Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Kurtz1992
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 marca 2017, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: Kurtz1992 »

Witajcie!!! Po długich oczekiwaniach wreszcie będę miał upragnionego harnaśka. Harnasiek jest z QT napewno, jest to wersja od sharga (mod 9), po fajnych pieniądzach tylko... nie wiem której generacji... A co najlepsze nie wiem jak rozpoznać i czym różnią się poszczególne generacje. Czy moglibyście pomóc?
Awatar użytkownika
papasmerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 17 listopada 2017, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: papasmerf »

Zrób zdjęcie kostki, tam masz numer seryjny. Na podstawie tego już da się coś ustalić
Walther Century+DOC 3-9x40
Crosman PDM9B
Kral N-01+kandar 3-9x32
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: jurek40b »

Najważniejsze żeby miał spust Quatro Trigger. Stary spust jest do du**. Spust Quatro to kopia spustu angielskiego CD. Można go spokojnie wyregulować.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Kurtz1992
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 marca 2017, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: Kurtz1992 »

Wiatróweczka oczywiście z QT. Jedyny dylemat z nią mam to jaka to generacja i czym się różnią bo osoba która sprzedaje nie ma pojęcia a ja też się nie orientuję bo planowałem zakup nowej.
Awatar użytkownika
papasmerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 17 listopada 2017, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: papasmerf »

Wszelkie dodatki typu SAS w h90 to chwyt marketingowy. Jak kolega pisze wyżej quatro jest najważniejsze, kolejna rzecz to data produkcji i stan mechanizmów. Kolejna ważna sprawa to czy była poprawiana, co było poprawiane i przez kogo. To ogarnij, a nie jakaś tam wersje
Walther Century+DOC 3-9x40
Crosman PDM9B
Kral N-01+kandar 3-9x32
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: jurek40b »

Używany hatsan nr9, kupiony w lombardzie , brzydki stan, rdza, dałem 150zł. Po pierwsze lufa , środek bez najmniejszych śladów rudej, spust quatro. W domu najpierw pkb i powycierałem system, zeszło 80% rudej. Potem gąbka do mycia naczyń i ruda zeszła z oksydą :-D , karabinek milutki w dotyku. Potem mycie bebechów, smarowanie zgodne ze sztuką i dociążanie kolby. Dalej nic nie wydałem, karabinek strzela bezodrzutowo prawie. Po zamontowaniu lupki , na 40m denka małych puszek 0,2L, dziurawię powtarzalnie. Nowy hatsan 90, to juz ok 400zł, za tyle spokojnie używkę hatsana 95 dostaniesz.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
papasmerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 17 listopada 2017, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: papasmerf »

Czy tak spokojnie to wątpię ;-) ale ciekawa historia. Nie ma co szukać raków w du... Jak tanio do brać, majątku to nie kosztuje.
Walther Century+DOC 3-9x40
Crosman PDM9B
Kral N-01+kandar 3-9x32
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1004
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: Linek »

Jurku do infografiki co kupić wstaw hatsana 90 za 150zł i hatsana 95 za 400 zł tylko zamieść pod nimi aktualne oferty w tych pieniądzach. Bo tak to ludzie szukają za 150zł hatsana 90 a takich ofert nie ma. Oczywiście cieszymy się że jedna była i to ty ją wziołeś ale 150zł to nie jest regularną cena za używanego hatsana 90 z qt i nie wprowadzaj kolegów w błąd bo wszyscy nie kupią za 150zł a naszukają się bo twoja była. I co z tego, sam piszesz że rdzę zdarłeś gąbką do garnków i jest teraz śliczny. No chyba że oferujesz koledze swojego hatsana 90 za 150zł to wtedy ok

Polecam Hatsan a 90 nawet za 300zł bo to lepsze niż B3 za 200zł
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hatsan 90 czym się różnią i jak rozpoznać generację?

Post autor: jurek40b »

Obecny hatsan nr 9, wyglądał jak padaka, lombard wystawił go za 250zł, ale wystawić i sprzedać to dwie różne sprawy. Hatsany 95 wystawiają ludzie za 600-800zł, używki miałem już dwie , kupione za 300zł. Pierwsza miała słabą oksydę, druga osadę podniszczoną. Osadę odnowiłem za cenę kilku papierów ściernych i puszeczki lakiero bejcy. Prawdopodobnie ja umiem kupować i wiem kiedy się targować. Proszę nie traktować podanych cen, jako cen wywoławczych, te są sporo większe i najczęściej nie adekwatne do wartości hatsana.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2018, 23:09 przez jurek40b, łącznie zmieniany 1 raz.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”