Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: drLecter »

Hmm. Ja kupuje w Hurricane, ale ja mieszkam w Szwecji. Pytałem kiedyś i nie chcą wysyłać do Polski.
Popytaj innych użytkowników gdzie kupują. Wiem że jest sklep w Hiszpanii, który wysyła do Polski.
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: TPS »

drLecter pisze:Hmm. Ja kupuje w Hurricane, ale ja mieszkam w Szwecji. Pytałem kiedyś i nie chcą wysyłać do Polski.
Popytaj innych użytkowników gdzie kupują. Wiem że jest sklep w Hiszpanii, który wysyła do Polski.
Za dużo ciupciania z tym Fxem. W zasadzie złożyłem zamówienie na s510 TDR, ale powiem, że to też zaczyna mi się podobać ;-)

Obrazek

No nie wiem, nie wiem ;-)
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
Awatar użytkownika
PiterM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 25 listopada 2002, 22:58
Tematy: 35
Lokalizacja: kto to wie...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: PiterM »

Ja tylko z dygresją na temat AA TDR... czy ktoś zna odpowiedź, dla czego nie zamontowali tam składanej kolby, choćby takiej standardowej z AR15? Przecież aż się prosi. Nigdy nie rozumiałem ideologii, która stała za połączeniem kolby "na widełki" w TDR :583:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 08:53 przez PiterM, łącznie zmieniany 1 raz.
a w kieszeni - Sebenza
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: Łysy »

Ideologia jest prosta, kolba w TDR-e to nie tylko kolba ale również prosty element regulujący energię. Właśnie te trzy bolce podczas dokręcania kolby zwiększają napięcie wstępne sprężyny zbijaka powodując wzrost energii strzału do jakiś 14,5-15 Juli. Sam karabinek bez kolby ma luną sprężynę zbijak i strzela z energią ok 6 Juli. Jest to spowodowane przepisami jakie obowiązują na wyspach, a mianowicie karabinek bez kolby mógłby uchodzić za pistolet PCP a dla wiatrówek pistoletów na wyspach mamy energie ograniczoną z tego co dobrze pamiętam do 7 Juli.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: Łysy »

Jeśli zaś chodzi o sam zakup TDR-a to nie jestem pewien czy dobrze zrobiłeś. Tak jak pisałem karabinek po skręceniu będzie strzelał jakieś 15 Juli , będziesz musiał wymienić sprężynę zbijaka na dłuższą bo tam jest wersja skrócona, po drugi jest to typowy "skręt" do polowania , ma zajmować mało miejsca i trafiać w głowę królika na 30 metrów (oczywiście polowanie tylko w UK). Celność jest dobra ale krótka lufa nie oszczędza powietrza a jeszcze w kalibrze 5,5 mm to już w ogóle na większe dystanse sobie nie postrzelasz, nie mówiąc o tym, że cena jak za sub karabinek bez regulatora jest bardzo wygórowana. Zdecydowanie bardziej polecał bym ci AA S510 SL Classic.
A co do HW 110 to na forum jest już dość obszerny temat opisujący wady tego karabinka i to zrobiony przez Witboja czyli gościa co na HW może nie zjadł zęby (bo ma wszystkie) ale poznał je dogłębnie. Poczytaj sobie zanim kupisz.
Też jestem zdania , że czasem po prostu coś nam się bardzo podoba i chcemy to mieć bez względu na to jak to strzela ale z własnego doświadczenia wiem, że wiatrówki niecelne i te co żle strzelają nawet jak są piękne to i tak kończą w dziale Sprzedam.
Nowe HW 100 można wyrwać w sklepie za 4100 zł , nowa AA S510 SL w 4,5 mm za 3200 zł. Z TDR-a w kalibrze 5,5 mm i z ustawieniami fabrycznymi to sobie postrzelasz na 25-30 metrów a dalej to ci zabraknie zakresu poprawek w lunecie, chyba, że zamontujesz montaż z mikroskosem. Taka jest prawda, zresztą za każdym razem skręcanie karabinka i montowanie tłumika powoduje zmianę punktu trafienia i to wiem bo miałem dwa TDR-y . Jednego zrobiłem na cacy z regiem kufla z lufą od HW z dłuższym kartuszem i strzelał idealnie w punkcik nawet po kilku dniach stania z kacie ale po rozkręceniu i skręceniu z kufra wymagał zawsze kilku klików a to w prawo a to w lewo, górę czy dół. Jak lubisz takie zabawy to jest to sprzęt idealny dla ciebie.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: TPS »

