Waga do śrutu

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: Yurko »

Sorki, że próbowałem też odpowiedzieć za kogoś innego...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Tomus TT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Stradunia (opolskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: Tomus TT »

Ja posiadam tę samą wagę co kolega (czaputek) ,dla mnie jest wystarczająca, taruje ją co 20- 30 sztuk, sprawdzam przeważoną prędzej 1-dną sztuką, jak narazie bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
Pomysł dociążenia wagi przez kolegi (Megabos) bardzo dobry, muszę sprawdzić, zawsze może być lepiej.
Pozdrawiam Tomek.
Awatar użytkownika
RafalC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 27 lutego 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: RafalC »

Tomus TT pisze:Ja posiadam tę samą wagę co kolega (czaputek) ,dla mnie jest wystarczająca, taruje ją co 20- 30 sztuk, sprawdzam przeważoną prędzej 1-dną sztuką, jak narazie bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
Pomysł dociążenia wagi przez kolegi (Megabos) bardzo dobry, muszę sprawdzić, zawsze może być lepiej.
Tomus a jaką tolerancję pakujesz do puchy?
:502: Pozdrawiam Rafał
HW 100T (Duży DOT) Dominator (T36)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Waga do śrutu

Post autor: Cin91 »

Tekst z filmu w filmie (filmcepcja) :052:

To był mój filmik, a w tle leciały jakieś Trudne Sprawy czy inny mózgotrzep telewizyjny :052:
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Waga do śrutu

Post autor: Michaus »

Yurko pisze:
Michaus pisze: Ta (WTC200) jest za dobra, choć sporo tańsza ...
Rzeczywiście tej nie zauważyłem. Ma powtarzalność 2mg i 4mg błędu liniowości - więc chyba wystarczy (?). Co do szkła, to nie wiem, czy jest takie zbędne. Sapanie nad wagą potrafi mocno zaburzyć proces ważenia. Gdy się specjalnie lekko dmuchnie na wagę odległości z pół metra, waga wyświetla ok 1,5g. Tak więc ciężki oddech, przeciągi czy chęć używania wagi w terenie to raczej powód, by sobie jakiś mały klosz przygotować.
Przeważyłeś chociaż jedną paczkę śrutu?
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
alf70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:05
Tematy: 7
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: alf70 »

Jakie skupienie robi chinka za 200 zł a jakie hw za 2000 ? Czy w wagach precyzyjnych panują inne reguły ?
i to by było na tyle
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Waga do śrutu

Post autor: Cin91 »

Reguły te same - za jakosć trzeba zapłacić.

Ale czy ktoś kupuje HW do strzelania do puszek w ogródku z 15m? No właśnie. Dlatego też nie potrzebuję wagi za 700 zł, bo ta za 80 zł robi taką samą robotę w tym przypadku, gdy wymagam dokładności do 0,01g (tak, odseparowuję śruty wg kryteriów - poniżej 0,54, 0,54-0,55 i powyżej 0,55) :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: Yurko »

