Walther CP99 Compact BlowBack Problem?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

rambo123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 04 lutego 2018, 00:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Walther CP99 Compact BlowBack Problem?

Post autor: rambo123 »

Witam mam maly problem z wiatrowka (walther cp99 compact blow back) chodzi o to ze przy przeladowaniu pistoletu lufa skierowana do gory suwak zamka tak jakby sie na chwilke zacina.. w wiatrówce kumpla jest normalnie, wiatrówka jest nowa jeszcze nie strzelana. Wrzucam filmik dla porównania przeładowania. Jak myślicie?Czy to jest wada fabryczna czy wystarczy ja przestrzelac?

Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther CP99 Compact BlowBack Problem?

Post autor: Łysy »

Wygląda na to, że albo pistolet jest jeszcze zakonserwowany jakimiś gęstumi smarami albo ty go takimi smarami potraktowałeś. Ogólnie suwadło zamka w tym Waltherze jest dość ciężkie i w pozycji pionowej sprężyna suwadła nie ma siły przesunąć jego do góry do pozycji zamkniętej. Możliwości są dwie albo sprężyna jest za słaba lub za krótka ewentualnie tak jak pisałem , suwadło "klei się" do szkieletu z powodu jakiegoś smaru.
Przeczyść prowadnice w suwadle i szkielecie i przesmaruj jakąś oliwką a sprężynę suwadła (tą która jest nawleczona na lufę) delikatnie rozciągnij żeby zwiększyć jej moc wstępną. Trzecia możliwość to taka, że właśnie ta sprężyna jest troszkę za ciasna i przesuwa się na lufie przesuwając suwadło zamka z oporem. Jeśli jest za ciasna można spróbować ją rozeprzeć na jakimś stożkowym pręcie ewentualnie poszukać nowej lepiej pasującej.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”