TŁUMIK Z CARBONU.

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TŁUMIK Z CARBONU.

Post autor: RIKO58 »

Temat kol.Foxtrott nie umarł nie mamy tu żadnej produkcji ani wyścigów czy pośpiechu a chcemy podzielić się jakimiś doświadczeniami i coś usprawnić .

Wracając do tematu Carbon plus wkładka 3D oczywiście w limicie i wbrew panującym o nich opiniach potwierdzę że przy tej samej długości i średnicy co tłumik o trzech komorach to z wkładką jest ciszej to raz po drugie można zmniejszyć go o 2 do 3 cm z jego długość i będzie to samo .
Mając do dyspozycji 3 rodzaje wkładek o różnych ustawieniach przegród zastanawiałem się i nie tylko ja czy nie będzie się zmieniał POI i się nie zmieniał fotek tu nie mogę wstawić ale coś pokombinuję .
A powtórzę że chodzi mi tylko o limit ...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TŁUMIK Z CARBONU.

Post autor: Dexter »

Pytanie z innej beczki ale w temacie: ogólniej chodzi mi o obróbkę włókna węglowego przez toczenie i frezowanie. Kak to z tym jest? Bez problemu można np toczyć gwinty? Widzę, że tak, z kolei inne źródło mi mówiło "nie ma mowy" bo się postrzępi, rozwarstwi itp.

Jakieś podpowiedzi jak toczyć w carbonie? Czy po prostu "jak w poliamidzie"? Czym to kleić najlepiej?

Chodzi za mną pewien projekt we włóknie węglowym ale widocznie ktoś mnie źle poinformował i projekt zarzuciłem. Teraz widzę jasno, że się da...
RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TŁUMIK Z CARBONU.

Post autor: RIKO58 »

Już spieszę z odpowiedzią ,
Proste może to nie jest ale muszą być spełnione dwa warunki a rodzaji carbonow jest kilka i też borykałem się z tym problemem .
Rurka musi być tak zrobiona że na zewnątrz jest włókno szklane co daje się fajnie szlifować i daje efekt wzrokowy i równą średnicę a w środku jest włókno węglowe co daje się lepiej obrabiać niż włókno szklane..
Ja daję skok gwintu 1 mm można 1.25 ale 1 to starcza i na długości 7 mm wytrzymuje to nawet do 30 j bo było to sprawdzane .
Nacinam nożem ze stali szybkotnącej tzw płytki na wolnych obrotach na pewno co popęka ale to na tej dl.spokojnie wytrzymuje .
A jak mam idealna średnicę zewnętrzną to po takiej obróbce wiem że mam wszystko w osi .
Pierwszy korek kleje dwuskładnikowym klejem ..a wylotowy mam wykręcany
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TŁUMIK Z CARBONU.

Post autor: Dexter »

Czyli rurki 100% węglowe mogę sobie spokojnie dać do gwintowania i jak tokarz jest ogarnięty to powinien podołać... Dzięki :D. Może coś się z tego urodzi.
RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TŁUMIK Z CARBONU.

Post autor: RIKO58 »

Powinien dać sobie z tym radę tylko rurka żeby miała minimum 1.5 mm ścianki ..pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”