Air Arms S410F - kto serwisuje?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Mcgyver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 16 listopada 2014, 09:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Mcgyver »

Koledzy zakupiłem używany karabinek Air Arms S410F. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglada ok (nie liczac kilku sladow rudej na lufie). Jako ze nie bardzo sie na tym znam chciałbym zeby ktos mi go przejrzał tj wyczyscił nasmarował i sprawdził czy wszystko z nim jest ok. Czy ktos mi moze polecic kogos z forum kto wykona taka usługe? Nie wiem dokładnie ale byc moze przyda sie wykonanie polerki korony lufy itp. Karabinek chce zostawic dla siebie wiec zalezy mi zeby byl w dobrym stanie a po zakupie chyba warto by było go przejrzec. Sam troche sie obawiam czy nic nie uszkodzę, wolałbym żeby zrobił to ktoś kto wie co i jak
domin74
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 23:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: domin74 »

Moją s410f serwisował kolega Kuffel22 i jestem bardzo zadowolony z jego pracy.
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: BENSA »

Serwis Wiatrowy też. Znam kilku bardzo zadowolonych użytkowników.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Łysy »

Pewnie wziąłeś tą z ol.....a co była ostatnio, jak chcesz to mogę ci ja przejrzeć za free , podeślij numer na PW to pogadamy, pod żadnym pozorem nie ruszaj korony lufy jeśli jest fabryczna, najpierw sprawdż celność i skupienie a dopiero jak będzie gorsze od 1 grosza na 35 metrów możesz myśleć o jakiś zmianach. (żeby był ten 1 grosz trzeba poszukać dobrego śrutu z JSB Exact). Ogólni eto dobre a nawet bardzo dobre karabinki i za wiele nie ma w nich co robić.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Tommy54 »

Ja swoje PCP-y serwisuję u kol. Kuffel22. SUPER FACHOWIEC. :-D
Marecki_s
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 09 stycznia 2009, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Marecki_s »

Troszkę odbiegnę od tematu, za co przepraszam, ale proszę powiedzieć, czy AA S410 ma opcję ładowania śrutu bez stosowania magazynka ?
Pytam, bo przymierzam się do zakupu tego modelu, lub S400F. Wolę ręczne ładowanie, ale jeśli w S410 jest taka opcja, to też warto przemyśleć.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Łysy »

Oczywiście , że jest możliwość zastosowania wkładki jednostrzałowej, są takie wkładki naszej rodzimej produkcji np: do_mara.
Ale angielska firma Rovan produkuje specjalnie do AA S410 i AA S510 wkładkę jednostrzałową która montuje się identycznie jak magazynek i przy przeładowaniu wkładka otwiera się do załadowania , ładujemy śrut i zamykamy ją. Ma wbudowane dwa magnesiki neodymowe które trzymają ją w odpowiednim położeniu. Najważniejsze, że wkładka otwiera się automatycznie po pociągnięciu dźwigni przeładowania w pozycję tylną .
Mam takową wkładkę - ale nie mam jak zamieścić zdjęć.
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2018, 10:54 przez Łysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Marecki_s
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 09 stycznia 2009, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Marecki_s »

Pięknie dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Czyli teraz mam do wyboru dwie opcje i decyzja, która będzie wygodniejsza do strzelania sylwetek.
adamkrop82
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 lutego 2018, 10:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: adamkrop82 »

na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego AA czy to z OL. bądź ALL....
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Łysy »

Przede wszystkim na stan ogólny , poprosić o dokładne zdjęcia , wysłużony karabinek który oddał wiele tysięcy strzałów ma powycierane miejsca gdzie ładujemy śrut , wytartą dżwigienkę czy ogólnie oksyda jest poprzecierana od wieloletniej eksploatacji. Choć czasem trafiają się egzemplarze 10 - cio letnie i starsze które wyglądają jak nowe , sam ostatnio taki oglądałem z ogłoszenia na ol....e. AA S400 prawdopodobnie z 2008 roku a wyglądał jakby wczoraj został kupiony. Miałem też okazję z niego postrzelać i na dobranym przez właściciela śrucie na 35 metrów zrobiłem dziurkę nie większą jak 15 mm.
Co do stanu technicznego to Air Armsy to bardzo proste konstrukcyjne karabinki w których po prostu nie ma co się zepsuć, oringi można dobrać w każdym sklepie który specjalizuje się w tego typu uszczelnieniach i kosztują dosłownie grosze. Sama rozbiórka i wymiana wszelkich uszczelnień jest prosta i na youtubie można znależć pełne instruktarze jak to wykonać.
Więc jeśli masz możliwość obejrzeć karabinek przed kupnem czy to osobiście czy na porządnych zdjęciach to najważniejsze jest jak karabinek wygląda , jeśli widać, że był szanowany to śmiało można brać. Pamiętaj tylko o tym, że armsy mają piękną oksydę ale czułą na wilgoć , wymagają częstej konserwacji cienka warstwą olejku do broni i to jedyna ich wada w swoje klasie cenowej.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Zagorek »

Marecki_s pisze:Pięknie dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Czyli teraz mam do wyboru dwie opcje i decyzja, która będzie wygodniejsza do strzelania sylwetek.
Do sylwetek to akurat wkładka niekonieczna bo można bezproblemowo z magazynkiem i niektórzy nawet wolą. Opcja wkładki jednak daje dużo większe pole manewru i po prostu warto ją mieć choćby w przypadku zagubienia, uszkodzenia czy innych problemów z magazynkiem. W HFT właściwie bez wkładki to męczarnia choć oczywiście można. Reasumując koszt takiej czy innej wkładki jest stosunkowo niewielki i na pewno jest przydatny a nie tylko jako dodatkowy gadżet. Polecam.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Marecki_s
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 09 stycznia 2009, 22:09
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Air Arms S410F - kto serwisuje?

Post autor: Marecki_s »

Właśnie o taką opcję mi chodziło. Możliwość "ręcznego" ładowania w przypadku nieprzewidzianych przypadków losowych ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”