Oztay Dome

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Oztay Dome

Post autor: sirwolf78 »

Jako że ostatnio natknąłem się na nowy śrut Oztaya, a nie ma jeszcze o nim mowy tutaj na forum, podzielę się swoją opinią. Chodzi o grzybkowy śrut Oztay Dome. Opakowanie może mylić, że chodzi o Exacta i myślę, że celowo go udaje, ale robi całkiem dobre wrażenie - jak na budżetowy śrucik. Średnica 4.5 mm ma rzekomo tę samą wagę, co Exact. Jednak jest nieco niższy i ciemniejszy, jakby więcej ołowiu w stopie, wg mnie także bardziej miękki. Ciekawe jest to, że strzelałem z mojego PR-45 na chrono i dawał tę samą prędkość wylotową, co sporo lżejszy RS Exact... Trzeba będzie sprawdzić rzeczywistą wagę, a może jego miękkość robi swoje. KTK jest troszkę tańszy i już dość ceniony wśród tanich rekreacyjnych śrutów, ale Oztay Dome na pewno nie jest gorszy na tarczy. Więc jak masz kasę, zostajesz przy Exact i H&N, a jak chcesz zaoszczędzić i strzelasz do puszek, to porównaj sobie KTK i nowego Oztaya, możesz się zdziwić, zwłaszcza że starego ostrego moletu Oztaya raczej z aspiracjmi nie wybierał. Mam wrażenie, że Oztay poszedł w dobrą stronę (oczywiście jeszcze długa droga przed nim).
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: BENSA »

A ja przeważyłem (wysokiej klasy waga analityczna) parę śrutów i oto wyniki:
L.p. Rodzaj śrutu (producent) - grzybek
JSB Exact 4,52__ OZTAY DOME 4,5__ KTK 4,5
masa śrutu (mg)
1 __541,27____ 502,52____ 523,14
2 __549,88____ 494,23____ 534,97
3 __548,08____ 495,81____ 530,73
4 __548,47____ 502,57____ 516,12
5 __547,34____ 492,25____ 545,62
6 __538,97____ 493,44____ 523,54
7 __548,32____ 495,94____ 533,68
8 __538,22____ 499,55____ 529,80
9 __546,57____ 511,24____ 526,94
10 _548,29____ 513,14____ 530,54
min __538,22____ 492,25____ 516,12
max __549,88____ 513,14____ 545,62
Różnica
miedzy
min. a max. __11,66 ___20,89 ___29,5
średnia _545,54 __500,07 __529,51
max. odchylenie (-) __-7,32 __-7,82 __-13,39
max. odchylenie (+) __4,34 __13,07 __16,11

Co prawda próbki nie były wielkie, ale według mnie wyniki potwierdzają to, co można było zaobserwować przy strzelaniu, czyli do JSB daleko, ale trochę lepiej od KTK. :wink:
PS: Mam to w tabelce, ale niestety ani pliku excelowego, ani pdf nie da się wstawić na forum, a byłoby na pewno czytelniejsze. :(
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 10:31 przez BENSA, łącznie zmieniany 1 raz.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: Kraku »

Za małą próbka, tak o 50x.
Sporo więcej powiedział by taki wykres:
http://scr.hu/0rfj/46lbb
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: Zagorek »

Strzelałem z tego cuda i jestem pod wrażeniem. Moje LGU jest wybredne na śrut, KTK nie lata, crosman ledwo wchodzi do lufy a nawet dobór exact-a nie jest oczywisty. Strzeliłem 2 serie po 10 szt. na 28 m ze stolika. Chrono 6-8 m szybciej niż exact, punkt trafienia powyżej i w prawo. Jeden odskok około 3 cm i zauważyłem ze 3 szt pogniecione. Skupienie pod 20 gr właściwie jedna większa dziurka. Wyglądem podobny do express-a. Nie ważyłem, zdecydowanie ciężej wchodzi do portu ale nie na siłę. Jestem bardzo mile zaskoczony.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: rokasa58 »

@Zagorek- spróbuj coś z H&N-a. Odległość ta sama,na spinerku odbiła się 6 razy baracuda hunter extreme.
Przepraszam,że nie w temacie.
Obrazek
Obrazek
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: Zagorek »

U mnie H&N nie lata ale nie o to chodzi. H&N najdroższy i niewiele luf go lubi dlatego tak mało osób z niego strzela. "Turek" to alternatywa ale nie dla tej klasy śrutów tylko dla KTK czy temu podobnych cenowo.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
benio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 470
Rejestracja: 19 czerwca 2006, 21:29
Tematy: 35
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: benio »

Śrut kupiliście na allegro?
Ciekawe,dlaczego sprzedający nie zamieścił go w ofercie na stronie swojego sklepu internetowego?
Chyba z ciekawości kupię. :-D
HW 30+Weaver RV 7 2,5-7X28 Dual
HW50+Hawke Vantage3-9x40 AO MD
Beeman P17
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: Sandacz »

