Poradźcie co wybrać!

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: adnikauto »

Pompka sluzy raczej tylko do uzupelniania cisnienia np. od 100-150 bar do 200-220. Pompowanie pompka od "zera" do 200 bar to nie takie proste jak myslicie, pomijam zmeczenie pompujacego... trzeba robic przerwy bo pompka sie niebzezpiecznie nagrzewa a to grozi uszkodzeniem jej uszczelnien.

Pisze z praktyki- pare dni temu pompowalem maly kartusz karabinka Brocock przy 150 barach pompka byla bardzo mocno goraca... zaczalem pompowac prawie od zera...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: Ernii »

Właśnie dla tego napisałem i polecam zakup butli.
Wiem sam po sobie, że pompowanie nie jest takie proste, jakby się wydawało, znaczy jest bardzo męczące.
Uzupełniałem od 100 do 200 bar, ale to skutkowało tylko tym, że potem przez kilka - kilkanaście minut miałem przerwę od strzelania, jak napisałem w jednym z powyższych postów. Właśnie dlatego zaopatrzyłem się w butlę i szczerze doradzam to każdemu, kto chce zaoszczędzić na rzecz pompki.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
xweinp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 10 października 2017, 20:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: xweinp »

Cześć!
Chcę kupić wiatrówkę ,a jestem nowy więc proszę o poradę. Chciałbym ,żeby była:
*sprężynowa
*do 500 zł
*4,5 mm
*nie używana
Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: drLecter »

Ernii pisze:Właśnie dla tego napisałem i polecam zakup butli.
Wiem sam po sobie, że pompowanie nie jest takie proste, jakby się wydawało, znaczy jest bardzo męczące.
Uzupełniałem od 100 do 200 bar, ale to skutkowało tylko tym, że potem przez kilka - kilkanaście minut miałem przerwę od strzelania, jak napisałem w jednym z powyższych postów. Właśnie dlatego zaopatrzyłem się w butlę i szczerze doradzam to każdemu, kto chce zaoszczędzić na rzecz pompki.
Zaoszczędzić na rzecz pompki... Dobre.
Raczej odwrotnie... Bo pompki Hatsana nie liczymy jako pompkę.
Ja z kolei polecam pompkę. Modele od FX/Brocock lub chińską Hubena. Ta ostatnia nadyma do 300bar.
Przerwy nie zaszkodzą, faktycznie lubi się nagrzac.
Używam do pompowania kartuszy/butli 300 i 400cm.
Zdażyło sie od zera. I dało radę. Na ogół staram się nie schodzić poniżej 100bar.
Awatar użytkownika
kazimierz1964
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 21 lipca 2016, 21:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: kazimierz1964 »

Witam
podpowiadając innym użytkownikom przeważnie zaczynających zmagania z tym pięknym hobby opisujemy swoje doświadczenia ze sprzętem jednemu pasuje pompka
drugiemu absolutnie nie trzeba zauważyć że dobra pompka kosztuje prawie tyle co butla i jedynym aspektem przemawiającym za zakupem pompki jest odległy punkt
tankowania.
Pozdrawiam Kazimierz
HW100+SIII
Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: Ernii »

drLecter pisze:
Ernii pisze:Właśnie dla tego napisałem i polecam zakup butli.
Wiem sam po sobie, że pompowanie nie jest takie proste, jakby się wydawało, znaczy jest bardzo męczące.
Uzupełniałem od 100 do 200 bar, ale to skutkowało tylko tym, że potem przez kilka - kilkanaście minut miałem przerwę od strzelania, jak napisałem w jednym z powyższych postów. Właśnie dlatego zaopatrzyłem się w butlę i szczerze doradzam to każdemu, kto chce zaoszczędzić na rzecz pompki.
Zaoszczędzić na rzecz pompki... Dobre.
Raczej odwrotnie... Bo pompki Hatsana nie liczymy jako pompkę.
Ja z kolei polecam pompkę. Modele od FX/Brocock lub chińską Hubena. Ta ostatnia nadyma do 300bar.
Przerwy nie zaszkodzą, faktycznie lubi się nagrzac.
Używam do pompowania kartuszy/butli 300 i 400cm.
Zdażyło sie od zera. I dało radę. Na ogół staram się nie schodzić poniżej 100bar.
Kolego drLecter, jeśli masz ochotę, nikt Ci nie zabroni dymać od 100 do 300 bar :-D :-D
Dymaj, a potem złóż się co celnego strzelania - powodzenia.
Opisałem tu tylko swoje spostrzeżenia odnośnie uzupełniania kartusza. Nikogo na siłę nie zmuszam, a polecam.
Swojego Armsa od zera pompowałbym dożywotnio, ponieważ zejście z ciśnieniem bodajże poniżej 50 bar - nie pamiętam - skutkuje tym, że kartusz ulega rozszczelnieniu, więc pompką już go nie napompujesz, nie uszczelnisz żebyś nie wiem jak szybko przebierał łapkami.
Nie wziąłeś pod uwagę tego, że w pompce co jakiś czas należy wymieniać granulat osuszający wtłaczane do kartusza powietrze.
Niektórzy nawet nie wiedzą, że ich pompki coś takiego mają, ale ten fakt już pomijam.
W jednych sklepach nie ma z nim problemu, w innych nie ma do niego dostępu a jeśli już jest, to każą sobie za to słono płacić.
W sklepach taki granulat kosztuje 31 pln + kp, w innych 69 zeta + przesyłka za saszetkę. Ile tam jest tego granulatu :?: :?: :?: Szklanka :?: :?: :?:
Do tego wymiana powinna nastąpić mniej więcej co 4 - 6 miesięcy, w zależności od tego, w jakich warunkach pogodowych używasz pompki :shock: , ale kto by się tym przejmował i tego pilnował :-D , a potem zdziwko, że kartusze gniją od środka. Oczywiście wina POMPKI !!! :wink:
Taką pojemność granulatu mam za ok 10 zeta :-D :-D :-D

