Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: adnikauto »

@Jakiii

Z tego co wyczytalem:

...."FAS rates the pistol at about 400 fps. I am not sure what they tested the gun with, but it did not achieve that mark. With a 7 grain pellet the gun topped out at 325 fps. While this is a little slow it's not really a concern because when we talk about match guns all that matters is accuracy. The overall spread over a 10 shot string was only 7 fps with the H&N Match Pistol ammo. This is perfect as far as I am concerned and lets me know that the power-plant is working consistently"....

Pogrubienie moje... :-D "mocy"/energii za duzo w nim nie ma to pewne ale do "mocowania sie" mam inne pistolety... zas "spread" na 10 strzalow - 7 fps swiadczy o jakosci wykonania oraz powtarzalnosci co dobrze rokuje...
Zobaczymy jak bedzie w praktyce, "tor" mam juz ustawiony w domu - cale 12 yardow... 12 yardów to 10,973 metrow czyli "pokaz mi kochana co potrafisz"... :wink:

Cala recenzja ponizej:
https://www.airgundepot.com/fas-6004.html

BTW- niby taki nieznany ten pistol, nikt o nim nie slyszal a wszyscy go opisuja i recenzuja... :101: spokojnie, nie ma co szalec, strzelac, pracowac nad nadgarstkiem, spustem i oddechem, strzelac i... strzelac :)

Zapowiada sie "pracowita" zima... tej zimy :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: adnikauto »

Nie moge juz zedytowac posta powyzej.... @ Jakiii- strzelalem z tego co ponizej z nie maczowym spustem... w ogole dosyc daleko TEN sprzet lezal od pistoletu maczowego... :-D energia = 2.8J :!:

Obrazek

... na 15 metrow wychodzily mi takie "wycinanki"...

Obrazek

... lepszy strzelec zrobilby bardziej orginalne "wzory"... :)

Obrazek

... ale ja slabo strzelam... :103:

Obrazek

.... a srut, loo Matko Boska Czestochowska... wstyd sie w ogole przyznac.... :033:

Obrazek

.... wiec sam widzisz, ze robie mozolnie postepy sprzetowe... ;laughing:

Obrazek

Ten FAS 6004 dla mnie to prawdziwa.... Ameryka ;laughing: chyba gorzej nie bedzie... :103:

Pozdrawiam :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: Yurko »

adnikauto pisze:@Yurko

Tak jak nie przepadam za HW 44 /uwazam ze cena jest wzieta z sufitu/- tak Twoj jest fajnie zrobiony.

Tylko lupke dalbym nieco mniejsza, ale jesli Tobie pasuje to mnie tym bardziej. :one:

Pozdrawiam
Dzięki za pozdrowienia. Z lupką masz oczywiście rację - wygląda śmiesznie. Do tego zupełnie nie potrzebuję na pistolecie powiększenia 24x. Założyłem ją na chwilę i tylko dlatego, że chciałem sprawdzić, czy ten sprzęt jest celny. Teraz mam założony turecki kolimator i strzelam do puszek na 15 metrów. (Bo nic mniejszego przez ten celownik nie widzę) Chcę w przyszłości założyć coś zgrabnego i lekkiego z powiększeniem ok 3-6x. HW44 jest trochę dziwaczny, ale to przynajmniej można uznać za pistolet. Wcześniej, patrząc tylko na obrazki zamówiłem Punchera NP-1 i bardzo się zdziwiłem, że to takie duże, ciężkie i nieporęczne. Z NP-1 w ogóle nie daje się strzelać z jednej ręki. W HW nie podobają mi się tylko 2 rzeczy. Błyskawicznie kończące się powietrze i bezpiecznik który można włączyć dopiero po załadowaniu śrutu do lufy. W ten sposób największe niebezpieczeństwo, że przypadkowo wystrzelimy jest właśnie wtedy, gdy będziemy się męczyć z ciężko pracującym bezpiecznikiem. Lepiej w ogóle go nie używać i nie ładować śrutu, gdy jeszcze nie ma się zamiaru strzelać. Na koniec, przepraszam niezainteresowanych. HW44 jest rzeczywiście trochę nietrafiony. Pod względem strzelania do puszek, jest trochę za dobry i za drogi. Z drugiej strony, mimo świetnej precyzji, nie jest to przecież sprzęt wyczynowy. Tak więc żeby sobie coś takiego kupić, trzeba być trochę "oryginalnym"...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 13:03 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: adnikauto »

@Yurko

Ha, bardzo dobrze napisales! Zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci.... :) Serio...
Trzeba byc nie tylko "orginalnym" ale rowniez i "pienieznym"... ha, ha.... :wink:

W sumie z mocnymi, drogimi pistoletami to jest troche tak, ze nie wiadomo do czego ich uzywac... ja, poniewaz jestem w Stanach uzywam mojego pistoletu Brococka .22 do destrukcji/eliminacji szkodnikow do 15 metrow/yardow dookola domu, z kartusza wychodzi 48 strzalow wiec jest OK... na wieksze odleglosci sie nie nadaje- nie mam pewnosci "czystego" strzalu- wtedy biore karabinek Brococka tez cal. .22 i robie to co mam robic...

