Pistolet do strzelania dynamicznego

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: pablo »

Tak jak ktoś już tu napisał,ja równiez polecam strzelanie dynamiczne w wersji airsoftowej. Nazywa się to IPSC Action Air i jest świetnym treningiem do przejścia na strzelanie IPSC w wersji palnej.
Ta dyscyplina (chodzi mi o IPSC Action Air) ma tysiące uprawiających ją na całym świecie. W Polsce również,jest cały cykl zawodów ogólnopolskich -z mistrzostwami Polski włącznie. Równiez u sąsiadów na Słowacji,Rosji,w Czechach są organizowane duże zawody.
Dyscyplina ta ma swoje szczególowe przepisy,bardzo zbieżne z wersją palną. Szczególnie jeśli chodzi o zasady bezpieczeństwa na torze, jak i poza nim. Jest to bardzo ściśle przestrzegane i właśnie złamanie regulaminu w tych sprawach,jest najczęstszą przyczyną dyskwalifikacji podczas zawodów. Po prostu mimo,że strzelamy z 6mm plastikowych kulek,obowiązują zasady jakbyśmy posługiwali się bronią palną.
Jest to naprawdę świetny trening,bo uczy nas nawyków które podczas strzelań dynamicznych są bardzo ważne ze względu,że strzelamy praktycznie cały czas w ruchu. Do tego pozwala nam zaoszczędzić sporo kasy. Bo podczas takiego intensywnego powiedzmy 2 godzinnego treningu ,wystrzela się koło 500-600 kulek. Strzelając prawdziwymi nabojami możemy sobie wyobrazić jaki to byłby koszt.
Pistolety muszą mieć blowback,więc mają odrzut. Oczywiście nie jest on tak mocny jak w palnych odpowiednikach,ale jednak pistolety podczas strzału dość mocno kopią. Oczywiście repliki da się tunningować aby było to mniej odczuwalne,skraca się drogę zamka i cięzar spustu. Tarcze i poppery do których się strzela są identyczne w kształcie do tych ostrzeliwanych w palnym IPSC,tylko są mniejsze. Bo po prostu ostrzeliwuje się je z bliższej odległości.
Większość klamek airsoftowych ma kształt zbliżony do swoich palnych odpowiedników,więc osprzęt którego używamy(pas,ładownice i kabura bądź wieszak) często pasuje do broni ostrej.
Pistolety po tunningu potrafią byc naprawdę celne. Napędzane są najczęściej Green Gazem lub Co2. Strzela się najczęściej w klasach Standard i Open.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
gustaff88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 września 2017, 16:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: gustaff88 »

Dużo czytałem, dużo oglądałem o IPSC AA i jestem zdecydowany. Najbardziej przekonuje mnie to, że jest to oficjalna dyscyplina.

Rozumiem, że zasady wedłg ipsc-pl.org

Tarcze IPSC o wymiarach 30x37,5 i poppery według regulaminu, np. z załącznika regulaminu o promieniach 6 cm i 10 cm.

Jakie stosuje się odległości do celów?

Replika, TM Hi Capa 5.1 z dodatkowym magazynkiem, zamówiona. Jakie polecacie oprządzenie?
qwert_2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 142
Rejestracja: 01 kwietnia 2017, 23:07
Tematy: 44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: qwert_2017 »

Gdzie w Łodzi lub okolicach można poćwiczyć Action Air IPSC?
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: pablo »

gustaff88 pisze:Dużo czytałem, dużo oglądałem o IPSC AA i jestem zdecydowany. Najbardziej przekonuje mnie to, że jest to oficjalna dyscyplina.

Rozumiem, że zasady wedłg ipsc-pl.org

Tarcze IPSC o wymiarach 30x37,5 i poppery według regulaminu, np. z załącznika regulaminu o promieniach 6 cm i 10 cm.

Jakie stosuje się odległości do celów?

