HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: sirwolf78 »

Cóż, jest jeszcze opcja wymiany języka spustowego na bliższy uchwytowi lub osada customowa, co także polecam.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: slawol75 »

KILLER289 pisze:
Jest jeszcze jedna kwestia o której nie wspomniałem a o której dowiedziałem się przypadkiem. Otóż nie jestem atletą, ani nawet postawnym facetem więc dużych dłoni nie mam, i pytanie czy osada HW97k lub HW98 nie będzie problemem ?
To z czasem będzie duży problem jeśli nie masz dużych dłoni. One są po prostu dla takich osób niewygodne. Jedyne rozwiązanie to nowa osada 8-) W tx też nie jest tak słodko, ale jest lepiej....
KILLER289 pisze:Generalnie zawsze kupowałem nowe zabawki i raczej tak pozostanie :)
,,Życie to sztuka wyboru". Ja bym już nie kupił nowego, skoro używane dużo lepsze i tańsze. Trzeba tylko cierpliwie poczekać. A to że gdzieś jest ryska, wgniotka którą trzeba wypatrzeć. To bez większego znaczenia, jeśli sprzęt jest dopieszczony mechanicznie. Gdzieś otrzesz, uderzysz delikatnie i masz to samo 8-)
Ostatnio zmieniony 10 marca 2018, 09:43 przez slawol75, łącznie zmieniany 1 raz.
zawsze środkiem krzyża :-D
qaras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 13:29
Tematy: 7
Lokalizacja: słupsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: qaras »

Mam kt w plastiku i jak dla mnie jest niebo lepsza od zwyklej k
Hw 80+BL 5-15x40, Hw 95 Lux+DOT 4-16×42, Hw50+DOT 4-16x42, Hw 97kt black+DOT FFP, Hw 30+DOC 3-9×40,Hw 40,Hw 35,Zoraki hp 01 light
Wszystko 4,5;)
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: rokasa58 »

Kolega już wszystko wie,tylko chciałby te trzydzieści merytorycznych napisać :-D
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
KILLER289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: KILLER289 »

rokasa58 pisze:Kolega już wszystko wie,tylko chciałby te trzydzieści merytorycznych napisać :-D
Nie bardzo rozumiem... co "trzydzieści merytorycznych napisać" ? Nie wiem, dają Wam jakąś premie za 30 postów ?

Moja decyzja już zapadła, będzie to HW97k... a lunetka, hmmm, na pewno coś z AO :-D
HW97K (Hogan) + Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 Mil-Dot
KILLER289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: KILLER289 »

Warto zrobić ponadstandardowy tuning u Hogana o nazwie Lazaglide ? Szukałem info o tym ale mało jest napisane. Polecacie ? :-D
Ostatnio zmieniony 14 marca 2018, 21:08 przez KILLER289, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97K (Hogan) + Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 Mil-Dot
qaras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 13:29
Tematy: 7
Lokalizacja: słupsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: qaras »

Tak warto miec sprzet zrobiony na ful wypas :mad:
Hw 80+BL 5-15x40, Hw 95 Lux+DOT 4-16×42, Hw50+DOT 4-16x42, Hw 97kt black+DOT FFP, Hw 30+DOC 3-9×40,Hw 40,Hw 35,Zoraki hp 01 light
Wszystko 4,5;)
Awatar użytkownika
Robert_Kos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 01 września 2017, 19:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: Robert_Kos »

Są to dość popularne modele więc przejedź się na zawody i będziesz mógł dotknąć / sprawdzić / strzelić z każdego karabinka.
Do ciężaru HW97K da się przyzwyczaić. Kwestia ćwiczeń.

Odnośnie lunety w zależności od modelu ostrość widzenia masz w większym lub mniejszym zakresie.
Jeśli strzelasz rekreacyjnie lepiej poszukać modelu który ma ostry obraz w jak największym zakresie. Będzie mniej kręcenia :) .
HW 97K + DOT / Steyr + Hawke
http://wkft.pl/
KILLER289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: KILLER289 »

Niestety nie mam możliwości wybrać się na zawody z dwóch powodów... 1-szy to brak czasu (praca), a 2-gi to mieszkam na zadupiu ;laughing: i nie mam czasu naginać ponad ~200 km na zwody. Ehh.

Jeśli chodzi o lunetkę to potrzebuję coś do rekreacji, strzelanie na dystansie od 25m do 50-60m... może max do 100m. Z HW45 trafiam w puszkę po browarze z 30m.

Szukam niedrogiej lunetki z regulacją paralaksy i sensownym powiększeniu właśnie na dystans od 30m do 100m (te 100m to taka abstrakcja dla mnie ;laughing: )

Niestety na DOT mnie nie stać.
Ostatnio zmieniony 16 marca 2018, 23:55 przez KILLER289, łącznie zmieniany 3 razy.
HW97K (Hogan) + Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 Mil-Dot
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: swinka »

Kolego nie rozumiem. Już dostałeś odpowiedź, z AO Hawke Vantage 3-9x40 lub 4-12x42. Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz...