.... ale nie o tym chcialem- to nikogo nie interesuje... znalazlem wydruk z chrona mojej Daisy 747, srut Diabolo Basic... nic nie oszukuje, jest tak jak pisze... :wink:

Obrazek

Akurat do celnego strzelania ogrodkowego plus/minus 10/15 metrow- energia ma drugorzedne znaczenie, liczy sie powtarzalnosc oraz opanowanie sprzetu- tylko tyle i az tyle...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: jakiii »

adnikauto pisze:.... @ Jakiii- strzelalem z tego co ponizej z nie maczowym spustem... w ogole dosyc daleko TEN sprzet lezal od pistoletu maczowego... :-D energia = 2.8J :!:
Też praktykowałem, dwa podejścia. Faktycznie daleki jest od klasy match, opisują go jako pistolet skonstruowany do wstępnej nauki ale ja uważam że ta "wstępność" to polegać miała na tym że jak adept wytrwał z nim w swoim postanowieniu to ma na pewno żyłkę strzelecką we krwi. ;laughing: Jego koncepcja konstrukcyjna jest poroniona. :P
adnikauto pisze:Ten FAS 6004 dla mnie to prawdziwa.... Ameryka ;laughing:
FAS-a nie miałem ale coś podobnego gabarytowo to owszem Air Match 600, miło wspominam.
Zmiana dla Ciebie powinna być duża, szczególnie jeśli podejdziesz poważnie i z całego dotychczasowego "ogadżetowania" pozostawisz sobie ... nic. :-D
adnikauto pisze: chyba gorzej nie bedzie... :103:
Na początku może i będzie ale przygoda z nim może być długa i z sympatycznym rezultatem. :piwo:

P.S.
To i wątek chyba będzie nowy ? :roll:
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
jarekam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 14 marca 2015, 01:00
Tematy: 1
Lokalizacja: Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: jarekam »

:027:
adnikauto pisze:@Harroc

Faktycznie wyglada zewnetrznie jak Beeman P17- patrz link ponizej
https://www.pyramydair.com/s/m/Beeman_P17/614

"Safety" tak samo umiejscowiony, wkrety tego samego typu w rekojesci...

Tylko z cena byloby cos "nie hallo" :roll: za Wielka Woda jak widac w linku Beeman P17 kosztuje ok. 30 dolcow...

Poczekamy, zobaczymy, pomacamy... :one: i nie zapominajmy - temat jest o prostych pistolach do strzelania w towarzystwie przy karkowce i zimnym browarze, szkoda czasu na robienie porownan do sprzetow po 250 i wiecej USD.
:piwo:
Minęło trochę czasu, ktoś ma, widział na żywo tego px4 stoeger? Dla mnie pistolet ten jest stylizowany na beretę (hw40 na waltera). Zresztą firma Stoeger podobno należy do grupy Beretta. Ale czy to chińczyk? Jaka jakość? Jest dostępny u pana Andzeja za niecałe 400pln :027:
jarekam
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: adnikauto »

No witam wszystkich, cos nam watek podumiera... :P

Cieplo dzisiaj u mnie ok. 27- 28 *C bylo, czyli fajna pogoda by postrzelac bez napinki na ogrodkowy dystans 15- 16 yardow z czego???

Tak, z Co2... czyli Crosman 2300 KT Storm na bombiczki Co2, energia pistola w zaleznosci od wagi srutu...
.... przy 600 fps pomiedzy 8- 9 J, "frycowe" za "power mod" jest mniejsza ilosc strzalow z bombiczki... dzisiaj bylo to ok. 30 strzalow.

Tak wiec, dzisiaj bez zadnych sprzetow za trylion cebulionow, bez super srutow, optyki, bez napinki, podjedli, popili i pop...strzelali :) z pistola za "pinc" zlotych... :one:

Obrazek Obrazek Obrazek

Zrobilem sobie urozmaicony "tor" odleglosc pomiedzy 15 - 16 yardow ustawiajac co tam mialem pochowane po "katach"... :101:

Obrazek Obrazek


Obrazek

Kreciolki dalem rade "polozyc" jednym strzalem i "postawic" z powrotem- czyli system dzialal...