Replika, TM Hi Capa 5.1 z dodatkowym magazynkiem, zamówiona. Jakie polecacie oprządzenie?
Regulamin jest tutaj: http://ipsc-pl.org/wp-content/uploads/2 ... 2017-1.pdf.
Rozmiary celów papierowych róznia się oczywiście (są mniejsze) od wymiarów tarcz uzywanych w palnym IPSC.
Odległości sa różne. Nieraz strzela się z bardzo bliska(0.5-1m),nieraz dalej np około 10-15 m. Jak to w strzelectwie dynamicznym.
Co do oprzyrządowania dodatkowego do Hi Capy( gratuluję świetny wybór). Przede wszystkim trzeba miec co najmniej 3 magi. To absolutne minimum . Optymalnie 5-6 sztuk.
Druga bardzo ważna rzecz to pas. Specjalny do IPSC. Mozna kupic tanie chińskie za 90 PLN http://www.taiwangun.com/sprzet-ipsc-ac ... aign-id=19 ,ale nie polecam .Tu nie warto oszczędzać . Ja polecam pasy firmy DAA. Są sztywne i dobrze trzymają pistolet z kaburą.
Następnie kabura lub wieszak. Do hi-capy polecam wieszak. W tym przypadku te chińskie daja nawet radę(cena około 130 PLN). http://www.taiwangun.com/sprzet-ipsc-ac ... aign-id=19
Oczywiście najlepiej też by było kupic wieszak DAA, ale to już wydatek koło 700 PLN.
Dalej ładownice -przynajmniej 3 sztuki,ale lepiej 4-5. Do magów od H-C muszą byc dosyć wysokie. Nawet te podróbkowe pasują(po wymianie wkładu) do magów od Glocka,czy CZ-tki -palnych wersji.
Polecam zapisac się na kurs kompetencyjny dla tej dyscypliny. Świetni strzelcy wyjasniają w czasie jedno dniowego kursu na czym polega ta zabawa,regulamin i podstawy. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Kiedy je zdamy uzyskujemy prawo do wystąpienie o licencję IPSC Action Air i mamy prawo do startu w zawodach powyżej level 1.
Najcześciej takie kursy odbywają sie w Warszawie.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
prac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: prac »

Witam wszystkich, super forum wiele ciekawych i przydatnych informacji i porad. Tez się trochę bawię w strzelanie dynamiczne oczywiście we własnym zakresie. Testuje różne rozwiązania i sposoby strzelania dynamicznego i precyzyjnego. Wpadłem na pomysł wykorzystania elektroniki do wymuszenia szybkości oddawania strzałów. Wersja próbna to czas 1 sekunda na skierowanie pistoletu z pozycji 45st wymierzenie i oddanie strzału. W pierwszej wersji wymiar tarczy (blacha) to szerokość 15 cm a wysokość 25 odległość 7metrów. W nowej wersji mam już możliwość wystartowania zasygnalizowanego dźwiękiem i na razie cztery możliwe ustawienia czasu, kolejności i ilości oświetlonych tarcz które obecnie zmieniłem na 7 cm szerokości. Oczywiście mogę sobie zmieniać oprogramowanie starowania. Strzelanie z pistoletu na CO2 w ilości 20 kulek BB.
Jeżeli to nie ten dział to proszę moderatorów o przeniesienia do prawidłowego działu.
Nie mam jeszcze filmiku z nowymi ustawieniami ale może pokaże wcześniejsze.
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: falma »

Podepnę się pod temat.

Z okazji świąt dostałem coś takiego: GBB Beretta M9 produkcji Umarexa (2.5798)

http://www.umarex.com/products/airsoft/gas/2.5798.html

Jak bym chciał się pobawić w IPSC Action Air to się nada?

Czy lepiej oddać i kupić co innego?
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2018, 19:41 przez falma, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Lamark
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 listopada 2016, 20:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: Lamark »

Podpinam się pod temat.
Mam trochę większy problem, ponieważ potrzebuję pistoletu do strzelectwa dynamicznego, który jednocześnie będzie za razem repliką pistoletu z okresu II Wojny Światowej (jestem członkiem grupy rekonstrukcji historycznej) czyli wybór właściwie ogranicza się do repliki Walthera P 38, Lugera P 08 i TT-ki (w ostateczności Colt 1911)
Właściwie chodzi mi o to, żeby mi ktoś podpowiedział jakiego producenta mam wybrać. Niestety wybór jest mocno ograniczony.
Za podpowiedzi z góry dziękuję!
FEINWERKBAU 601; HW 40
Najważniejsza jest motywacja!
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: Dexter »

Z wymienionych to tylko 1911 bo pozostałych Marui nie robi a wszystko poza Marui to kupa gówna, jak o klamki ASG chodzi.
Lamark
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 listopada 2016, 20:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: Lamark »

Nie za duży jak na ten sport?
A może odpuścić i kupić najtańszą replikę, żeby mieć co włożyć do kabury a do dynamiki kupić coś nowoczesnego i bardziej kompaktowego?
FEINWERKBAU 601; HW 40
Najważniejsza jest motywacja!
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: Dexter »

Nie rozumiem w jakim sensie "za duży". 1911 jest dokładnie wielkości... 1911.