Ja nie ma zaufania do tureckiego śrutu. Już przez niego kręciłem lunetą, dokręcałem lufę i myślałem że wiatrówka się zepsuła a jak zacząłem znów strzelać exact-em to okazało się, że się "naprawiła" :502:
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: BENSA »

Na http://sruty.pl/index.php? już się pojawił.
Tam kupiłem.
Co dziwniejsze na http://www.srut.pl/order.php go nie ma. :-/
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 21:39 przez BENSA, łącznie zmieniany 1 raz.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: BENSA »

Sandacz pisze:Ja nie ma zaufania do tureckiego śrutu. Już przez niego kręciłem lunetą, dokręcałem lufę i myślałem że wiatrówka się zepsuła a jak zacząłem znów strzelać exact-em to okazało się, że się "naprawiła" :502:
Ale to jest tylko budżetowy śrut, który może konkurować z ołowiami na poziomie KTK.
Jak pisałem wcześniej, exact nadal jest bezkonkurencyjny, ale w swojej klasie (bynajmniej, nie jest to klasa budżetowa :) ).
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: wiatq »

Tak jak już koledzy powyżej napisali - Oztay Dome nie jest od tego żeby konkurować z Exactem ale z innymi na podobnej półce cenowej typu KTK logo kluby, niedźwiadki, twardych jak tytan gamo i kilku innych podobnych - czyli na poziomie śrutów budżetowych. A porówbywać z Exactem można go jedynie ze względu na sporą "inspirację" szaty graficznej tymże ;)
http://zwiatremwlufie.pl/recenzja/srut- ... me-strong/
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: Sandacz »

Fakt, że oztay jest dwa razy tańszy od exact ale jeśli nie jest tak celny jak exact czy crosman poited to nie kupuję. Dobra zabawa jest wtedy jak z 10 m można zgasić świeczkę, obciąć zapałkę z 30 m trafić 1 gr. a z 50 kapsel. Nie wierzę, że z dobrej lufy to nawet ryżem można celnie strzelać. Bez dobrego śrutu ani rusz choć różne lufy lubią różne śrutu. Nie wykluczone, że oztay dome będzie latał równie dobrze jak jakiś dwa razy droższy. Może i ja spróbuje :-/
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: wiatq »

Sandacz pisze:Fakt, że oztay jest dwa razy tańszy od exact ale jeśli nie jest tak celny jak exact czy crosman poited to nie kupuję. Dobra zabawa jest wtedy jak z 10 m można zgasić świeczkę, obciąć zapałkę z 30 m trafić 1 gr. a z 50 kapsel. Nie wierzę, że z dobrej lufy to nawet ryżem można celnie strzelać. Bez dobrego śrutu ani rusz choć różne lufy lubią różne śrutu. Nie wykluczone, że oztay dome będzie latał równie dobrze jak jakiś dwa razy droższy. Może i ja spróbuje :-/
Nie wymagaj aby pół lkitra najtańszej wódy sponiewierało Cię tak samo jak litr dobrego "łiskacza" - tak się nie da ... próbowałem ;)
Ale co do już śrutu to jak z każdym - w różnych lufach różnie lata. Np. sporo ludków chwali sobie Logo Club ... a u mnie ni cholery to to latać nie chce. Inną sprawą jest to że często jest tak - taka specyfika sieci - że ktoś chwali jakiś śrut czy wiatrówkę bo za bardzo porównania nie ma. Taką postawę ciężko jest zweryfikować - w sieci wszyscy są specjalistami :090: Dlatego też pomijając kilka oczywistości jak jakieś oztaye ostre czy jakieś Gamo ze złota za hehzylion srebrników to śrut należy dobierać pod swoją lufę. Akurat u mnie przy oztayu dome KTK idzie definitywnie w odstawkę do rekreacji, jak i logo club i kilka innych tanioszek. Werdyktu jeszcze nie mam co do crosa pointed ale niedługo będę miał okazję więc porównam dokładniej i się okaże - bo po wstępnych testach ... pointed nigdy mi dobrze nie latał (biorąc pod uwagę jego cenę). Na zawody dome nie pojedzie raczej z nikim, ale do rekreacji, dla dzieciaków, do ogniska/grila i nieskrępowanej ciśnieniem na wynik zabawy jak najbardziej się nada.
Ale tak jak mówię - nie słuchaj mnie ani innych - sprawdź w swojej lufie.
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: sirwolf78 »

No właśnie, trzeba spróbować. U mnie np. KTK jest niezły w 97K, ale w PR45 nie chce nawet ruszyć w drogę do celu, natomiast oztay dome radzi sobie całkiem całkiem.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
sq4nyy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 27 listopada 2015, 10:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oztay Dome

Post autor: sq4nyy »

Odkopuję po dłuższych testach - ten śrut lata bardzo różnie w 4,5. Na 40m często nie trafiam w kulochwyt w przeciwieństwie do exacta. Akurat u mnie to Hatsan 90. Na 10m Gamo PR45 za to nie narzeka i tak też będę musiał go zutylizować. Ponoć w 5,5 jest lepiej.
PR45 +H90, Vantage 4-12x40
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”