STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
c-o-n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
Tematy: 22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Post autor: c-o-n »

Od jakiegoś czasu podczas ładowania śrutu do STEYR LG110 mam samoczynny wystrzał.
Zamykając komorę ładowania lub ją naciągając słychać typowy dla strzału dzwięk.

Ktoś może się z tym spotkał i wie o co chodzi?

Instrukcja mówi, że mechanizm jest bezobsługowy.

W załączniku film Youtube który nagrałem.
Obrazek

Steyr ma rok czasu. Akcja serwisowa go czeka?
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2017, 17:53 przez c-o-n, łącznie zmieniany 1 raz.
HFT.ONE strzelectwo terenowe

You don't have to win, but have to fight
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Post autor: kłapek »

Prawdopodobnie rozregulowałeś spust.
Do tego wszystkiego poluzowała się śrubka od bezpiecznika (zdarza się). Jeżeli nawet spust jest rozregulowany, to strzał z prawidłowo działającym bezpiecznikiem może paść tylko przy całkowicie zamkniętej dźwigni.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Post autor: mildot »

Jednym z prawdopodobnych rozwiązań jest:
- ustawienie tak zwanego "sear engagement" w fabryce na samej granicy - po lekkim wyrobieniu zapadek wyszło poza zakres
- obcy element lub zabrudzenie w środku mechanizmu (jakiś brud, wiór metalowy po obróbce, ...)

Zaczął bym od pierwszego i jeśli nie pomoże dopiero szukał dalej. Co do innych przyczyn to bez oględzin trudno coś podpowiadać.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Post autor: kłapek »

Po wpisie mildota obejrzałem jeszcze raz filmik. Strzały chyba padają na sąsiednich stanowiskach. Jeżeli powietrze w momencie samostrzału nie idzie do lufy a bijnik uderza w bezpiecznik to pozostaje tylko kwestia mechanizmu spustowego i regulacji.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Post autor: Łysy »

Miałem ostatnio podobny problem jednak u mnie samoistny strzał a raczej zwolnienie bijnika następowało co któryś strzał.
U mnie powodem było zbyt delikatne ustawienie spustu w normalnych letnich temperaturach czyli jakiś 20-22 st C.
A teraz kiedy temperatury spadły i wszystkie elementy metalowe się pokurczyły następował samostrzał przy zamykaniu portu ładowania.
Podejrzewam, że tak jak piszą koledzy powinieneś zacząć od sprawdzenia czy w system spustowy nie wpadł jakis element obcy a jeśli nie to konieczne będzie wyregulowanie spustu - zmniejszenie jego czułości . Nie wydaje mi się, żeby coś się wyrobiło na tyle w zapadkach spustowych żeby wymagało wymiany .
Na PW wysłałem ci schemat regulacji spustu w Steyr LG 110 mam nadzieję, że dojdzie bo tutaj nie potrafiłem dołączyć załącznika.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2017, 13:13 przez Łysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
c-o-n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 163
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
Tematy: 22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Post autor: c-o-n »

Czy u Ciebie to miało związek z pierwszą drogą?
Utwardziłem "drugą drogę" (second stage) o półtora obrotu śrubokrętu i nie pomogło. Mogę jeszcze z pierwszą drogą pokombinować.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2017, 14:54 przez c-o-n, łącznie zmieniany 1 raz.
HFT.ONE strzelectwo terenowe

You don't have to win, but have to fight
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Post autor: Cin91 »

A czy nie ma tam 3-ej regulacji nazwanej "sear engagement"? Bo to właściwie od tej regulacji zależy, czy będą samostrzały.
Ja miałem samostrzały w Waltherze, winowajcą była właśnie ta regulacja, ustawiona na włosek. Wystarczyło poluzować 1/8 obrotu, aby wszystko zaczęło pracować jak należy. Zmiana 1 czy 2 drogi spustu nic nie dawała.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
janko1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 listopada 2017, 20:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: STEYR LG110 - problem z portem ładowania - sam strzela - SERWIS? VIDEO problemu

Post autor: janko1 »

z tego co mi się wydaje to są trzy śrubki dostępne z zewnątrz i jedna dostępna po zdjęciu osłony spustu.
długość pierwszej drogi , twardość pierwszej drogi i twardość a raczej czułość drugiej drogi a ta śrubka wewnątrz reguluje na ile mogą się zazębić zapadki. I z tego co pamiętam to nie ma takiej instrukcji ile co i jak wkręcić . jak jedną się trochę wkręci to czasem drugą trzeba wykręcić , są trochę zależne od siebie. Niestety poprawne ustawienie spustu pod siebie wymaga trochę pogrzebania i metodą prób i błędów trzeba kombinować. Ja miałem twardy spust a teraz pokręciłem i mam za czuły, na ostatnich zawodach straciłem dwa punkty podczas składania się do strzału, dobrze, że chociaż zblaszyłem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”