Walther Dominator - modyfikacja systemu

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: gabro »

a jest szansa ze się pogorszy, przecież on wycina 4.5 mm na 50 metrach :)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: Cin91 »

Pokazałem najlepszą strzeloną w sprzyjających warunkach (były jeszcze 3 inne, ale nieco szersze, jedna nawet z 2 odskokami 1cm od grupy). Ciężko będzie to powtórzyć. Jednak średnie skupienie na 40m, które wystrzeliwuję 'z biegu' z tego karabinka to 1cm2 i tę średnią traktuję jako wyznacznik.
Poza tym nie sądzę, aby cykl strzału poprawił celność, gdyż uważam, że nie wpływał on w żadnym stopniu na precyzję.

Niemniej testy skupienia i tak będą grane - dla pewności, że wszystko ok. Jednak najpierw muszę ogarnąć jeszcze 2 drobnostki - podnieść ciśnienie na regulatorze do 90 bar i dociążyć zbijak do 26g. I powinno być idealnie wg mnie. No i odnaleźć miejscówkę spokojną, bo inaczej testy nie mają większego znaczenia, gdy wiatr rozdaje karty.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: gabro »

uważaj z tym podnoszeniem ciśnienia, żeby nie zaczął kopać,

Bonzoo kiedyś podniósł mi ciśnienie, ale nie wiem na ile, i LGM-2 zaczął kopać, z tym że nie mam oryginalnego regla 16J
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: Cin91 »

Dominator teraz kopał, bo miał ciężki zbijak. Zbijak jest lżejszy, ale przez to potrzeba trochę podnieść ciśnienie, a właściwie znaleźć optimum. 90 barów to jest raczej blisko standardu (80 - 85 bar), więc nagle od 5 barów kopać nie zacznie.

Poza tym już sporo się bawiłem ciśnieniem za regulatorem w swoim LGMie i właśnie najlepiej strzelał na 90-95 barach - szybko, stabilnie i nie kopał.
Muszę pobawić się i metodą prób i błedów znaleźć sweet spot. Damy radę :)

I tak już efekt jest super, bo dominator przy 15,5 J ma bardzo szybki cykl strzału i kopie jak LGM - czyli prawie w ogóle.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 292
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: rek »

gabro pisze:a jest szansa ze się pogorszy, przecież on wycina 4.5 mm na 50 metrach :)
Tarczki Cin91 na Exact'cie - nie piszę o Express'ie bo jest znany ze skupienia przy braku wiatru a więc go nie używam (i tarcze co najmniej jeszcze jednego Kolegi, którego nicka nie pamiętam, ale przedstawiał je TZ'owi kilka miesięcy temu), pewnie u niejednego wywoływały sesje przemyśleń nad własną niedoskonałością, i sensownością przekwalifikowania się na bardziej statyczny sport w rodzaju szachów ;)
gabro pisze:żeby nie zaczął kopać
Na pewno warto eksperymentować i szukać sweet spot'a. Przynajmniej dopóki modyfikacje są odwracalne, czyli np. nie dotyczą nierozważnych zmian przy użyciu narzędzi skrawających w obrębie systemu a zwłaszcza elementów których nie posiada się na wymianę. Albo niewłaściwie intensywnego smarowania, lub używania specyfików w trudny do zauważenia sposób niszczących uszczelki, lub zacierających powierzchnie metalowe (np. silikon - tak kiedyś wyczytałem).
Z tym, że ciekaw jestem metody oceniania "kopa". W moim odczuciu i na jedynym dostępnym Waltherze, porównanie kopniaka przy strzałach: bez kartusza (sam ruch zbijaka), z kartuszem ale bez śrutu (z dmuchnięciem), i "bojowych" ze śrutem, powodowały drgnięcia karabinu w proporcjach kolejno: 1, 2 i 10. Z tym, że oceniałem to podpierając luźno łoże jedną ręką pod środkiem ciężkości (drugą ręką ledwo co dotykałem spust palcem). Wnioskowałbym że winowajcą jest niska masa karabinu (u mnie piórkowa), zwłaszcza że dociążanie systemu na poziomie przekraczającym 2kg dawało kolosalną poprawę. Ale być może w innych konfiguracjach zbijak faktycznie potrafi zamieszać. Jak Wy porównujecie kopa?
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2017, 18:49 przez rek, łącznie zmieniany 1 raz.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: gabro »

Cin chyba wie co robi po opisie w powyższych postach. Ja nie dopatrzyłem sie nieodwracalnych modyfikacji jak do tej pory.