hilary22 pisze: Też jestem zdania , że czasem po prostu coś nam się bardzo podoba i chcemy to mieć bez względu na to jak to strzela ale z własnego doświadczenia wiem, że wiatrówki niecelne i te co żle strzelają nawet jak są piękne to i tak kończą w dziale Sprzedam.
W punkt, czyli 10tka. Ponieważ mam sporo teraz czasu, co się zdarza niezmiernie rzadko, a do tego jestem chory, to od 2 dni siedzę na forach, oglądam youtuba i kąąąmbinuję na co się zdecydować
Jeśli zaś chodzi o sam zakup TDR-a to nie jestem pewien czy dobrze zrobiłeś. Tak jak pisałem karabinek po skręceniu będzie strzelał jakieś 15 Juli , będziesz musiał wymienić sprężynę zbijaka na dłuższą bo tam jest wersja skrócona, po drugi jest to typowy "skręt" do polowania , ma zajmować mało miejsca i trafiać w głowę królika na 30 metrów (oczywiście polowanie tylko w UK). Celność jest dobra ale krótka lufa nie oszczędza powietrza a jeszcze w kalibrze 5,5 mm to już w ogóle na większe dystanse sobie nie postrzelasz, nie mówiąc o tym, że cena jak za sub karabinek bez regulatora jest bardzo wygórowana. Zdecydowanie bardziej polecał bym ci AA S510 SL Classic.
A co do HW 110 to na forum jest już dość obszerny temat opisujący wady tego karabinka i to zrobiony przez Witboja czyli gościa co na HW może nie zjadł zęby (bo ma wszystkie) ale poznał je dogłębnie. Poczytaj sobie zanim kupisz.
Czytałem ten wątek. Rozmawiałem też z handlowcem w pewnym znanym sklepie, który powiedział, że HW 110 ma jakiś problem i w ich opinii jest gorsze niż HW100. Polecał TDRa zamiast 110
Taka jest prawda, zresztą za każdym razem skręcanie karabinka i montowanie tłumika powoduje zmianę punktu trafienia i to wiem bo miałem dwa TDR-y . Jednego zrobiłem na cacy z regiem kufla z lufą od HW z dłuższym kartuszem i strzelał idealnie w punkcik nawet po kilku dniach stania z kacie ale po rozkręceniu i skręceniu z kufra wymagał zawsze kilku klików a to w prawo a to w lewo, górę czy dół. Jak lubisz takie zabawy to jest to sprzęt idealny dla ciebie.
No właśnie - gdybym był ortodoksyjnym strzelcem, który jeździ na zawody HFT i ma fioła, to pewnie już dawno temat wiatrówki byłby zamknięty, a ja wiem jaki mam stosunek do tego, lubię zabawki, napaliłem się na FACa, ponieważ coś mi się wyświetliło, że to będzie dobre, ale już wiem, że nie będzie. A ja szukam czegoś co mnie będzie bawić, cieszyć oko, w miarę celnie strzelać, żeby na zawodach HFT nie zająć ostatniego miejsca i czego będzie można użyć podczas jakiejś imprezy na gołym polu, czyli limit ma przewagę nad FACem.

Zaskoczyłeś mnie opinią o TDR, zwłaszcza o gubieniu zara. To ustawienie zera po złożeniu może być nawet fajne, mam swoje powody żeby tak sądzić, ponieważ lenistwo zabija komórki w mózgu, więc tym argumentem mnie kupujesz. Tak jak pisałem wcześniej, zniechęca mnie sposób ładowania kartusza, względem quick filla HW. A strzałów za dużo z AA s510 TDR nie wychodzi. Brak regulatora też jest jakąś słabą stroną, ale można z tym żyć.