Tanio to Hawke, potem dopiero Doty, Vortexy itp...
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: JS »

Hawke vantage w cenie do 400 jest wg mnie zdecydowanie najlepszym wyborem. DOC jest fantastyczną i wytrzymałą lupą ale w przypadku wiatrówek tylko po przefokusowaniu. Inaczej na 30metrów będziesz strzelał z powiększeniem 5x.
DOC ma jeszcze jedną wadę - max powiększenie to 9. Tu hawke 3-12 daje większą uniwersalność zastosowań.
Hawke (zarówno 3-9 jak i 3-12) jest o ponad 100gram cięższe od DOCa.

Jak dla mnie - do 25metrów i po fokusie najlepszy DOC (najlepsza optyka i jak przyłożysz oko to od razu jesteś w celu).
Powyżej 30metrów brałbym hawke 3-12 (niewielka choć zauważalnie gorsza jakość szkieł, nie trzeba fokusować, cena lepsza od DOCa).

Z karabinków które wymieniłeś HW97 będzie celniejsze sklepowe (ale tylko wtedy jak sprężyna jest wymieniona na eksportową wraz z dopasowaną prowadnicą) niż HW98 po tuningu (taka moja opinia - miałem jedno i drugie). Co do chwytu to zdecydowanie wersja KT - zupełnie inna bajka - i rzeczywiście polimer jest wykonany wyśmienicie.
Należy wszakże pamiętać, że HW97 to ciężki karabinek - trzeba to lubieć. Masa daje mu jednak fajne wlaściwości - np szybki cykl strzału i mały odrzut. Nie miałem spreżyny z AA, ale nie bardzo kumam co mona zrobić lepiej niż HW97 (zwłaszcza w kontekście dużo wyższej ceny za Angliki).
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: FireFighter »

W AA jest lepszy spust według mnie i jest ogólnie ładniejszy (subiektywne odczucie)np. osada z możliwością wzięcia w orzechu, miałem dwie. Czy AA jest celniejsze od HW, pewnie nie, oryginalne osady w HW są tak "ładne" jak niemieckie kobiety w czasie II wojny Światowej ;laughing: Mimo wszystko AA TX 200 mk 3 poszedł na sprzedaż, a zostawiłem HW 30 S custom po Hoganie dla synka. Przeszedłem na PCP, daystate i matador, kiedyś myślałem nad HW 100, ale poprostu wolę daystate, bo kupuję oczami, może to błąd. PCP jest nudne, ale celne, sytrzelasz i jest jedna dziura, natomiast sprężyna jest wymagająca, nie trenujesz, wyników nie zrobisz.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
KILLER289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: KILLER289 »

Zdecydowałem że zakupie HW97k, bardziej mi się podoba w drewnie niż w plastiku. AA jakoś do mnie nie przemawia :wink: Oczywiście karabinek wyląduje u Hogana, a dopiero potem u mnie w łapkach :-D

Na temat lunet sporo przeczytałem, szczególnie o Hawke, DoC(T), i z tego co się dowiedziałem to są różne podzielone opinie. Hawke ma mieszane opinie, DoC(T) drogi i też ma swoje wady, natomiast ten Nikko Stirling chodzi mi po głowie bo ma w większości pozytywne opnie. Chyba zaryzykuje i jego wybiorę. Jak się nie sprawdzi, to będę szukał coś lepszego.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2018, 21:31 przez KILLER289, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97K (Hogan) + Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 Mil-Dot
KILLER289
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: KILLER289 »

Stalo się i jestem dumnym posiadaczem HW97K, oczywiście po pełnym tunningu u Hogana 8-) Pierwsze wrażenia super, pierwsze strzelania... miazga :) Muszę ogarnąć się z czasem bo weekend majowy mam pracujący :-/

Jestem obecnie w trakcie konstruowania podstawki do statywu (właściwie jest on już gotowy), który posłuży mi jako podpórka (statyw Velbon Sherpa 600R). Zobaczymy co z tego wyjdzie :) Jakieś fotki będą w niedługim czasie :)

Pozdro!
HW97K (Hogan) + Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42 Mil-Dot
Awatar użytkownika
pawel777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 24 listopada 2017, 06:58
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97k, HW98 - pomoc w doborze optyki.

Post autor: pawel777 »

Ja całkiem niedawno wziąłem HW 97KT i jestem bardzo zadowolony ale strzelam do figurek reaktywnych puszki za duże się zrobiły a sprzęt celny więc trzeba minimalizować cele .
Ps. dobry wybór gratuluje
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”