W moim przypadku przed zmiana ciśnienia kopa nie było, a teraz jest. Ale jakoś nikomu kto strzela z karabinka to nie przeszkadza.
Na dodatek moja 10 letnia córka w tym roku co najmniej 3 razy wystrzelała (z moją pomocą oczywiście) z kopiącego LGMa wynik wyższy od mojego i czasem to było aż 5pkt.
A ja strzelam z Challenga.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 292
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: rek »

gabro pisze:Ja nie dopatrzyłem sie nieodwracalnych modyfikacji jak do tej pory.
Na pewno tego nie sugerowałem! Pisałem ogólnie w kontekście "grzebania" :piwo: i ew. ryzyka.
Czy dobrze rozumiem, że Twoje porównania kopa dotyczą typowej podpartej postawy leżącej?

edit:
Nie próbuję również zaśmiecać topiku założyciela. Natomiast skoro mowa o efektach/konsekwencjach zmiany masy zbijaka, to po latach w korpo (a nie wierzę ślepo we wszystkie praktyki; mam wątpliwości chociażby do globalizacji i poprawności politycznej ;) ) wiem, że wprowadzenie standaryzowania mierzalności (chociaż na pewno na użycie czujników drgań nikogo nie namówię :) ) jakichkolwiek zmian jest niezbędne, jeśli dyskusja o doświadczeniach ma mieć sens - stąd pytanie o metodę.
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2017, 20:40 przez rek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: Cin91 »

rek pisze:Tarczki Cin91 na Exact'cie - nie piszę o Express'ie bo jest znany ze skupienia przy braku wiatru a więc go nie używam (i tarcze co najmniej jeszcze jednego Kolegi, którego nicka nie pamiętam, ale przedstawiał je TZ'owi kilka miesięcy temu), pewnie u niejednego wywoływały sesje przemyśleń nad własną niedoskonałością, i sensownością przekwalifikowania się na bardziej statyczny sport w rodzaju szachów
Jak się trafi dobra partia Exacta i dodatkowo się ją obtoczy, to efekty są porównywalne do Expressa - tak wychodzi z moich mozolnych testów, które robię - z przyjemności i ciekawości.
rek pisze:Z tym, że ciekaw jestem metody oceniania "kopa".
Zwyczajnie, subiektywnie, koniecznie w boju - na ustawieniach do strzelania, ze śrutem, z różnych postaw. Porównanie mam, bo miałem w rękach kilka różnych konstrukcji, w tym: LGM Kombinator, LG300 xt, Steyr, etc. Wiem do czego dążyć. Nie potrzebuję idealnie martwego cyklu strzału. Chcę jedynie, aby był szybki i pozbawiony jakichkolwiek dziwnych zachowań.

Dużo daje strzelanie na 50m na skupienie, gdy wymagane jest nomen omen skupienie. Wtedy najlepiej czuć, widać i analizować zachowanie karabinka. Wtedy dopiero odkryłem, że PCP wcale bezodrzutowe nie jest ;)

Cykl strzału, jaki miał mój LGM Kombinator, w zupełności mnie satysfakcjonuje, więc to jest mój cel.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: Zagorek »

Cin91 pisze:No i odnaleźć miejscówkę spokojną, bo inaczej testy nie mają większego znaczenia, gdy wiatr rozdaje karty.
Radek zapraszam- wiesz gdzie :one:
Ps.: Jaki kuźwa odrzut :583:
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: Cin91 »

KONIEC!

Zbijak 24g, odpowiednia kombinacja sprężynek i ciśnienie 80 bar na regulatorze. Mam ustawione stabilne 239 m/s (+/- 1m/s jak na razie na ważonym śrucie). Kopniak? NIE ISTNIEJE!

Cykl strzału błyskawiczny, zero odczucia jakiegokolwiek kopniaka, zero brzęczenia i innych dziwnych zachowań. Piękny cykl! Nie wiem nawet czy nie wyszedł lepszy niż w LGM.

Na razie tyle :) Szersze testy i dłuższy okres eksploatacji pokażą ile warte te modyfikacje. Oczywiście w pełni odwracalne - oryginalne części leżą w pudełeczku.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: wiki09 »

Ile masz strzałów + / - , od 200 do 100.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: Cin91 »

Nie wiem jeszcze, nie liczyłem. Na razie tylko wstępne chrono i wrażenia z cyklu strzału. Ale zapowiada się dużo, bo strzeliłem z 50 razy i zeszło mniej niż 50 bar wg mano w kartuszu midi.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: Zagorek »

Brawo Ty! Mam nadzieję, że pozwolisz pyknąć parę razy w Kaznowie :-D
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: wiki09 »

Tak jest , brawo Ty . Czekam na dalsze info , po jakimś czasie / paczce śrutu .
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Walther Dominator - modyfikacja systemu

Post autor: gabro »

Cin brawo, jak modyfikacja wytrzyma 5 paczek śrutu to będę u Ciebie serwisował Walthera, a propos innego zamkniętego postu ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”