HW 100 miałem, i odrzuca mnie osada, chyba że system osadzę w czymś innym, ale ja też nie lubię drewna. Nie ten typ czułości. Wolę syntetyki. Ach wspominam mojego Twinmastera Desperado. Wszystko zaczęło się od niego

To mówisz, że dobrze wyregulowałeś sobie tego TDRa?
Tylko, że ja chcę w 4.5, nie 5.5
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 12:33 przez TPS, łącznie zmieniany 1 raz.
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: TPS »

Inny sklep proponuje mi zamiast HW 110 i TDRa coś takiego. Nic nie wiem o Turku, chociaż obiło mi się o uszy, że Hatsany są tanie i dobre, ale to inny Turek

Obrazek
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: Łysy »

Nie no błagam cię to już bierz w ciemno tego tdr-a, jeśli syntetyk w cenie HW 110 to może zerknij na FX w polskim sklepie na in...a np FX Streamline, ale mają dużo dostępnych. I też z doświadczenia wiem, że styczeń to dobry miesiąc do pertraktacji cenowych bo ruch mały a opłaty takie same.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: TPS »

hilary22 pisze:Nie no błagam cię to już bierz w ciemno tego tdr-a, jeśli syntetyk w cenie HW 110 to może zerknij na FX w polskim sklepie na in...a np FX Streamline, ale mają dużo dostępnych. I też z doświadczenia wiem, że styczeń to dobry miesiąc do pertraktacji cenowych bo ruch mały a opłaty takie same.
Wiedziałem, że to powiesz ;laughing:

FX - zadzwoniłem do nich - tzn do oficjalnego sklepu in PL - tylko Fx Streamline, reszta w drewnie, albo w wielkich kalibrach w limicie np FX BOSS .30
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: Michaus »

Jak ma być sensowny i z odpinaną kolbą, to może Steyr Connect. :wink:
Wpadnij na jakieś spotkanie Łódzkiej Grupy Strzeleckiej, pogadasz, pooglądasz i pewnie jeszcze dadzą postrzelać.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: TPS »

Dla tych co śledzą ten wątek podrzucam popcorn, ponieważ wielkie rzeczy rodzą się w bólach (tak jak moje schody domu, ale było warto :033: )

Obrazek

Porzucam FXy, TDR i HW110. Kupuję HW100 i robię osadę customową, kartusz w alu, quickfilla i mam to co chcę. Świetny system, fajny magazynek, i gitara gra.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2018, 07:16 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin I. 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: Tommy54 »

TPS pisze:...
Porzucam FXy, TDR i HW110. Kupuję HW100 i robię osadę customową, kartusz w alu, quickfilla i mam to co chcę. Świetny system, fajny magazynek, i gitara gra.
No i wreszcie dobry wybór. Też mam i jest zajefajna , ale nie nówka (kiedyś solidniej produkowano) !!! Jest z 11.2012 r .
Będziesz miał sprzęt zarówno do HFT1 jak i Silhouette oraz FT (wysoko palmrest i z kolana) , oraz do rekreacji.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 17:27 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: Łysy »

No cóż wybrałeś co chciałeś, czy dobrze czy żle to już nie ma znaczenia najważniejsze, że ty tak postanowiłeś. A jak zrobisz jakąś osadkę z orzeszka lub Sapeli do tego aluminiowy kartusz (gdzieś mi się kiedyś o ucho obiło, że pasują aluminiowe kartusze z Quick Fillem od któregoś FX-a ) , do tego fajna stopka HFT i regulacja baki i masz niepowtarzalny, piękny karabin który da ci wiele radości a to chyba najważniejsze.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: sirwolf78 »

TPS pisze:Kupuję HW100 i robię osadę customową
To tak, jak ja. Gratuluję. Sobie też ;)
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miał być FAC, rejestracja i strzelnica, jednak będzie limit

Post autor: Tommy54 »

hilary22 pisze:... tego aluminiowy kartusz ...
Aluminiowy (lekki) kartusz pogorszy wyważenie HW 100.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”