeśli ktoś ma jakieś informacje (przydatne bo pewnie usłyszę serię że to badziewie) to będę wdzięczny. Raz jeszcze powtarzam że dopieto zaczynam przygodę ze strzelaniem jakimkolwiek więc proszę o wyrozumiałość jak i rady które mogą mi się przydać w użytkowaniu właśnie Hatsana. Z góry dziękuję
Artemis CR600W + Kandar 4-16x50 AOME
Crosman Summit + Hawke Vantage 3-9x50 OA
AA S400 CLASSIC + Konus Pro 3-12x50 IR
:piwo:
Sigmonium
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2018, 07:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Nie taki znowu badziew

Post autor: Sigmonium »

Witam
Też mam Airtact'a. Dostałem od żony w prezencie na straszliwie okrągłe urodziny. Strzelałem już z ambitniejszych ale tez i z mniej dopracowanych rzeczy. Moja Kasia doszła do wniosku, że trzeba mnie nawrócić...I kupiła mi. Jak już się nauczysz to trzymać przy strzelaniu to jest dosyć celny. Uwaga - kopie. Nie strzelaj z tureckich srutów bo szkoda nerwów. Chyba ze na 10 metrów... Jak chcesz dalej strzelać to exact 4.5/4.51wystarczy. Plastikowy spust wymaga regulacji na dzień dobry. Mała dziurka na imbus po środku spustu. Byle z czuciem i bez przesady.
Ogólnie fajna rzecz. Brzęczy sobie i kopie jak mauser żołnierza wermachtu (hahaha)myślę że można to polubić. Mocy masz więcej niż trzeba. Z badziewnego śrutu trafiłem w puszkę na polu 150 metrów od linii strzału. Więcej tu szczęścia niż umiejętności ale warto pamiętać o tym , ze to nie zabawka.
Planuje wymianę na sprężynę gazową vortex oraz lufę na tą metalową od strikera . Nie wiem czy bedzie.pasowa, pisałem do dystrybutora z pytaniem ale mnie olał, więc nie wiem Jeszce. Przymierzam się do wymiany zespołu spustowego na ten przeznaczony do wyższego modelu. Czas pokaże co będę z tym robił dalej. Na zawody na.pewno nie będę jeździł ale jak się bawić to czymś dobrym. A to jest bardzo fajne i nadaje sie do modyfikacji.
Założyłem optykę. Ciekawa u mnie prawudlowosc- im swobodniej pracuje mi kolba w dołku ramienia tym celniej z wolnej ręki mi wychodzi. Masz fajną rzecz jak na ten budżet. Warto nasmarowac w ramach przeglądu zero (hihi) .
Pozdrawiam serdecznie.
Jak coś wiecej to pytaj, o ile będę wiedział- chętnie odpowiem.
Tabasco89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 01:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nie taki znowu badziew

Post autor: Tabasco89 »

[quote="Sigmonium"]Witam
Też mam Airtact'a. Dostałem od żony w prezencie na straszliwie okrągłe urodziny. Strzelałem już z ambitniejszych ale tez i z mniej dopracowanych rzeczy.

Strzela się bardzo fajnie. Co do odrzutu to czy ja wiem. Mam krótką wiatrówkę Beretta APX i kopię też dość mocno. :502: na jakie odległości da się Airtact'em strzelać dość celnie? Bo moja optyka to porażka. Jaką proponujesz?
Artemis CR600W + Kandar 4-16x50 AOME
Crosman Summit + Hawke Vantage 3-9x50 OA
AA S400 CLASSIC + Konus Pro 3-12x50 IR
:piwo:
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: falma »

A ile możesz/chcesz wydać na optykę?
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Tabasco89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 01:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: Tabasco89 »

falma pisze:A ile możesz/chcesz wydać na optykę?


200zl max
Artemis CR600W + Kandar 4-16x50 AOME
Crosman Summit + Hawke Vantage 3-9x50 OA
AA S400 CLASSIC + Konus Pro 3-12x50 IR
:piwo:
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: falma »

To nie poszalejesz za bardzo...

Point Precision 3-12x42AO poszukaj. Ale nawet ten model przekracza budżet. Poniżej to już moim zdaniem nie warto schodzić. Lepiej z otwartych strzelać.
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Tabasco89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 01:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: Tabasco89 »

falma pisze:To nie poszalejesz za bardzo...

Point Precision 3-12x42AO poszukaj. Ale nawet ten model przekracza budżet. Poniżej to już moim zdaniem nie warto schodzić. Lepiej z otwartych strzelać.


Może do 300. Umyje dwa razy naczynia i raz odkurze :-D i może mi panna dołoży stówkę. Heheheheh
Artemis CR600W + Kandar 4-16x50 AOME
Crosman Summit + Hawke Vantage 3-9x50 OA
AA S400 CLASSIC + Konus Pro 3-12x50 IR
:piwo:
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nie taki znowu badziew

Post autor: Ślubek »

Sigmonium pisze:...Ciekawa u mnie prawudlowosc- im swobodniej pracuje mi kolba w dołku ramienia tym celniej z wolnej ręki mi wychodzi.
W strzelaniu z wiatrówek sprężynowych to normalne - tzw. chwyt artyleryjski (ang. artillery hold) powoduje polepszenie skupienia.
Sigmonium
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2018, 07:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: Sigmonium »

Pojęcia nie miałem że moje dziwactwo ma taka fajną nazwę ;laughing: raczej skłonność do miękkiego dołka kojarzy się z początkującym strzelcem. Z kolei strzelając z broni palnej długiej nawykowo ściskam łoże A stopkę kolby zapieram jak diabel widły. Po broni palnej bezurazowo, po wiatrówce mam otarcia w dołku strzeleckim. No ale cóż, z pasją wiatrówkową mieliśmy długi rozbrat a grzmiacy kij zawsze był z musu.

