Crosman DPMS SBR 4,5

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: wiciuryn1 »

Cześć
Ktoś posiada? Używa?
Jakieś opinie, porady np tyczące pierwszego użycia, czyszczenia, smarowania?

Nigdy nie użytkowałem wiatrówek- dołączyłem je do kolekcji broni palnej. Nie chciałbym użyć złej chemii czy niewłaściwe rozpocząć użytkowanie. Poza tym jestem ciekaw waszych merytorycznych opini odnośnie tego sprzętu.

Z mojej strony- zastosowanie będzie bardziej nietypowe- trening dynamiczny. Także nie zależy mi na celności na 15m w 10tkę. Wystarczy, że na 15 m zmieści się w sylwetce...
Herr_Mannelich
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 20:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łęczna/Pojzn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: Herr_Mannelich »

A dlaczego akurat ten model? Czy jego wygląd ma znaczenie?
Mam hatsana i nie zawaham się go użyć! :621:
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: wiciuryn1 »

Wygląd, fakt, że jest zasilany małymi nabojami co2, ale najważniejsze to cena i funkcjonalność konstrukcji broni palnej. To jest substytut treningu dynamicznego z bronią palną. Pistolet sprawdził się świetnie, teraz chciałem karabin.

Nie chciałem innej konstrukcji- tylko ar15
Neykon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 25 czerwca 2019, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: Neykon »

Co do samego Crosmana się nie wypowiem, ale posiadam i używam Sig Sauera MPX, a więc ARa wiatrówkę w na CO2.

W kwestii konserwacji, raz do roku rozkręcam całość i sprężonym powietrzem przedmuchuje wszystkie dzwignie itd, następnie smaruje silikonem do wiatrówek/ASG.
Przy użytkowaniu, uszczelkę od zaworu CO2 smaruję smarem Crosman Pellgunoil, czy to coś daje? :-D nie wiem, ale też nie zaszkodziło to nic uszczelce. Z racji zupełnie innych magazynków, w SIGu niezbędne jest smarowanie prowadnic taśmy ze śrutem, tu używam takiego samego silikonu jak do smarowania wewnętrznych elementów. Raz na jakiś czas używam także smar do śrutu Napier Power Pellet Lube.

Zdażyło mi się ze dwa razy czyścic lufę szczotką mosiężną, ale przyznam ze nie widać żadnych efektów takiego czyszczenia :651: bo w SIGowej lufie nic się nie odkłada.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: adnikauto »

wiciuryn1 pisze:Cześć
Ktoś posiada? Używa?
Jakieś opinie, porady np tyczące pierwszego użycia, czyszczenia, smarowania?

Nigdy nie użytkowałem wiatrówek- dołączyłem je do kolekcji broni palnej. Nie chciałbym użyć złej chemii czy niewłaściwe rozpocząć użytkowanie. Poza tym jestem ciekaw waszych merytorycznych opini odnośnie tego sprzętu.

Z mojej strony- zastosowanie będzie bardziej nietypowe- trening dynamiczny. Także nie zależy mi na celności na 15m w 10tkę. Wystarczy, że na 15 m zmieści się w sylwetce...

Zadnej chemii, zadnego czyszczenia.... wkladasz dwa "napedowe" naboje Co2, wsypujesz kulki BBS do magazynka i... cwiczysz do upadlego.... :-D
Karabin jest wykonany z fiberglas polimer, 6.5 lbs, ma lekki odrzut... super celny nie jest ale to nie najwazniejsze dla Ciebie... :one:



Have fun!

P.S. Koniecznie okulary ochronne - BBS-y rykoszetuja od twardych celow...

I zadnego czyszczenia lufy szczotkami mosieznymi... kuzwa :090: do kolegi powyzej!
Ostatnio zmieniony 09 września 2019, 12:53 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
APair
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 23 lipca 2018, 23:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: APair »

Dokładnie, bez czyszczenia szczotkami mosiężnymi, szkoda lufy :-).

Ja lufy w wiatrówce gładkolufowej na stalowe BB kilka razy do roku czyszczę przecierakami filcowymi 4,5mm.

Kulki w takiej lufie "same" ustawiają się pośrodku na poduszce powietrznej która tworzy się wokół kulki - więc chodzi o to aby lufa była gładka, nie porysowana i bez zabrudzeń.

Brudzić może się delikatnie smarami które w czasie strzelania przedostają się z mechanizmu wiatrówki do lufy, oraz kurzem/brudem który wpada do lufy i łatwiej się do tegoż smaru przykleja. Przecieraki filcowe raz na jakiś czas, nie przesadnie często, dadzą radę.
Ostatnio zmieniony 09 września 2019, 13:08 przez APair, łącznie zmieniany 1 raz.
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: wiciuryn1 »

To, że bez szczotki mosiężnej- to domyśliłem się
To jest lufeczka nie lufa jak w broni palnej...
Dzięki za info :)
Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia, to zapraszam do dyskusji.
Neykon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 25 czerwca 2019, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: Neykon »

Szczotka mosiężna że to głupota, to Wiem :090: ale coż spróbowałem :-D
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: wiciuryn1 »

Dziś odebrałem.
Pierwsze wrażenie:
-mega fajnie wykonany upper i lower. Tworzywo, ale bardzo dobre. Mając mp15-22 w kalibrze lr22 nie mógłbym powiedzieć jednoznacznie, który jest lepiej wykonany. Sądzę, że porównywalnie.
Wada wykonania- klapka antykurzowa - mam wrażenie, że jest zrobiona z tak cienkiego tworzywa, że zaraz pęknie. Swoją drogą należy cieszyć się, że jest- w mp15-22 nie było tego bajeru.
Przyrządy tandetne, nawet nie mają sprężyny, która by je unosiła. Oczywiście to nie problem- jedzie już kolimator. W swoim docelowym karabinie mam kolimator- to i trenować chcę na kolimatorze.
- wszystkie manipulatory działają, tak jak w broni palnej- co pozwoli mi na bardzo realny trening.
- pozostawanie zamka w tylnym położeniu, dzwignia przeładowania, zrzut zamka, blow back, ciężkie magazynki, które przypominają oryginał, selektor ognia czy też przyciski zrzutu magazynka- wow.
Kolba- konstrukcja nietypowa, ale bardzo dobrze spasowana i wygodna!
Jedyne co zrobiłem na dzień dobry, to zdemontowałem szyny boczne i chwyt- w moim diamondback nie mam ich to tu też nie chcę mieć.

