śrutołap dla majsterkowiczów

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: BENSA »

A z tego mojego linku możecie już wejść w album?
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 987
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: jakiii »

Tak.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: BENSA »

pieskowy pisze: Można i tak, ale po co? Bierzesz torebkę foliową, wkładasz laski plasteliny, upychasz to w tym płaskim kulochwycie z cienkiej blachy, wsuwasz w rynienki kawałek tektury a na nią tarczę i gotowe. Cichutki, stabilny, bez rykoszetów i niezniszczalny. Co jakiś czas wyjmujesz torebkę, wykruszasz z plasteliny śrut i tyle. Ja go zwykle przetapiam na dociążniki do osad. Mam taki kulochwyt od lat i nawet jeszcze plasteliny nie dokładałem.
Sposób mi się podoba. Nie wpadłem, ponieważ chyba zbyt dosłownie potraktowałem chęć posiadania "pancernego" kulochwytu. :wink: ;laughing:
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Awatar użytkownika
Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 22:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: Oko »

Coś ode mnie w temacie majstrowania "śrutołapów" :wink:

Linki do :
kulochwytu pistoletowego https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

tarczek https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

a może do kulochwytu karabinowego http://cezbar.info/loknd/index.php?opti ... &Itemid=42

Powodzenia w budowie, może pomysł komuś się przyda. :-D
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2017, 22:20 przez Oko, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: Pepe1 »

Pod tarczę daję tekturę i nie ma rykoszetów, ostatnio zacząłem też stosować 2cm płytkę z tzw styroduru albo inaczej zwanego polistyrenem.
Starcza na zdecydowanie więcej wymian tarczy niż tektura.
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: vendeta1 »

Ja przestrzeliłem plaski kulochwyt z cienkiej blachy i za rada jednego z kolegów z forum stopiłem zbierany śrut i wlałem go do dziury. Za pierwszym razem ołów sie wylał i mialem nadprogramowe sprzatanie balkonu. Za drugim razem pelen sukces. Wyglądało fatalnie ale po pierwszym strzelaniu przetopiłem wszystko. Żaden śrut nie rykoszetuje. Większość wkleja sie w to co wylałem że nawet nie ma co wysypywać po strzelaniu. Tylko kulochwyt coraz cięższy. :033:
melonmelon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 04 kwietnia 2018, 11:32
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: melonmelon »

Witam, świeży jestem
Moje śrutołapki projektowane były raczej nie jako DIY, tylko do sprzedaży.
To pierwotna wersja wersji nieskładanej, niestety nie wytrzymała ostrzału 0.22LR. :)
Jest jeszcze wersja składana, wytrzymała ostrzał 0,22LR. :)
Zastosowana blacha 1mm made by dyniowaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdro
Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: Reav »

Witam,
w takim razie i ja pochwalę się swoim śrutołapem do mojej wiatrówki. A jest to uwaga uwaga - zwykłe pudełko kartonowe po feldze aluminiowej, wypełnione trochę płaskimi kartonami dociętymi na wymiar, a miedzy nimi poupychałem szmaty tak żeby było ciasno w środku. Następnie całe pudełko owinąłem streczem. Nie ma chyba nic tańszego i praktycznego. Tarcze przypinam po prostu szpilkami - na takim pudełku luzem mieszczą się 2 kartki A4, jak ktoś zgrabnie upchnie 2 tarcze na jednej kartce to już się robią z tego 4 tarcze i nie trzeba latać co chwila do kulochwytu. Sam śrutołap sprawuje się bardzo dobrze, nic nie przechodzi na wylot (szmaty w środku bardzo dobrze amortyzują pociski). Mam już takie coś 2 rok i nie ma potrzeby robić nowego. Jak się bardzo podziurkuje - wystarczy przewinąć następną warstwę streczu i jest jak nowe. Czas wykonania to jakieś 20 min, koszt to kilka złotówek, a jak się ktoś zakręci to i za darmo. Szczerze polecam - nie ma co sobie utrudniać życia :piwo:

Jeszcze jako ciekawostkę powiem, że taki sam patent zrobiłem dla łuku. Z tym że dużo większe pudełko ok 120 cm x 80 cm. Sprawuje się wspaniale, szmatki w środku idealnie zatrzymują strzały tak żeby nie przebijały się na wylot, co przy przewróceniu się pudełka skutkowałoby połamaniem strzał.

Pozdrawiam :502:
milczacy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:32
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrutołap dla majsterkowiczów

Post autor: milczacy »

Cześć
A taki zrobiłem sobie ja :)
Blacha 1,5mm (dzięki kątowi nachylenia blach nie trzeba nic grubiej - śrut się ślizga i wpada pięknie do łapacza, dno "wyłapywacza" wyłożone kawałkiem szmatki i nic nie wylata przy strzelaniu.
Obrazek

A do kompletu, prosty tarczociąg oparty o silnik z wkrętarki 12V. I nie trzeba łazić to tarczy :) Całość mobilna, rozkładana/składana w 2 minuty. Wystarczy mieć na czym powiesić kulołapkę i do czego przymocować tarczociąg. No i przydaje się gniazdko w pobliżu. A potem można strzelać puki tarcz wystarczy ;) Koszt - 0 pln. Całość z odzysku
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam, Andrzej
FWB P44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”