kazimierz1964 pisze:Witam
podpowiadając innym użytkownikom przeważnie zaczynających zmagania z tym pięknym hobby opisujemy swoje doświadczenia ze sprzętem jednemu pasuje pompka
drugiemu absolutnie nie trzeba zauważyć że dobra pompka kosztuje prawie tyle co butla i jedynym aspektem przemawiającym za zakupem pompki jest odległy punkt
tankowania.
Pozdrawiam Kazimierz
Dokładnie tak, jak napisałeś.
Jeden woli butlę, inny pompkę.
Jeden woli schabik, drugi lubi mostek.
A ja lubię piczkę, bo tam nie ma kostek :-D

U siebie nie mam żadnego specjalistycznego sklepu, który świadczyłby usługi w zakresie napełniania butli, ale.... :idea:
W każdym mieście jest coś takiego, jak Straż Pożarna. Oni mają sprzęt do pompowania, ponieważ sami korzystają z butli, więc w czym problem???
Wystarczy podjechać, zapytać, porozmawiać i po kłopocie. Jak dobrze porozmawiasz ze strażakiem, to napompuje Ci za free albo za jakiegoś browara.
Ot i cała mecyja.
Sam osobiście korzystam z ich usług i absolutnie żadnego problemu nikt nie robi.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
xweinp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 10 października 2017, 20:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: xweinp »

Jaką wiatrówkę kupić ?
Wymagania:
-nowa
-sprężynowa
-4,5mm
-max ok. 500zł
Awatar użytkownika
dolech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 30 lipca 2006, 05:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubliniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: dolech »

Ja zauważyłem, że człowiek robi się z wiekiem coraz wygodniejszy a to oznacza mniej ćwiczeń fizycznych itd.
Z pełną premedytacją do FXa kupiłem pompkę, traktując to jako zaplanowany, okresowy wysiłek fizyczny.
Jeśli kiedyś dojdę do takiej tężyzny, że będę w stanie napompować bez przerwy (pomijając już to nagrzewanie), to hoho... :-D
Ale fakt, strzelać po pompowaniu nie da rady :P
HW98 + IOR 6x42
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: adnikauto »

dolech pisze:Ale fakt, strzelać po pompowaniu nie da rady :P
Bo nie tak robicie... :-D pompuje sie PO skonczeniu strzelania, zeby karabinek byl "nabity" na nastepny raz... a jak sie dlugo nie uzywa karabinka to dobrze jest go okresowo "podpompowac" coby zawsze byl "nabity full"... :one: ja przynajmniej tak robie i dziala...

Pamietajcie pompowac trzeba PO strzelaniu nie PRZED... :!:
/chyba, ze ktos caly kartusz "wywali" noo... to wtedy albo pompowanko albo butla zostaje/
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
dolech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 30 lipca 2006, 05:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubliniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: dolech »

Mądrego to i mądrze posłuchać :idea:

:-D
HW98 + IOR 6x42
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: Pepe1 »

Do tych co chcą kupić P-Cepa do 2 tysi.
Nie zapominajcie że musicie mieć też butlę i przetoczkę. A to o co najmniej 600 obniża wasz budżet. Oczywiście można 150-200 urwać i kupić zamiast większej butli 300bar mniejszą 200Bar, ale to się niestety szybko poroży użytkowanie. Pompka też bliżej 600 kosztuje, a po kilkudziesięciu pompnięciach trochę słabo widzę celne strzelanie. Dora butla jest lepszą alternatywą dla pompki.
Do kosztów jeszcze można dodać co najmniej 100 na tłumik, coś na dodatkowy magazynek, może bipod, futerał, przede wszystkim lepszą lunetę...i te 2tys to okaże się niezbyt wystarczające na przygodę z PCP.
Ale można liczyć na cud i wyrwać jakiś komplecik.
xweinp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 10 października 2017, 20:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: xweinp »

Czy Hatsan 80 jest dobry za swoją cenę czy dołożyć trochę i kupić coś lepszego?
wojtas1493
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 lipca 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: wojtas1493 »

Oj prawdę kolega pisze! Ja już wydałem na PCP 2199 zł,pompka 640 zł,lunetka 450 zł a i tłumik ze 200 i magazynek 70 z przesyłką a śrut też trzeba nie byle jaki i walizka ze 200 stówki i robi się??? :651:
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: rokasa58 »

wojtas,ale ze sprężyny, zapałki na 30m nie trafisz.Coś za coś.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
wojtas1493
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 lipca 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poradźcie co wybrać!

Post autor: wojtas1493 »

Dzisiaj kurier przywiózł mi karabinek! Otwierałem paczkę jak małe dziecko prezent z pod choinki :033: . I wreszcie jest Rotex RM8 PCV z łożem bukowym pokrytym PCV (fajna szorstka guma) w kalibrze 4,5 (.177) mm! 8-) Robi wrażenie! Wykonanie iście Made In Germany!!! Oczywiście w kartuszu ( 0 bar ) :583: no i pompka poszła w ruch! U pociłem się jak przy dobrym <sex> . Ale poszło na dwa razy tak do 210-215 barów! Jutro postrzelam bo dziś już nie zdążyłem (ciemno) ! Do jutra!!!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”