Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Jak niektorza z Was wiedza zakupilem pierwsza w mojej karierze strzeleckiej wiatrowke sprezynowa TX-a 200 HC w orzeszku- czyli wykonalem krok "do tylu" :) przechodzac z PCP, Co2 oraz palnej na "sprezyne"... moze bardziej na serio chce sprobowac czegos czego nie mialem okazji jeszcze wyprobowac czyli pelno-wymiarowej wiatrowki sprezynowej- tyle tytulem wstepu...

Druga rzecz- jak niektorzy z Was mnie zdazyli poznac jestem typkiem, ktory najpierw "grzebie"/personalizuje pozniej strzela... czyli odwrotnie niz zazwyczaj...

Do rzeczy:

TX200 HC to fajny sprzet ale ma pare niedorobek prosto z fabryki... nie mowie nawet o systemie ale o np. "gibajacym" sie na boki jezyku spustowym :roll: tak, tak- nie w osi przod/tyl ale lewa/prawa... masakra... :109:

Osada- sama w sobie jest fajna ale jej ksztalt sugeruje jako uzytkownika koncowego- wysokiego, chudego, Anglika o dlugich ramionach... /czyli kajakarza/ - pull of lenght = 14 cali prosto z pudelka- sie mnie pytaliscie czy strzelalem a skad u diabla jak sie nie moglem zlozyc... :090:

Nasadka/uchwyt na dzwigni naciagu tez jakas anemiczna... :roll:

Orginal:
Obrazek
niezle "wioslo"....

Obrazek
masakra... jak dla mnie

Przyszly czesci od Rowana...
Obrazek

Akurat trafilo, ze obecnie pracuje po 70 godzin w tygodniu /do konca miesiaca/ i pomimo dluzszych juz dni nie mam czasu na strzelanie nawet na zlozenie wiatrowki... a co robie to nocami kosztem snu i odpoczynku...

Poskladalem co sie dalo do kupy zeby sie chociaz przymierzyc i tak... osada zostala skrocona okolo 1 inch, zamontowana regulowana baka policzkowa oraz but pad- HC pomimo, ze jest krotszy od MKIII z definicji to ten moj jest krotszy o nastepnego "incza" przez co wiatrowka lezy idealnie, zrobila sie bardziej manewrowalna i skladana...

Montaz pod szklo zamontowalem taki jaki znalazlem w szufladzie- caly stalowy z dwoma pin-stopami, luneta Nikon Prostaff z DBC rectaile tez "znalezna" z innej szuflady...

Obrazek

Nie mam czasu regulowac spustu ani oczyscic i przesmarowac system bede musial wyslac, zeby mi to gosc zrobil...
Pare zdjec calosci...

Obrazek Obrazek Obrazek

... oraz w towarzystwie "starszego brata" Mossberga MVP...

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Widac roznice w dlugosci osady pomimo regulowanego butt pad...
Obrazek

Musze jeszcze "zrobic" sytem i regulacje spustu... ale pewnie ktos mi to zrobi bo jak pisalem "zarobiony jestem" :one:

Strzelanie, testy na chrono, testy skupienia wszystko bedzie jak bede mial troche czasu... poki co moge TX-a pomacac przed zasnieciem i musi starczyc... :103: ;laughing:

Tyle na razie, pozdrawiam... "sprezynowiec"... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Tommy54 »

Domniemywam, że kupiłeś nówkę. Piszesz :

....Strzelanie, testy na chrono, testy skupienia wszystko bedzie jak bede mial troche czasu...

Ja 1,5 roku temu też kupiłem nówkę , co prawda MkIII (ten sam system) i na drugi dzień kurier zabierał toto z powrotem.
Tragiczna charakterystyka EK po 10 strzałach przez R2. Vo - 227-234 m/s ( Vśr - 231 m/s) . Po ułożeniu sprężyny (ok. 500 strzałów) Vo spada ok. 3-5 m/s .
W/g mnie powinieneś to sprawdzić na "dzień dobry", chyba że od razu zaplanowałeś wymienić oryginalne bebechy (utrata Gwarancji).
Makara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 21:13
Tematy: 1
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Makara »

Witam.