Michaus pisze: Przeważyłeś chociaż jedną paczkę śrutu?
Chyba to widać, że jestem tu nowy? I rzeczywiście jestem nowy w temacie wiatrówek. Za to mam trochę doświadczenia w ważeniu różnych rzeczy. Tak więc ja (chyba) nie muszę (jeszcze) ważyć śrutu a moje wagi, sprawdziłem 3 - nie mogą. Są (moim zdaniem) za mało dokładne. To na co zwróciłem wcześniej uwagę, tzn. przed pojawieniem się na tym forum, to różnice wartości średniej. To pewnie nie jest bardzo ważne z punktu widzenia strzelca, ale jednak ciekawostka. Można by oczekiwać, że nawet przy różnicach wykonania pomiędzy pojedynczymi śrucinami średnia wartość powinna być zgodna z tym co deklaruje producent. Tu się mogę pochwalić że sprawdziłem już 24 różne typy śrutu i jak do tej pory w żadnym wypadku różnica nie była mniejsza niż 0,03 g. Z tym jednak zastrzeżeniem, że gdy zacząłem tę swoją zabawę, nie przyszło mi do głowy by śrut wcześniej umyć. W ten sposób jeśli w mojej puszcze Exact który miał ważyć 0,547g/szt u mnie wychodzi średnio 0,552g, to można mi zarzucić, że coś zrobiłem źle. Z moich dotychczasowych zabaw wynika że "dokładniejsze" są śruty KTK. Nie wiem tylko dlaczego to się niezupełnie przekłada na strzelanie. To co się natomiast przekłada na strzelanie, to niedokładności śrutu Oztay, którego jak się domyślam nikt nigdy na tym forum nie widział. Przy deklarowanym 0,51g średni ciężar śrucin dla różnych partii produkcji (różnych puszek) może wynosić od 0,483g do 0,517g. Muszę się przyznać, ze wstydem, że jedną puszkę sam kupiłem. Ale wtedy byłem głupi, bo jeszcze nie czytałem Waszego forum. Pozostałe 4 puszki tego "niepowtarzalnego" śrutu dostałem w prezentach przy zakupach innych rzeczy... (mam nadzieję że ten tekst nie jest za długi?)
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Waga do śrutu

Post autor: Cin91 »

Powtórzę po raz setny - po co mi waga za kilka stów, skoro chinol za niecałą stówkę ROBI ROBOTĘ?! :052:

Ba, od paru miesięcy nie ważę, bo uznałem, że przy max odchyłce wagowej dla Exacta (zaobserwowanej przeze mnie do tej pory) max odchyłka V0 wynosi 5 m/s, a to daje 3-4 mm zmiany w opadzie na 40m ;laughing:
I tu wniosek mam jeden - ważenie nie jest mi potrzebne do niczego, bo nie widzę różnicy. A skoro przy nieważeniu jej nie widzę, to tym bardziej nie zobaczę różnicy przy ważeniu wagą za kilka stówek :)

Jestem pragmatykiem, po prostu.
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2018, 15:27 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: Yurko »

Oczywiście, to Twoja sprawa. Masz swój sprzęt który znasz i swoją metodologię. Jeśli to jak twierdzisz działa w praktyce, to nie można tego podważyć. Może sam sobie kupię taką tanią wagę i też będę zadowolony. Dla mnie problem jest taki, że sprzedawca tej wagi nie podaje żadnych wiarygodnych informacji poza dokładnością odczytu co już dokładnością ważenia nie musi mieć wiele wspólnego. Ogólnie co do chińskich wyrobów to próbowałem ostatnio kupić hub usb. Kupiłem 2 u różnych sprzedawców. W jednym, mimo opisania jako USB 2.0 było coś co pracowało z szybkością jak 1.0. To był ten lepszy zakup. W drugim w ogóle w środku nic nie było. Tylko cztery gniazdka USB połączone ze sobą równolegle! Tak więc chińskie produkty z eBaya czy Aliexpress mogą człowieka mocno rozczarować.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Tomus TT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Stradunia (opolskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: Tomus TT »

Rafał przeważnie ląduje ten zbliżony do wagi podanej na opakowaniu, z niewielkimi odchyłami do 0,005 gr.
Pozdrawiam Tomek.
Awatar użytkownika
RafalC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 27 lutego 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: RafalC »

Tomus TT pisze:Rafał przeważnie ląduje ten zbliżony do wagi podanej na opakowaniu, z niewielkimi odchyłami do 0,005 gr.
Tomek przeważyłem ostatnio puchę 4.53.O dziwo z tej matrycy co przebrałem było tylko 6 śrucin do kosza! Nie przez to że byly pogięte,ale odskoki były za duże na naszą dyscyplinę! (0.534-0.557) jak na taki trafisz to kapa! Wiesz sam zresztą jak było na MP w Głogówku w ubiegły łikęd! Jak szybko można spaść jak się takie coś w lufę wsadzi! Staram się na 3 grupy sortować 0.539g-0.545g 0.546g-0.552g .Resztą po wyżej, jakieś 15% strzelam na 50m
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2018, 18:55 przez RafalC, łącznie zmieniany 1 raz.
:502: Pozdrawiam Rafał
HW 100T (Duży DOT) Dominator (T36)
Awatar użytkownika
Tomus TT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Stradunia (opolskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: Tomus TT »