Obrazek Obrazek

Zaliczylem obydwie kilzony za pierwszym razem ale za cholere nie moglem ich zresetowac, brakowalo "mocy" ;laughing:

Obrazek

Ten cel jest dla 22LR wiec praktycznie prawie nie drgnal od moich 9 J.... :)

Obrazek

Zwierzaki praktycznie pominalem dzisiaj, mialy byc na koncu... ale procenty z piwa zadzialaly i... odpuscilem :one:


Obrazek Obrazek Obrazek


Red Dot byl ustawiony ociupinke jakies- 2 kliki za wysoko, jak sie pokapowalem to juz "zepsulem" tarcze.... ale zeby nie bylo... lufa LW zgrana z RedDotem daje jeden punkt trafienia- jak go nie ma to znaczy strzelec- "ogrodkowy"... ;laughing: :)

Prawda, mialo byc bez napinki.... jak mi sie zachcialo strzelania to po 4-tym naboju mi sie odechcialo... "zrobilem" tylko 3 rzedy na tarczy a planowalem wszystkie... :one:

I to na tyle dzisiaj.... czasami fajnie tak sobie popykac z Crosmana... pomimo moich modyfikacji to spust jest ciagle do hm.... :502:

Pozdrawiam i "wincyj"... :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
rysiorze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 22:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: rysiorze »

A ja w ogródku strzelam z czegoś takiego
Obrazek

I z wolnej ręki wczoraj mogę się pochwalić czymś takim
Obrazek

Mój 1377 przeszedł praktycznie wszystkie możliwe modyfikacje, do puszek nawet na duże dystanse idealny. Do tarczy za ciężki, ręka lata, trudno przy powiększeniu 4x utrzymać stabilność. Ale teraz mam nowy pomysł... i przerobię go dalej na karabinek :-)


:( nie wczytują się fotki :(
Spróbuję poprawić to wieczorem
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2019, 16:10 przez rysiorze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: adnikauto »

Hej, obrazkow "nimo"... :(
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: Yurko »

To może ja się trochę pochwalę fajniejszą lunetą przy HW 44:

Obrazek

Jest to Simmons Prohunter 2-6x32 Trochę lżejsza od Lepersa 2-7x32. Teraz cały komplet waży "tylko" 1,77kg

Obrazek

Tak wygląda strzelanie ze stołu (10 strzałów):
Obrazek

... a tak z jednej ręki (miało być 5 strzałów, ale jest 6 dziurek, nie wiem dlaczego):
Obrazek

Trochę za cienki jestem, na jedną rękę, ale zamierzam "przypakować". Druga ogródkowa nowość u mnie to HW 70 Black Arrow z lunetą 2x20:

Obrazek

Nawet fajnie się strzela, tylko jest mały problem z przebijaniem papieru:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 13:05 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: adnikauto »

Yurko, pytanie techniczne - w jaki sposob zamontowales szyne do Hw 70?
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
rysiorze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 22:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: rysiorze »

Nie mogę zmienić pierwszego posta, zdjęcia zamieszczam jeszcze raz
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: Yurko »

adnikauto pisze:Yurko, pytanie techniczne - w jaki sposob zamontowales szyne do Hw 70?
Nie mam tu się czym chwalić - to nie moje dzieło. Mam w tej chwili dwa HW70 i rzeczywiście w pierwszym...

Obrazek

... chciałem zrobić coś takiego, ale udało mi się kupić w promocyjnej cenie HW 70 z szyną doczepioną fabrycznie.

( ten sklep: https://www.arprotech.com/shop/pistolet ... arrow.html tylko inna cena )

Trochę się zdziwiłem, bo fabryczna przeróbka w Black Arrow nie jest zrobiona lepiej, niż mógłby to zrobić w miarę zdolny amator. Stara podstawa szczerbinki jest równo splanowana. w tym miejscu znajdują się dwa gwintowane otwory, chyba M4 , a pomiędzy nimi jest jeszcze wciśnięty kołeczek. to wszystko na względnie małej przestrzeni. Poza tym , cała ta stosunkowo długa szyna nie ma żadnej stabilizacji. Jeśli to jest takie interesujące, to zrobię zdjęcia. Tyle, że nie wiem, czy teraz uda mi się to drugi raz rozkręcić, po tym, jak wcześniej to poprawiałem...
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 13:05 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
SDz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 13 lipca 2018, 21:37
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: SDz »

A może taki pistolecik HW40 +Walther 2x20 :wink:
Celny, nie zawodny, cichy, łatwy w obsłudze i serwisie :wink:
Znakomicie trzyma prędkość, nie pamiętam jaka ona jest dokładnie ale różnica 1m/s na śrucie Exact.
Obrazek

A z lunetą PP 3-12x42 dobierałem śrut :-D
Obrazek
Steyr Challenge HFT&Walther LG400&HW100&HW30s
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety do strzelania ogrodkowo-grillowego...

Post autor: Yurko »

adnikauto pisze:Yurko, pytanie techniczne - w jaki sposob zamontowales szyne do Hw 70?
Wrzuciłem tu kilka zdjęć oryginalnej szyny w HW 70 Black Arrow: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=80&t=180281
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”