Regulacja Dioptera Diana 75

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Poprzedni tematNastępny temat
Grzegorz73
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Regulacja Dioptera Diana 75

Post autor: Grzegorz73 »

Witam,

Mam prośbę o pomoc techniczną dotyczącą Diany 75. Na wstępie muszę powiedzieć, że z zakupu jestem mega zadowolony. Karabin celny, praktycznie bezodrzutowy, do strzelania do tarczy na początek idealny.

Problem dotyczy regulacji dioptera w pionie. Strzelając na 10 m przy ustawieniu z którym otrzymałem karabin większość strzałów padała w górnej części tarczy. Dokonałem regulacji pokrętłem w kierunku 9 a nawet do 0 za 9. Punkt trafienia obniżył się jednak regulacja się skończyła. Wydaje mi się, że ustawienie 5 powinno być optymalne tj. środek tarczy a regulacja w stronę 1 i 9 do korekt. Czy diopter ma możliwość innej regulacji oprócz pokręteł (są śruby i skale z kreskami). Wolę zapytać niż rozgrzebać sprzęt i pogorszyć sprawę. W załączeniu skany tarcz z opisami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Diana 75, Beeman P17

noiwcjusz
Zarejestrowany użytkownik

Re: Regulacja Dioptera Diana 75

Post autor: noiwcjusz »

Czy aby na pewno dokręciłeś śrubę regulacji go oporu? Jeżeli tak to :
1. Spróbuj strzelić z pozycji stojącej. Do tego ten karabinek został zaprojektowany.
2. Jak nic to nie zmieni, zainstaluj podwyższenie muszki.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2020, 19:03 przez noiwcjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Władza jest jak krowa, nie pilnowana zawsze lezie w szkodę.

wiki09

Post autor: wiki09 »

Nie wiem, czy dobrze wyjaśnię.
Masz 10 klików na cały obrót pokrętła.
A obrotów nie wiem dokładnie, ale powiedzmy 5. Czyli w sumie 50 klików.
Teraz, jeśli wykorzystałeś wszystkie kliki i obroty to kombinuj z podwyższeniami, choć nie bardzo chce mi się wierzyć, że na 10 m, brakło regulacji
Jeśli poruszasz się tylko w zakresie 10 klików i jednego obrotu, to kręć dalej, nic nie zepsujesz.

Grzegorz73
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wiki09 pisze:Nie wiem, czy dobrze wyjaśnię.
Teraz, jeśli wykorzystałeś wszystkie kliki i obroty to kombinuj z podwyższeniami, choć nie bardzo chce mi się wierzyć, że na 10 m, brakło regulacji
Jeśli poruszasz się tylko w zakresie 10 klików i jednego obrotu, to kręć dalej, nic nie zepsujesz.
Dziękuję bardzo,

Dokonałem regulacji zgodnie z poradą i wszystko OK. Był moment wyczuwalnego oporu i tylko dlatego obawiałem się kręcić dalej żeby nie zepsuć. Uważałem, że lepiej zapytać bardziej doświadczonych kolegów. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Diana 75, Beeman P17

Grzegorz73
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wiki09 pisze:Nie wiem, czy dobrze wyjaśnię.
Dziękuję bardzo za odpowiedź,
Faktycznie poruszałem się w zakresie 10 klików dalej dalej wyczuwalny był opór stąd moje obawy. Dokonałem regulacji wszystko OK.
Dziękuję i pozdrawiam.
Diana 75, Beeman P17

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”