Super wykonana baka, fajnie zachowane proporcje - bardzo mi się podoba.
PS. Mógłbyś wrzucić fotę elementu regulacji baki i sposobu jego zamontowania w osadzie?

Pozdrawiam
Makara
... co nie jest zabronione, to znaczy, że jest d o z w o l o n e
lejkowaty
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:18
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: lejkowaty »

Światła robota , wyglada jak ze sklepu .
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

@Tommy

Najlepszym "gwarantem" sprzetu jaki posiadam czy sprzedaje jestem ja sam... :one:

Uzywane przeze mnie pistolety sprzedaje na Gun Broker czy innych portalach i zawsze mam review A+ od kupujacych- laduje w moje sprzety tony czasu i kasy, nie odstawiam lipy bo wszystkie sprzety sa do mojego wlasnego uzytku... ba, a ze co 2-3 lata "koncepcja" mi sie zmienia to sprzety znajduja nabywcow po calych Stanach... :wink:

Tak, system pojdzie do kompletnego tuningu tutaj:
http://www.springguntunes.com/FAQs.htm

Karabinek bedzie mial/spelnial funkcje "Target/Varmint" i bedzie strzelany glownie zima jak inne sprzety zaczynaja niedomagac...


@Makara

Zazadalem by nie bylo zadnych widocznych srub do regulacji baki, zadnych /zlotych, srebrnych= null, zero/ wiec dostalem bake regulowna na wysokosc podkladkami z tworzywa o roznej zreszta grubosci, moze byc przednia czesc wyzej tylna nizej lub na odwrot, mozna tez bake przesunac w osi karabinka w lewo lub w prawo... pewnie dziwnie by to wygladalo... Zdjecia:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Gosc z Gravette, Arkansas robil osade, link ponizej:
https://graco-corp.com/about/


@Lejkowaty

Tak powinno byc ze wszystkim autem, karabinem, kobieta ;laughing: ... ma rozne "dewajsy" ale ... nic nie widac na zewnatrz... :)

BTW robi sie tlumik- tutaj:
http://petersoncorner.com/clague/gallery.htm
/czarny, oksydowany/ bez zadnych swiecidelek- to sprzet uzytkowy...

Ciagle nie zmajstrowalem stojaka trojnoznego do strzelania jednorecznego ale... koncept jest "ino" czasu brakuje :one:

Tyle na razie... :wink:
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2018, 02:06 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Makara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 21:13
Tematy: 1
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Makara »

adnikauto pisze: Zazadalem by nie bylo zadnych widocznych srub do regulacji baki
... słuszna koncepcja, zwłaszcza jak jest chęć zachowania niezakłóconej linii osady.

PS. Moim zdaniem, podkładki regulacyjne baki lepiej prezentowały by się w kolorze czarnym i troszkę szersze.

Dzięki
Pozdrawiam
Makara
... co nie jest zabronione, to znaczy, że jest d o z w o l o n e
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

@Makara

Ja po przemysleniu doszedlem do wniosku, ze jeszcze lepsze bylby metalowe/aluminiowe tuleje o zroznicowanej wysokosci... :one: ... zawsze lepsze jest wrogiem dobrego, no nie :) ...?

:wink:
... ale to jest sprawa estetyki tylko i wylacznie- jak juz bede mial i optyke i montaz na 100% docelowy to sie w to pobawie...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Update:

Udalo mi sie w koncu zlozyc "Trojnog Strzelecki" pozwalajacy strzelac jedna reka- szczegolnie wazne dla mojej lewej reki po operacji ciesni nadgarstka... ktora notabene z zewnatrz sie zagoila ale w srodku czuje jak mi "zyly trzeszcza"... :roll: ;laughing:

Obrazek

Czesci uzyte do "zmoty" trojnoga:
- regulowany trojnog fotograficzny
- Bushnell Universal Tripod Adapter
- Ksztaltka z twardej gabki z kufra do przechowywania broni

Karabinek na statywie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widac zdjecia sa "nocne" - to dlatego, ze pracuje obecnie po 70+ h/tydzien... :-/

Wnioski 1:
Zmotane przeze mnie "urzadzenie" jest proste, tanie, lekkie - pozwalajace na strzelanie tylko jedna reka- podczas gdy druga sluzy do przeladowania /nie trzeba zdejmowac w tym celu karabinka z uchwytu/ - patent ten umozliwia strzelanie calymi godzinami z ciezkich karabinkow sprezynowych strzelcom drobnej budowy jak kobiety i dzieci... jak i niepelnosprawnym- czyli mnie :) .

