Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Postautor: TPS » 2018-01-07, 13:41

;laughing:

Miałem długą przerwę w bawieniu się PCP i trochę CO2. Na zawody nie jeździłem, plumkałem sobie na działce, aż z sąsiadami zaczęło się robić deczko nerwowo. Policji nie wzywali, ale pomimo dobrego tłumika, i wszelkich zabezpieczeń na działce, ze ostrzegawczą taśmą włącznie dałem sobie siana, Theobena sprzedałem. Mam tylko dwie CO2, S&W w wersji z najdłuższą lufą, oraz tuningowanego Crosmana, z lunetką, który jest piekielnie celny, a ja mam już za starą rękę, chociaż wciąż jest dobrze.

Rozważałem FACa, z racji takiej, że i tak jestem na jakieś tam drodze do posiadania promesy. FAC miałby być taką forpocztą tego, przedpokojem pewnych zdarzeń związanych z ostrą. Spontaniczne strzelanie nie wchodzi w grę, ale przecież świat nie ogranicza się jedynie do strzelnic i działek. Są zawody, ja jestem mobilny, dzieci w domu już nie płaczą. Po rozważeniu ZA i PRZECIW wyszło mi, że FAC nie ma takiego sensu jak limit, stąd ten post, może już trochę przydługi :027:

Ponieważ od zawsze lubiłem taktyczne karabinki, pierwszy TwinMaster na CO2, którego uwielbiałem, późniejszy Theoben MFR i krótki romans z HW100 w wersji T są tego potwierdzeniem. (nie HW 100T). W FACu rozważałem FX Impacta (duży budżet), FX Revolution (mniejszy budżet), albo innego FXa. Nawet Crosman Benjamin Marauder Pistol w limicie przyciągnął moją uwagę, chociaż uważam, że 5.5mm i limit to bezsensu jest. Ponieważ lubię większe odległości, sam uwielbiałem strzelać do much na odległość 70 metrów co skończyło się łącznie 3 morderstwami tych owadów a zajęło mi raptem jakieś 5 godzin leżenia i czekania, więc wiem jak lubię strzelać i do czego, i lubię mieć wybór. Na zawodach w Miksztacie byłem raz, dzięki koledze Włamywacz mogłem sobie poplumkać do figurek, a mój straszy syn, który w zasadzie pierwszy raz na poważnie trzymał wiatrówkę w ręku wystrzelił więcej punktów ode mnie.

Wybór który rozważam jest związany z karabinkami taktycznymi. I tu kłania się AA510 TDR albo RTI Arms The Priest. Czyli już mój budżet znacie.
AA 510 TDR to sprawdzona konstrukcja, podoba mi się lekkość i ma duże szanse na stałe zagościć u mnie w szafie. RTI Arms The Priest ma zajebistą nazwę, zabija wyglądem i może być limicie, albo i nie, mając kilkadziesiąt kucy mocy. Jednym słowem, mnie miażdży, a przecież chciałem FX Impacta.

Lupkę już mam - będzie to Vortex Spitfire kupiony w okazyjnej cenie. Pełną butlę i osprzęt już zamówiłem. Stary kulochwyt też mam, nawet mam dawno kiedyś kupiony ruchomy cel. I bajka.

Mam inne propozycje, ale wiem co lubię i czego szukam. Nie szukam super sprzętu, tylko czegoś co na zawodach nie przyłoży się do zajęcia do ostatniego miejsca, tylko ja sam. O pierwsze miejsce nie muszę walczyć, chociaż uwielbiam rywalizację, ale znam swoje limity, i żaden sprzęt ich nie wyeliminuje, ważne żeby ich nie pogarszał.

Jestem otwarty na dyskusję co do wyboru AA 510 TDR czy The Priest. Tu możecie rzucić okiem

Obrazek

Obrazek
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"
Jest: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Walther LGM2 | Mały DOT

Tommy54

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Postautor: Tommy54 » 2018-01-07, 14:26

Pisał kolega, że chce jeździć na zawody.
Mam pytanie, czy są zawody "taktyczne", tzn. takie gdzie strzela się z tego typu karabinków ?

Awatar użytkownika
TPS
Kontaktowanie:

Postautor: TPS » 2018-01-07, 14:30

Tommy54 pisze:Pisał kolega, że chce jeździć na zawody.
Mam pytanie, czy są zawody "taktyczne", tzn. takie gdzie strzela się z tego typu karabinków ?

