HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

PanKleks
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2018, 18:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Post autor: PanKleks »

Witam,
zakupiłem na aukcji internetowej śrut tomitex płaski.
Śrucinki na pierwszy rzut oka wykonane były poprawnie, choć na lotkach miały cieniutkie mikro "niedocięcia" które delikatnie "wystawały" po włożeniu śrutu do pistoletu.
Początkowo założyłem, że skoro tak jest w 2 opakowaniach, to tak ma być i nie jest to nic groźnego.

3 załadowanie pistoletu skończyło się uszkodzeniem uszczelki lufy (czy jakkolwiek się to poprawnie nazywa).

Pytania: czy tę uszczelkę (oring/uszczelkę lufy) po prostu się podwadza i wyjmuje, a na jej miejsce wciska się nową? nic nie trzeba rozkręcać? czy mogę takiej wymiany dokonać sam? czy coś powinienem wiedzieć?

Dziękuję za podowiedzi.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Post autor: czemar »

Uszczelka lufy to oring bez żadnej magii .Jak masz sklep w okolicy to weź stary na przymiar i kup zapas , koszt żaden i spokój na lata .Najlepiej spytać o jakiś lepszy materiał np. witon lub coś do wyższych ciśnień .
Co do śrutu już wiesz , że byle czego się nie opłaca kupować .Polecam krótkiego exacta chyba " rs " różni się długością i wagą .Jest cięższy i powinien dobrze latać w Hw .
Najlepiej jednak zainwestować w tester .Budżetu nie zrujnujesz a zobaczysz własnoręcznie co jak lata i wchodzi w lufę .
Pozdrawiam
Marek.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Post autor: Wydra »

Dzień dobry. Chciałem się przywitać na forum, gdyż jest to mój pierwszy wpis.
Uszczelkę lufy w HW45 wyjmuje się podważając ją - nic nie trzeba rozkręcać. Ja używam do tego małego, płaskiego śrubokręta precyzyjnego. Można też użyć grubej szpilki, agrafki lub końcówki nożyka introligatorskiego. Po wyjęciu dobrze jest wyczyścić rowek ze starego oleju, a obie strony nowej uszczelki zakonserwować olejem silikonowym przed jej umieszczeniem w rowku. W przypadku zauważenia niewielkiego uszkodzenia o-ringu można go odwrócić "na drugą stronę". Dla przypomnienia ma on wymiary 5,28mmx1,78mm i po wpisaniu tych wymiarów łatwo go znaleźć na znanym portalu aukcyjnym (lub w sklepie z uszczelkami).
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
maddra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2018, 20:22
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Post autor: maddra »

Jeżeli chcesz,to wyślę Ci kilka oringow pasujących do hawusi.Koszt przesyłki po Twojej stronie.Gumki w prezencie na dobry start. :516:
HW 45 BS (4.5 i 5.5)
Iż mp-61
PP 700 sa .22
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1004
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Post autor: Linek »

Wymianę oringów rób zawsze narzędziem plastikowym lub drewnianym jak wykałaczka
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Post autor: Wydra »

maddra pisze: 25 października 2021, 07:15 Jeżeli chcesz,to wyślę Ci kilka oringow pasujących do hawusi.Koszt przesyłki po Twojej stronie.Gumki w prezencie na dobry start. :516:
Dziękuję za propozycję, ale przy okazji zakupów różnych śrub na Allegro, sprzedający miał też takie oringi w cenie 1,5 zł/szt więc kupiłem też na zapas.
Uwagę z wykorzystaniem urządzeń plastikowych lub drewnianych, do wyciągania uszczelek, przyjmuję jako praktyczną i sensowną.
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8531
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Post autor: duber »

Wywal ten śrut do smieci i kup renomowanej firmy
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
maddra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2018, 20:22
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 45, śrut tomitex, wymiana oring

Post autor: maddra »

Puściłem sporo różnych śrutów z lufy HW45,zależnie od kalibru mam dwa typy.
Twoja jest 4.5mm,więc polecam Ci dwa EXACTy,ten zwykły 0.547g i ten szybszy EXPRESS.
Jeżeli zdecydujesz się na lufę 5.5,moim zdaniem,po wielu próbach i setkach peletów różnej maści,z pełną świadomością i odpowiedzialnością polecam umarex mosquito 5.5 0.83g.
P.S.
Polecam 5.5 :027: jest spokojniejszy,bardziej energetyczny i moim zdaniem celniejszy,a wymiana lufy to tylko dwie śrubki...
HW 45 BS (4.5 i 5.5)
Iż mp-61
PP 700 sa .22
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”