Dzieki podparciu karabinka tylko w jednym punkcie w srodku ciezkosci karabinek moze swobodnie "pracowac" podczas oddawania strzalu...

Strzelanie w ten sposob jest niezmiernie proste, nie meczace, mozna strzelac z postawy stojac lub siedzac..
Do tego dochodzi latwosc transportu oraz przy wyposazeniu w poduszke dmuchana mozemy strzelac na siedzaco i spedzic caly dzien na lonie przyrody... :one:

Wniosek 2:
Nikon Prostaff Rimfire z DBC rectile zostanie na karabinku natomiast rozwaze kupno "wizji" czyli noktowizji do strzelania poznymi wieczorami czy noca...

Zastosowanie karabinka:
- Strzelanie za dnia do maksymalnie 40 metrow, interesuje mnie powtarzalne trafianie do ok. 30 metrow w kilzone lub zdmuchniecie zapalonej swieczki na tym dystansie.... :one: daje rok czasu sobie na opanowanie karabinka w tym zakresie...

- Strzelanie po zmroku tak jak napisalem powyzej noktowizja i torch- co bede mogl przeniesc rowniez i na inne sprzety...
Pytanie brzmi czy "sprezyna" nie "zabije" mi "wizji"- pewnie bede pierwszym ktory sie o tym przekona... :roll:

Wniosek koncowy:

W najblizszy wtorek karabinek jedzie na pelny tuning do Roba:
http://www.springguntunes.com/TuningOptions.htm

Po tuningu zaloze Nikona wypoziomowanego przy pomocy zestawu Wheelera i wreszcie nareszcie bede mogl zaczac utlizowac 3000 szt. srutu zakupionego z karabinkiem...

BTW musze zmienic te biale dystanse pod baka policzkowa bo zaczynaja mnie draznic... :103:

Na razie tyle w temacie... po tuningu przestrzelam karabinek na chrono i zacznie sie zabawa... :532:
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 02:49 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Update: "dwa Angliki" .... na wiosennym spacerze ;laughing: :)

Mialem wyslac na pelny tuning mojego TX-a ale nie dalo rady... musialem sie "troszke" nim pobawic... :wink:
W wyniku mojej zabawy karabinek zostal doposazony w tlumik o ktorym pisalem wczesniej oraz czarne podkladki dystansowe baki policzkowej...

Korzystajac z przepieknej pogody /okienka dobrej pogody przed nadciagajacym nastepnym sztormem burzowym/ "wyprowadzilem" moje "angliki" na wiosenny spacer... :one:

Brocock wrocil z naprawy /byl duzy paproch w zaworze strzalowym- chyba tak to sie nazywa poprawnie po polsku/- napompowany 200 bar trzyma jak zaklety... a TX no coz, to chyba jeden z najladniejszych Tx-ow jakie kiedykolwiek widzialem... nie chwalac sie skromnie powiem... ;laughing: :)

Byc moze nastapi zmiana optyki za jakis czas ale zachwyty zachwytami - musze sie od nowa nauczyc strzelac - strzelajac ze sprezyny a strzelajac z PCP, ktory wazy tyle co nic to dwa rozne swiaty... :124:

Moze uda sie gasic te nieszczesne swieczki na 30 metrze tylko pytanie brzmi - ile lat mi to zajmie...??? :wink:
No nic, mlody jestem :103: dopiero 57 skonczylem to jeszcze troche do emerytury zostalo- tak chyba z 10 ;laughing: :) :one:

Dobra, tyle gledzenia, niech zdjecia przemowia.... zwroccie uwage na wage w pelni wyposazonych karabinkow na koncowych zdjeciach...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Szczegoly strzelania, pomiary, itd. po pelnym tuningu i wymianie bebechow.... w miare ladnej pogody i posiadania wolnego czasu oczywiscie, na razie... pozdrawiam :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Tommy54 »

Ja tak z ciekawości zapytam, jak kolega rozwiązał sprawę naciągania TXa HC. Ma on dość krótką dżwignię i wymaga sporej siły (mam akurat, też w orzeszku :-D ) ?
Czy za każdym razem odwiązuje TXa od trójnogu, naciąga i potem znowu przywiązuje do strzału, czy naciąga TXa przywiązanego do trójnogu ?
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Tommy - robie tak, ze przechodze na prawa strone i prawa reka naciagam dzwignie a lewa w poczatkowej fazie przytrzymuje za kolbe a pozniej wkladam srut... caly czas na trojnogu - ze zdejmowaniem nie byloby sensu....

Podstawka Bushnela do lornetki - wytrzyma tylko trojnog jest delikatny- fotograficzny moze sie rozpasc za jakis czas i bede zmuszony kupic cos wojskowego czytaj bardziej solidnego... ale poki co dziala... chodzi o sam pomysl- zamiast trzymac w lapach 4.7 kg to niech lezy i "pracuje" na trojnogu... nosic i strzelac z reki to ja moge z Brococka ;laughing: :)
BTW zreszta lewa reka ciagle mnie pobolewa w srodku wiec nie chce jej przeciazac...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Makara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 21:13
Tematy: 1
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Makara »

... a ja bym się chyba nie odważył wiązania, bądź co bądź ciężkiego karabinka do lekkiego i wysokiego statywu :651:
Na moje oko, to ta konstrukcja z TX-em na pokładzie wcześniej czy później, ale przewrócić się musi :!: , wystarczy chwila nieuwagi a orzeszek drzazgi pokaże, a wtedy to i ja będę płakał :cry:
Co do strzelania z podpórki, to proponuję "zmajstrowanie" jakiegoś dwu lub trzy nożnego pastorału z miękką podstawą do podparcia karabinka, ale bez przypinania. Wzorować jest się na czym, a hasło na dziś: pastorał myśliwski odzew: szukaj :-D


Miłego majsterkowania i oby inspiracji nie zabrakło :-D
Pozdrawiam
Makara
... co nie jest zabronione, to znaczy, że jest d o z w o l o n e
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Dzieki Makara - jak zawsze "niszczysz system" ;laughing: :one: troche mnie nastraszyles - faktem jest, ze jak nie ma dzieci w poblizu /a nie ma/ albo nikt lapami nie macha to stoi ten zestaw stabilnie bo jest podparty w srodku ciezkosci /karabinek ma sie rozumiec/ ale slusznie prawisz, ze ten trojnog - "heavy-duty" to on nie jest :wink:

OK, haslo padlo... BTW ja myslalem, ze aktualne haslo jest ze "Stawki wiekszej niz Zycie" - "najlepsze kasztany rosna na placu Pigalle"

Lubie myslec/wymyslac i "usprawniac"... to mi daje wieksza frajde niz cokolwiek innego... i zapewniam, ze w tym temacie nie powiedzialem jeszcze ostatniego slowa ;laughing: :) nomen-omen.... :piwo: :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Makara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 21:13
Tematy: 1
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Makara »

:piwo:
... co nie jest zabronione, to znaczy, że jest d o z w o l o n e
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Przez dwa miesiace /prawie/ nie mialem karabinka - byl w tuningu tutaj:
http://www.springguntunes.com/TuningOptions.htm

BTW a ja bylem i jestem "zarobiony"... :roll:

W poniedzialek bedzie wyslany do mnie w droge powrotna, zobaczymy czy warto bylo czekac- to raz a dwa- poczynilem male w nim zmiany... "organoleptyczne"- szczegoly beda jak juz bede go mial z powrotem :103: czasu mi tylko brakuje- nie wie ktos jak zwiekszyc ilosc godzin w dobie ??? ;)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”