Jeśli chodzi o optykę , to używam PointPrecision 3-9x40AO i mi to wystarcza. Oczywiscie niski montaż.
Tabasco89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 01:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: Tabasco89 »

Również to dzisiaj zauważyłem. Im bardziej dociskamy tym słabiej szło. Co do lunety to będę musiał coś kupić bo vogler to porażka. Kupiłem bo akurat tyle mi pieniążków zostało. Tego nie da się wyregulować chyba że robię coś źle ale poczytałem i obejrzałem kilka filmów jak inni to robią. Postępując tak jak oni i przemierzając las z metrówką :-D nie udało mi się wyregulować. A do jakich odległości da się skutecznie (nie przypadkowo) trafiać z otwartych przyrządów?
Artemis CR600W + Kandar 4-16x50 AOME
Crosman Summit + Hawke Vantage 3-9x50 OA
AA S400 CLASSIC + Konus Pro 3-12x50 IR
:piwo:
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: falma »

300zł to już się robi sensowniej.
Weź w takim razie pod uwagę Hawke Vantage 3-9x40AO.

Z otwartych da się trafiać, oczywiście kwestia wielkości celu.
Ze mnie żaden strzelec wyborowy, ostatnio z HW30 w okolicy 30m w puszkę po piwie regularnie trafiałem.
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Hatsan Airtact

Post autor: Ślubek »

Tabasco89 pisze:... vogler to porażka. Kupiłem bo akurat tyle mi pieniążków zostało. Tego nie da się wyregulować chyba że robię coś źle
Lunety celownicze dostępne w sprzedaży zazwyczaj przeznaczone są do broni palnej, a tam strzela się na większe odległości. Może się więc zdarzyć, że luneta będzie ustawiona (zfokusowana) np. na 100 yardów. Jeśli z takiej lunety będziesz próbował strzelać np. na 20 m może faktycznie być trudno uzyskać ostry obraz zarówno celu, jak i krzyża.

Nie znam się na Voglerach, ale zapytaj w dziale Optyka - tam zapewne ktoś Ci pomoże.
Tabasco89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 01:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: Tabasco89 »

Nie znam się na Voglerach, ale zapytaj w dziale Optyka - tam zapewne ktoś Ci pomoże.[/quote]


To luneta za 55zl. Tyle mi zostało i za tyle wziąłem w gdzie kupowałem hatsana i śrut. Myślę że nie warto się rozczulać nad tą lunetą. Może dam komuś i tyle. Precyzyjna nie jest a chciałbym na większe dystanse postrzelać trochę. 40-50-60m jeśli się da. Więc będę musiał zainwestować w przyszłym miesiącu w lunetę. Czy pomysł by była dość wysoko jest dobry? Bo nie chciałbym zdejmować jej gdybym chciał strzelać blisko a otwartych . Czy lepiej wtedy nisko zamontować i celować tylko i wyłącznie lunetą?
Artemis CR600W + Kandar 4-16x50 AOME
Crosman Summit + Hawke Vantage 3-9x50 OA
AA S400 CLASSIC + Konus Pro 3-12x50 IR
:piwo:
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Hatsan Airtact

Post autor: Ślubek »

Heh, za 55 zł spodziewałeś się cudów? :^)

Powiem tak: ciesz się - to najlepiej wydane przez Ciebie pieniądze w tym roku. Za tak niewielką kwotę uzyskałeś bezcenną wiedzę. :)

Co do celowania pod lunetą - są montaże, przez które można celować, jednak im niższy montaż, tym lepiej, a to są montaże wysokie. To już prościej zdjąć lunetę gdy najdzie ochota na muszkę i szczerbinkę a założyć ją później, jak otwarte przyrządy celownicze się znudzą.
Tabasco89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 01:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan Airtact

Post autor: Tabasco89 »

Ślubek pisze:Heh, za 55 zł spodziewałeś się cudów? :^)

Powiem tak: ciesz się - to najlepiej wydane przez Ciebie pieniądze w tym roku. Za tak niewielką kwotę uzyskałeś bezcenną wiedzę. :)

Co do celowania pod lunetą - są montaże, przez które można celować, jednak im niższy montaż, tym lepiej, a to są montaże wysokie. To już prościej zdjąć lunetę gdy najdzie ochota na muszkę i szczerbinkę a założyć ją później, jak otwarte przyrządy celownicze się znudzą.
Ta nauka zostanie. To fakt. Ale sądziłem że da się chociażby jakoś wyregulować to heheheheh a co do montażu to może i racja. Skoro celniejsza jest lunetą z niskim montażem to tak zrobię. Co do samego Hatsana bo o tym był temat to po wyjęciu z pudła zalały mnie potoki oleju hehehehe z tego co czytałem sprężyny lubią pękać. Jak jest w twoim przypadku. Od jakiego czasu użytkujesz Airtacta I na co zwrócić uwagę?
Artemis CR600W + Kandar 4-16x50 AOME
Crosman Summit + Hawke Vantage 3-9x50 OA
AA S400 CLASSIC + Konus Pro 3-12x50 IR
:piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”