Kolega "cin91,, pisze, że nie waży, tarcze na zawodach MP w Głogówku pokazały, że napewno warto wagowo przesegregowa śrut, te znikome (3-4 mm na 40 m jak pisze) mogą na 50m, przy odrobinie wiatru, zamiast 10 na tarczy zamienić się na 9 i 8 a to już robi różnice po dwóch dniach zawodów i podliczeniu punktów.
Pozdrawiam Tomek.
Awatar użytkownika
RafalC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 27 lutego 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Waga do śrutu

Post autor: RafalC »

Tomus TT pisze:Kolega "cin91,, pisze, że nie waży, tarcze na zawodach MP w Głogówku pokazały, że napewno warto wagowo przesegregowa śrut, te znikome (3-4 mm na 40 m jak pisze) mogą na 50m, przy odrobinie wiatru, zamiast 10 na tarczy zamienić się na 9 i 8 a to już robi różnice po dwóch dniach zawodów i podliczeniu punktów.
Kolega po lufie strzela inną dyscyplinę! My pykamy na skupienie.Tomek na 50m działają już inne "siły" które odpowiadają za wynik!
:502: Pozdrawiam Rafał
HW 100T (Duży DOT) Dominator (T36)
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Waga do śrutu

Post autor: Michaus »

Yurko pisze:
Michaus pisze: Przeważyłeś chociaż jedną paczkę śrutu?
Chyba to widać, że jestem tu nowy? I rzeczywiście jestem nowy w temacie wiatrówek.
Widzę i dlatego spytałem.
Przeważysz i posortujesz zawartość kilku paczek, to będziesz wiedział o czym tu dyskutują, bo jak na razie, to nie widzę "nici porozumienia".

Yurko pisze: Za to mam trochę doświadczenia w ważeniu różnych rzeczy.
Bardzo fajnie. Cieszę się Twoim szczęściem, ale w tym konkretnym przypadku Twoja wiedza (jak widać) niewiele wnosi, a wręcz odrobinę przeszkadza, bo buduje fałszywą pewność siebie.
Jak chcesz, to możesz sobie ważyć śrut na wadze laboratoryjnej za szkłem, choć do sortowania na grupy wagowe nie ma to większego sensu.
Twoja sprawa na co wydajesz pieniądze i jak spędzasz wolny czas.
Yurko pisze:Z moich dotychczasowych zabaw wynika że "dokładniejsze" są śruty KTK. Nie wiem tylko dlaczego to się niezupełnie przekłada na strzelanie.
Mały rozrzut wagowy ma H&N Sport Glatt, co nie oznacza, że jest dobrym śrutem.
Jako treningowy na 10 do papieru, wystarczy.
Małe różnice w wadze i to, że wygląda na dokładnie wykonany, powodują, że całkiem dobrze nadaje się do regulacji karabinka i strzelania przez chrono.

Do strzelania na dystanse HFT, FT mam JSB Exact 4.52, zakupiony dawno (chyba ze 20 paczek), bo dobrze latał.
Jak znajdę taki śrut, który mi pasuje, to biorę więcej z tej matrycy i tego podkalibru, a jak nie chcę mieć odskoków - ważę.
Fakt, że on jest z takiej, a nie innej matrycy, oraz, że na pudełku napisali "4.52"... nie ma absolutnie żadnego znaczenia w rok po zakupie, bo albo ta matryca jest bardziej zużyta, albo już ją wymienili i wychodzi z niej zupełnie co innego.

Strzelanie jakoś mi idzie, ale z trafianiem już tak dobrze nie jest i w tym najbardziej przeszkadza brak treningu, a nie nieważony śrut. ;laughing:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”