A na zawody HFT nie pozwolą? Że magazynek? Przecież do s510 jest single shot adapter za 7 GBP
https://www.ebay.co.uk/itm/Single-Shot- ... 2365055944

A z tego co wiem, to do HFT wygląd wiatrówki nie wpływa na ocenę jury, ale ja na zawodach byłem RAZ, więc mało się znam :-D
Ostatnio zmieniony 2018-01-07, 14:45 przez TPS, łącznie zmieniany 1 raz.
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8"

Krzych

Postautor: Krzych » 2018-01-07, 15:20

Czytam, czytam i tak ... Moim skromnym zdaniem, jeśli w limicie i na zawody HFT, to poszedłbym troszkę w innym kierunku, niż konstrukcje taktyczne. One są raczej skonstruowane, z myślą o innych zastosowaniach. Do HFT starczy dokładny karabinek, o powtarzalnych parametrach i możliwości ustawień osady pod "siebie". Tutaj nie ma co odkrywać "kontynentów"...
AA EV2 + SS 3-15x42 FFP :-D
AA S400 + EFR 6,5-20x40 :-D
LA + Vortex HP 4-16X42 :mad:
FWB 102 :)

Awatar użytkownika
drLecter

Postautor: drLecter » 2018-01-07, 16:55

Zamiast AA TDR przemyślał bym FX Verminator mk2 z długą lufą.
Szybki montaż lufy, możliwość wymiany na lufę do strzał. Drewno w tym TDR wygląda nieco cepeliowato :033:
Verminator ma przyjemne, lekko gumowane "łoże".
Gdzieś tu kiedyś coś na temat mojego byłego Verminatora wrzuciłem.
Ew. FX Bobcat, jak lubisz takie bardziej taktyczne rzeczy.
Niby bull, ale kawał kabana. Franca ledwo mieści mi się w walizce Plano 1511 ( przynajmniej na wysokość, długość jest super).
Świetny kontakt i ew. pomoc producenta. Nie mam na myśli polskiego dystrybutora.
FX Crown. 25
FX Verminator. 22

Awatar użytkownika
TPS
Kontaktowanie:

Postautor: TPS » 2018-01-07, 18:56

Krzych pisze:Czytam, czytam i tak ... Moim skromnym zdaniem, jeśli w limicie i na zawody HFT, to poszedłbym troszkę w innym kierunku, niż konstrukcje taktyczne. One są raczej skonstruowane, z myślą o innych zastosowaniach. Do HFT starczy dokładny karabinek, o powtarzalnych parametrach i możliwości ustawień osady pod "siebie". Tutaj nie ma co odkrywać "kontynentów"...

Wiem, że TDR nie jest dedykowany do HFT, ale częściej z nim będę na pobliskiej, jak się okazuje strzelnicy, niż na zawodach. Zawody nie są priorytetem, stąd taki wybór. Mechanizm AA510s TDR, a to on tutaj wygrywa (jest lżejszy, ma lepszy sposób ładowania) jest dobry, a z tego co czytam na innych forach, głównie UK, z AA510 do HFT ludzie też podchodzą.

Moją inną pasją jest fotografia sportowa i trochę reportaż. W kwestii szkieł nie ma już takiego ruchu, dobre szkła, z dobrym światłem są w cenie ponad 10 tysi. Ja nie żyję z fotografii, więc szukam pewnych rozwiązań, które nie wykonczą mojego budżetu, ponieważ poza życiem, rodziną, mam jeszcze jedną pasję, a sa nią samochody. W fotografii sportowej dopiero teraz, czyli w zasadzie po 5 latach od powrotu do cykania udało mi się wypracować zestaw niezbędnych szkieł, które nadają się do takiej pracy i dają ostry obraz. Żadne z nich nie przekracza połowy kwoty za najlepsze szkła z systemu. Tutaj zasada też jest podobna jak w FT, dobre jasne szkło kosztuje porównywalne pieniądze co lupki do FT. Tyle, że ja w fotografii sportowej mam już co pokazać. W HFT mogę się jedynie uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć. Tak jak pisałem wcześniej, mój syn 12 latek wystrzelał więcej punktów ode mnie. A strzelaliliśmy z tej samej wiatrówki, użyczonej przez Włamywacza, gdzie ja sądziłem, że umiem strzelać, ponieważ z Theobena na 50 metrów kładłem 10 groszy.

W wiatrówkach mam takie samo podejście, choć być może, za jakiś czas zapytam się o najodpowiedniejszy sprzęt pod HFT, ponieważ uda mi się wejść na pudło po zawodach. Na to się nie zanosi, a w Miksztacie napatrzyłem się na sprzęty, daj Boże zdrowie na takie budżety. O samochodach nie chcę wspominać. Powiem tylko tyle, że jedna moja zabawka, która daje zaje#iste poczucie radochy była przeze mnie składana metodą prób i błędów cztery lata. I nie jest to samochód, tylko symulator jazdy, z siłownikami i wirtualną rzeczywistością.

