Sig Sauer P226 - adapter do kolimatora

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

PanKleks
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2018, 18:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Sig Sauer P226 - adapter do kolimatora

Post autor: PanKleks »

Posiadam wiatrówkę Sig Sauer P226 4,5 mm (AIR-226F-177-12G-16-BLK)
Chcę w niej zamontować kolimator, pistolet nie posiada u góry żadnej szyny montażowej.
U dołu posiada szynę RIS 22 mm.

Podobny pistolet posiadający tą samą szynę u dołu, Sig Sauer P226 X-Five posiada adapter umożliwiający montaż kolimatora
Obrazek

Mam następujące pytania
- czy adapter od x-five będzie pasował do zwykłego p226?
- jak się nazywa taki adapter? czego szukać
- gdzie w Polsce mogę kupić taki adapter?

Znalazłem coś takiego
http://www.sigsauerguns.com/sig-pistol- ... stols.html
czy ten adapter będzie pasował do mojego pistoletu?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 - adapter do kolimatora

Post autor: adnikauto »

Jesli Kolega pozwoli to zabiore glos w tej materii... :one:

Wiec... dawno, dawno temu w czasach mojej mlodosci bylem ogromnym zwolennikiem Siga X-five... tak skutecznie go modyfikowalem az przestal przypominac "samego-siebie"... ;laughing: :)

Obrazek
Obrazek

Dzieki dlugiej szynie pod lufa i dodatkowym szynom "obczepilem" go kamerkami, latarkami oraz innymi... "ami" czego dzisiaj bardzo, przeogromnie sie wstydze i posypuje glowe popiolem i oczy piachem... ;laughing: :one: :shame:

Szyna z X- five nie bedzie pasowala na standartowego 226 bo jest za dluga z tego co pamietam chyba na 5 srub- to tak w "ciemno" bez sprawdzania... Wada szyny z X- fiv'a jest to, ze ma Picatinny rail tylko u gory - oczywiscie mnie to nie wystarczylo- musialem miec szyne u gory, na dole, z boku i z tylu... ;laughing:

Wiec zamowilem "cus" takiego:

Obrazek
Obrazek

.... szok no nie...? :roll:

Guzik prawda... to tez bylo za malo dla mnie, wiec zaczalem robic przymiarki do:

Sig Sauer ACP (Adaptive Carbine Platform)...

Obrazek

.... ale dobry Bog mnie w koncu powstrzymal... :101:

Wracajac do Twojego pytania- Siga sprzedalem a obie szyny orginalana z X- five oraz ta druga mam do dzisiaj i moge je Tobie oddac za koszt przesylki i przyslowiowego szesciopaka jak tylko bede w Polsce ale w sumie jesli chodzi o walory uzytkowe to nie maja prawie zadnych... i tak i tak widac "kulki" BB-sowe w locie a patrzec na kulki "jak leca" przez kolimator to raczej nikomu dobrze nie robi... bynajmniej mi ta zabawa szybko sie znudzila.

Ja bym Tobie zaproponowal- postrzelaj tak jak jest i ciesz sie tym sprzetem dopoki sie Tobie nie znudzi- a jak sie znudzi to pusc do ludzi a za zaoszczedzona kase kup sobie tego szesciopaka- wypij a puszki/butelki "ostrzelaj" wspomnianym Sigiem... taka jest moja rada... :piwo:


Zapomnialem:

Przedni uchwyt tez zakupilem coby sie szybko "zaadaptowac" pod ACP:

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 marca 2018, 00:40 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
PanKleks
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2018, 18:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sig Sauer P226 - adapter do kolimatora

Post autor: PanKleks »

Dziękuję za odpowiedź. Twój post dał mi do myślenia, narazie faktycznie odpuszczę.
Moim problem w sumie nie jest sam montaż kolimatora, ale możliwość celowania do tarczy z odległości np 15m - przez te grube jak paluchy przyrządy celownicze niewiele widać.
Pomyślę o wymianie myszki i szczerbinki, bo pistolecik jest naprawdę fajny i z potencjałem (ja strzelam z ręki, ale wystarczy położyć rękę na poduszce i resultaty są naprawdę świetne).
Nie chcę wyjść na sępa więc fragment o szynie montażowej która Ci pozostała pozostawię bez komentarza;)
No właśnie mi się wcale nie nudzi ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”