Oto moja wesoła rodzinka
Obrazek



Ps- będąc w sklepie nie wytrzymałem- mając cz shadow w kompozycie oczywiście 4.5BB jak i w stali 9mm- dziś kupiłem stal w 4.5BB
To był mega zakup- ta zabawka powala na kolana pod każdym względem. Blow back jest na tyle duży, że przy treningu nawet to częściowo będę ćwiczył 8-)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: adnikauto »

@wiciuryn1

No i super...!!! :one:
Ciekawe jak bedzie Ci sie z niego prowadzilo "ogien"...???

Ale do treningu domowo-przydomowego jest to super pomysl... jak masz miejsce kolo domu- to tor do dynamiki mozesz sobie zbudowac i cwiczyc ... do upadlego! :)

Daj znac, jak sie z tego strzela...

:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: wiciuryn1 »

Jeśli chodzi o pistolet i to tą wersję bez blow backu to spisał się super- testowane :-D
Wieczorem bawiłem się wersją z blow backiem- jest genialna!
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: wiciuryn1 »

Rewelacja
Do treningu, o którym mówię- nadaje się świetnie.
Oczywiście dużo mniejszy podrzut\odrzut i hałas-ale poza tym bajka.
W pn przetestuję na strzelnicy w trakcie treningu dynamicznego...


Ma 2 wady
1- śrut znika szybko
2- w trybie broni samoczynnej- śrut znika mega szybko
;laughing:
MorganG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 19 lutego 2018, 11:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: MorganG »

Odkopie stary watek (adres do przeslania zlotej lopaty podam pozniej ;) )
Sprawilem sobie Crosmana z watku, oczywiscie majac w pelni swiadomosc ze to sprzet zdecydowanie "nie tarczowy". U mnie stosowany bedzie jako tania alternatywa do cwiczenia strzelania dynamicznego z DUZYMI celami. Porozstawialem sobie dzisiaj kilka kartonow i pobiegalem miedzy celami. No zabawa przednia, ale... !! Zaskoczylo mnie jak bardzo temperatura na wplyw na co2. Zwlaszcza w tym crosmanie gdy strzela sie szybko i czesto. Ludzie zza wielkiej wody raportuja ze potrafia wyciagnac po 150-180 strzalow z pojedynczego zestawu kapsul (na jedno ladowanie wchodza 2 sztuki). Dzisiaj biegajac przy temperaturze +5 musze powiedziec ze .. no nie ma mowy. Zwlaszcza nie majac zapasowych magazynkow tylko robiac przerwy na szybkie zaladowanie kuleczek do posiadanej jednej sztuki.
Strzelajac po 2-3 szybkie strzaly pojedyncze do celu, kilka sekund na przemieszczenie i kolejne 2-3 strzaly, bylem w stanie osiagnac wynik rzedu 75 strzalow (3 ladowania magazynka), przy czym trzeci magazynek "latal" juz na tyle nieprzewidywalnie ze nie udawalo mi sie okreslic w ktore miejsce wogole trafilem :) Przy czwartym magu zdazaly sie juz zaciecia. W trybie strzelania seria tylko 2 magazynki byly ok, trzeci juz zaciecia.
WYmieniajac kapsuly po tych 2/3 magach zauwazylem ze jest w nich jeszcze mnostwo gazu ktory sie zmarnowal. Przypuszczam ze przy szybkim strzelaniu (a tym bardziej przy strzelaniu seria) temperatura kapsuly spada tak bardzo, zwlaszcza ze temperatura zewnetrzna to tylko +5, ze cisnienie wenatrz jest juz zbyt male zeby zapewnic prawidlowe dzialanie sprzetu.
Wiec rozumiem jedyne wyjscie to:
1. dokupic ze dwa magi i nosic je w kieszeni na d..ie zeby sie ogrzewaly, i stosowac magi zamiennie
2. majac tylko jeden mag robic przerwe po kazdym oproznieniu magazynka zeby kapsuly sie troche ogrzaly
3. czekac na upały ;)

Dobrze kombinuje ?
Awatar użytkownika
BoneCrasher
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2021, 22:20
Tematy: 5
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman DPMS SBR 4,5

Post autor: BoneCrasher »

Ja zakupiłem swojego około 1 miesiąca temu i już miałem wizytę w serwisie na gwarancji, mianowicie chodziło o uszczelkę/port drugiej kapsuły. Syfonowała po wkręceniu pierwszej w pierwszy port.
Ale faktem jest ze to fajna zabawka!, ja wystrzelałem spokojnie 4magi, 2 full auto dwa seriami i jeden to na dobitkę kapsuł, aby przy wymianie nie było zamrażania portów. Szukam aktualnie jakiejś metod na lekki bądź poważniejszy tuning celności. Zobaczymy czy coś uda się wygrzebać, sam szukałem ale raczej nikt na BB nie będzie chciał poprawić tutaj celności, raczej podjąć się tego.

Obrazek
Obrazek
Nie wiem, nie znam się. Chętnie się douczę
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”