Tak więc, małymi krokami, chcę zacząć wypełniać sobie szafę S1, mieć coś na początek, do dłuższych osi KBKS, jakieś krótkie kopyto do strzelania dynamicznego. Pewnie jak już będę miał KBKS, który nie będzie atrapą FACa, a w HFT pojawią się jakieś nadzieje, przyjdzie moment na sprzęt dedykowany do HFT. Ja mam już swoje lata, wchodzę w etap cieszenia się życiem, a taktyczne karabinki zawsze podobały mi się najbardziej ;-) tak jak amerykańskie V8.
Ostatnio zmieniony 2018-01-07, 19:08 przez TPS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TPS
Kontaktowanie:

Postautor: TPS » 2018-01-07, 19:05

drLecter pisze:Zamiast AA TDR przemyślał bym FX Verminator mk2 z długą lufą.
Szybki montaż lufy, możliwość wymiany na lufę do strzał. Drewno w tym TDR wygląda nieco cepeliowato :033:
Verminator ma przyjemne, lekko gumowane "łoże".
Gdzieś tu kiedyś coś na temat mojego byłego Verminatora wrzuciłem.
Ew. FX Bobcat, jak lubisz takie bardziej taktyczne rzeczy.
Niby bull, ale kawał kabana. Franca ledwo mieści mi się w walizce Plano 1511 ( przynajmniej na wysokość, długość jest super).
Świetny kontakt i ew. pomoc producenta. Nie mam na myśli polskiego dystrybutora.

Przyjrzę się FXom, TDR wygląda jak cepelia, ale mnie to akurat kręci, na robienie wrażenia jak znalazł ;-), wchodzę i rozkładam wiatrówkę :103: A że na jakiś zawodach ktoś się ze mnie posmieje z politowania, trudno. Raz, może trzy razy w roku wytrzymam.

O FX jest sporo opinii, które nie zachęcają. Ale poczytam, więc dziękuję za sugestie
Ostatnio zmieniony 2018-01-07, 19:06 przez TPS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sirwolf78

Postautor: sirwolf78 » 2018-01-07, 19:23

Rzuć jeszcze okiem na Atamany M2R, bo chyba jednak taktyka u Ciebie ważniejsza niż zawody, mają różne wersje osad. Ich sprzęty to mój króliczek, może i Tobie przypadną do gustu.
HW100 custom + mDOT * TX200 HC + Hawke Vantage 4-12x40 * Artemis PP700S-A + Hawke RD25 * Gamo PR45

Awatar użytkownika
drLecter

Postautor: drLecter » 2018-01-07, 19:49

Rozkladasz, powiadasz...

Obrazek
FX Crown. 25
FX Verminator. 22

Awatar użytkownika
TPS
Kontaktowanie:

Postautor: TPS » 2018-01-07, 20:28

drLecter pisze:Rozkladasz, powiadasz...

Obrazek

Z tego co czytam, tak na szybko to, FX nie jest dostępny w limicie z .177, większość to minimum .22. 5.5mm do plumkania na strzelnicy 50 metrów? Nie znam się, ale czy nie będzie trącić moździerzem w limicie?

Awatar użytkownika
TPS
Kontaktowanie:

Postautor: TPS » 2018-01-07, 20:43

Cepelia, nie cepelia, proszę - można? Można

https://youtu.be/Dkcla_epBek

Awatar użytkownika
drLecter

Postautor: drLecter » 2018-01-07, 20:48

Ja miałem w .22, ale. 177 nie jest problemem . Są dostępne.
Dowcip jest taki że mają "regulację mocy", takie pokrętło z 3ema nastawami.
FX Crown. 25
FX Verminator. 22

Awatar użytkownika
TPS
Kontaktowanie:

Postautor: TPS » 2018-01-07, 21:24

drLecter pisze:Ja miałem w .22, ale. 177 nie jest problemem . Są dostępne.
Dowcip jest taki że mają "regulację mocy", takie pokrętło z 3ema nastawami.

Czyli tak czy siak rejestracja? No bo zakładam, że pokrętło nie jest do 17J?

Awatar użytkownika
drLecter

Postautor: drLecter » 2018-01-07, 21:46

Na Polskę i owszem, do 17j. Na Szwecje do 10. W celu wykorzystania w pełni możliwości - 10 min :)
FX Crown. 25
FX Verminator. 22

Awatar użytkownika
TPS
Kontaktowanie:

Postautor: TPS » 2018-01-07, 22:16

drLecter pisze:Na Polskę i owszem, do 17j. Na Szwecje do 10. W celu wykorzystania w pełni możliwości - 10 min :)

I gdzie taki znajdę?

Wróć do „Wiatrówki”