Ale jak masz takie wymagania to ja Ci szczerze nie zazdroszczę. Z wymienionych modeli można brać pod uwagę tylko 1911 produkcji TM a 1911 to niezła ale nie "szczególnie dobra" baza pod dynamikę w wydaniu ASG. Twoja propozycja: zakup najtańszego wypełniacza kabury i drugiej, porządnej repliki do strzelania jest bardzo sensowna.

Jak chcesz coś więcej to może skrobnij do mnie na FB (wygodniej mi będzie) bo siedzę w temacie ASG od 14 lat a w serwisie ASG od ok 8, chyba nie będziemy zaśmiecać jednak wiatrówkowego forum naszymi airsoftowymi drobiazgami. https://www.facebook.com/Dexterkrak/
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: TPS »

prac pisze: Nie mam jeszcze filmiku z nowymi ustawieniami ale może pokaże wcześniejsze.
Watch this ! ;-)

Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
prac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 22:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: prac »

Moje nowe doświadczenia w strzelaniu dynamiczny albo przymiarka do niego. Jak wiadomo celne oko to tylko finał tego co czeka nas przed oddaniem strzału. Postanowiłem troszkę potrenować szybkości i celność, różnie to wychodziło na początku a właśnie ten filmik to początki. Za każdym treningiem czasy się zmniejszały i celność poprawiała. Super zabawa, polecam.
Mały pokaz moich umiejętności.


Musze się pochwalić nowym nabytkiem CyberGun Tanfoglio Gold Custom Blowback 4,5
Obrazek
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1413
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: zoom2 »

@Dexter,
to tak by nie zaśmiecać forum bądź tak uprzejmy i podaj bez rozwijania wątku, kilka twoich typów pistoletów replik do dynamiki ASG.
Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: Leon83 »

Kup klasyk Tokyo Marui hi capa 5.1 - każdy Tobie to napisze. Potem sobie upgrade'uj w miarę możliwości finansowych...

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
amok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 349
Rejestracja: 30 maja 2010, 09:11
Tematy: 0
Lokalizacja: gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet do strzelania dynamicznego

Post autor: amok »

Ogólnie klasykiem jest TM hicapa 5.1 do IPSC ;)

Natomiast tokyo marui na sam początek może trochę zabić cenowo - przez właśnie dodatkowe upgradeowanie pewnych części.
Na początek, by w ogóle spróbować może to być prawie każda replika ASG która posiada blowback - szczególnie glock 17 jest polecany na początek.

Nie każdy ma od razu 800zł na start i potem upgrade części, bo do tego dochodzi jeszcze pas - min. 3 magi jak napisał Pablo itp.
Ja np. od tygodnia trenuje, kupiłem WE Glock 17 gen 3 i powiem szczerze, aktualne produkcje wykonane są naprawdę spoko!
Od razu po kupnie rozebrałem replikę, usunąłem fabryczne smary które były dramatyczne benzyną ekstrakcyjną i nasmarowałem wszystko smarem molibdenowym,(części meta-metal) oraz silikonowym CX80 (tworzywo- metal - guma) i pistolet chodzi naprawdę SUPER!
Dodatkowo sprawdziłem i wyczyściłem HOPUP i teraz jest o niebo lepiej :)

Na początek replika od WE cto koszt 600zł z dwoma dodatkowymi magazynkami (czyli w sumie 3 sztuki) i wysyłką, na sam początek myślę że jest to dobra opcja - by potrenować na sucho, oraz popykać do poperów, nauczyć się pewnych nawyków i wydobywania broni.
Replika w środku wykonana naprawdę spoko (w porównaniu replik które kiedyś miałem - kilka lat temu) ta od WE wg mnie wytrzyma całkiem sporo :)

NO I NAJWAŻNIEJSZE - części do WE są dostępne bez najmniejszych problemów i na śmieszne pieniądze (dodatkowo o. 70% części pasuje z Tokyo Marui).

Myślę że nie ma co się zastanawiać - i jeśli ktoś chce kupić, by w ogóle spróbować się zacząć bawić w IPSC i nie ma kasy - WE Glock 17 gen3 będzie idealną repliką na początek.
Jeśli ktoś ma kasę na cały zestaw - to Tokyo Marui 5.1 hicapa + polecam poszperać za zamkiem ameliniowym ultraligh (fabryczne tokyo marui zamki ma plastikowe)

Jak ktoś jest z Gliwic i okolic i strzela IPSC w wersji AIR - chętnie z kimś potrenuje 8-)
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2018, 15:34 przez amok, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”