Gamo Replay 10

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Wintorez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 czerwca 2015, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Wintorez »

Poproś jeszcze aby splanowali i wypolerowali sprężynę. Jak ja zamawiałem, to dostałem identyczną, ale jak się ją postawiło do pionu i przystawiło kątownik to spore odchyłki a raczej nie jest to wskazane.
TGST Tyska Grupa Strzelectwa Terenowego
Walther LG300 Alutec*Vortex Viper PST II 2-10x32 FFP
TX200HC* SWFA SS 10x42 Mil Quad
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

Jak rozmawiałem przez telefon z tym Panem to powiedział od razu sam że potrzebuje tłok i sprężynę żeby ją szlifować coś takiego no że musi całość dopasować do nowej prowadnicy , z rozmowy widać było że się człowiek zna na rzeczy :piwo:
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

Witam.
Mam pytanie odnośnie uszczelki tłoka , założyłem uszczelkę od rusznikarza i coś mi nie pasuje , za duży luz zobaczcie sami czy tak ma być.

jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: jakiii »

Za duży luz, uszczelka do wymiany.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

Niestety wymiar standard 25mm stożek okazuje się nie do końca standardem tak jak na nagraniu za duży luz :-/

1mm luzu,wymiary wszystko to samo co uszczelka Gamo.

Obrazek

Uszczelka Gamo siedzi ciasno da się obrócić.



Kilka zdjęć w przybliżeniu na uszczelce są drobne ryski żadnego uszczerbienia , czy założyć taką z powrotem :?:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: jakiii »

Możesz założyć starą (wygląda nieźle), możesz spróbować dorobić podkładkę pod nową (np. z nakrętki butelki od mleka :-/ ) a najlepiej odesłać rusznikarzowi ( z podaniem wymiarów korygujących grzybka). Pewnie Ci wymieni i powinien być wdzięczny za upgrade. ;laughing:
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2017, 19:15 przez jakiii, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

Pisałem do niego przed zakupem podawałem mu wymiary i ta uszczelka jego ma te same wymiary co uszczelka Gamo , przyjrzałem się dokładnie to stożek ma za mało mięsa w środku , uszczelka Gamo ma grubszy stożek :-/ co się namęczyłem żeby założyć uszczelkę oryginał to moje :-?
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Senio »

Bo stożki są różne. Jedne zaczynają się przykładowo od 15 mm inne od 16 mm etc. Nie jest to znormalizowane. Ta uszczelka jest do innego tłoka o tej samej średnicy zewnętrznej 25mm.
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

Własnie mu pisałem przed zakupem jakie ma wymiary tłoki 15mm i 12,5mm
Mam trzy wyjścia albo kupić nową tylko znowu czekanie :-/ , albo założyć oryginał albo :idea:
Pomysł niezły i trzyma jak przyklejona :-D

Koszulka termokurczliwa

Obrazek

Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

Napisałem do rusznikarza zobaczę co mi odpowie może będzie miał z takim wymiarem co mi potrzeba .
Teraz części które wysłałem do dorobienia , paczka dotarła :piwo: prowadnica , grzybek i PET dorobiony .
Koszt nie wielki a jest zrobione tak jak powinno. Podziękowania dla Pana Radosława z Firmy SANDRA Pabianice za expresowe dorobienie i wysłanie :piwo:


Kilka zdjęć.
Obrazek


Prowadnica z poliamidu

Obrazek

Obrazek

Tłok z PET

Obrazek

Sprężyna szlifowana

Obrazek

Gwintownikiem i narzynką M5 oraz M6 usuwałem stary klej aby wkręcić śrubki z nowym klejem do gwintów

Obrazek

Obrazek

Składanie jeszcze poczeka :cry: zobaczę co mi odpowie rusznikarz.
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2017, 22:09 przez Robert. J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: kamazek »

Robercie, widzę, że jesteś również z Wrocławia.
Jeżeli jeszcze nie byłeś, wpadnij do naszego Laosu ze swoim gamo, jak już się z nim uporasz.
Jestem ciekawy poprawy kultury pracy tego karabinka i jego celności w porównaniu do wersji pudełkowej.
Jakiś czas temu odwiedziło naszą strzelnicę dwóch kolegów z takim karabinkiem (byłeś jednym z nich ?)
Kultura pracy i celność była w tamtym karabinku tragiczna a energia pokazywała 24 Jule w sprzęcie prosto ze sklepu.
Jestem pod wrażeniem zapału z jakim tuningujesz repleya, tak trzymać ! ,
sam również dopieściłem swojego copperheada do granic możliwości :wink:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

kamazek pisze:Robercie, widzę, że jesteś również z Wrocławia.
Jeżeli jeszcze nie byłeś, wpadnij do naszego Laosu ze swoim gamo, jak już się z nim uporasz.
Jestem ciekawy poprawy kultury pracy tego karabinka i jego celności w porównaniu do wersji pudełkowej.
Jakiś czas temu odwiedziło naszą strzelnicę dwóch kolegów z takim karabinkiem (byłeś jednym z nich ?)
Kultura pracy i celność była w tamtym karabinku tragiczna a energia pokazywała 24 Jule w sprzęcie prosto ze sklepu.
Jestem pod wrażeniem zapału z jakim tuningujesz repleya, tak trzymać ! ,
sam również dopieściłem swojego copperheada do granic możliwości :wink:



Witam.
Cześć kolego kamazek.
Niestety nie byłem na waszej strzelnicy ale z miłą chęcią bym was odwiedził i będę ciekaw waszej opinani co do mojej 10-ątki. Puki co poskładałem karabinek i mogę powiedzieć z mojego punktu że nie ma denerwującego skrzypienia przy naciąganiu sprężyny tak samo jak przy oddaniu strzału . Jeszcze nie strzelałem do tarczy to nie mogę powiedzieć jak z celnością bo muszę porobić jeszcze parę drobnych rzeczy przy nim jak na przykład zmiana mocowania itd: Dodam że odrzut jej mniejszy :piwo:
Dziękuję za zaproszenie i na pewno się odezwę na PW co do spotkania .


Dostałe odpowiedź od pana Tadeusza ( rusznikarz ) że nie ma innych uszczelek tylko do Gamo 440 zaproponował że oddam mi pieniądze, odpisałem mu że nie ma takiej potrzeby i poczekam aż pokarzą się cześć do replay. Jednaj uszczelka tłoka od Gamo Hunter 440 nie pasuje do tłoka Gamo Replay 10 :-/ Uszczelka wciśnięta razem z koszulką termokurczliwą , oddane koło 50 strzałów jak na razie wszytko w normie, brak odgłosu sprężyny. Krótkie nagranie jak strzela czekam na waszą opinie, dodam że nagrywane w piwnicy może być taki pogłos słychać .



Co do składania to uszczelka wchodziła luźno nie aż tak luźno i nie aż tak ciasno w sam raz. Delikatnie przesmarowana warga uszczelki olejem do kompresorów, smarem molibdenowym delikatnie posmarowany tłok oraz sprężyna , prowadnica i mechanizm spustu delikatnie smarem do łańcuchów. Przed włożeniem uszczelki z tłokiem za pomocą kawałka wyciętego z butelki wsunąłem tłok nie uszkadzając uszczelki tłoka.Po złożeniu użyłem kleju do gwintów i przykręciłem śrubki . Do montażu lunety HAWKE użyłem mocować oryginalnych Gamo lecz chyba zmienię na mocowanie pełne .
Kilka fotek.

Wsuwanie tłoka z uszczelką i wycięty kawałek z butelki

Obrazek

Całość

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Klej do gwintów


Obrazek


Torx użyte do karabinka to T20 i T25 gwiazdka


Obrazek

Takie mocowanie chcę założyć

Obrazek


A tu moja 10-siątka :piwo:


Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2017, 21:50 przez Robert. J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: kamazek »

Może już w ten weekend uda Ci się trafić do Laosu, serdecznie zapraszamy, nawet przygotuję osobiście na przywitanie ognisko ( kiełbaski we własnym zakresie ) ;laughing:
Ze względu na magazynek, który wymusza wysoki montaż lunety, pomyśl nad podwyższeniem baki policzkowej, oryginalna nie pozwala na powtarzalne składanie się do strzału.
Oko zawsze musi znajdować się w tej samej linii z osią optyczną lunety, inaczej następuje "sianie" po tarczy.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
Robert. J
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2017, 00:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: Robert. J »

kamazek pisze:Może już w ten weekend uda Ci się trafić do Laosu, serdecznie zapraszamy, nawet przygotuję osobiście na przywitanie ognisko ( kiełbaski we własnym zakresie ) ;laughing:
Ze względu na magazynek, który wymusza wysoki montaż lunety, pomyśl nad podwyższeniem baki policzkowej, oryginalna nie pozwala na powtarzalne składanie się do strzału.
Oko zawsze musi znajdować się w tej samej linii z osią optyczną lunety, inaczej następuje "sianie" po tarczy.
Witaj,
W ten weekend nie dam rady praca, praca ,praca :-/ . ale następny jak nic nie wypadnie to w porządku wyślę PW wcześniej do ciebie.
Co do baki to myślę z czego by tu zrobić , może z kostki orzecha amerykańskiego :idea: coś wymyślę :wink:
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gamo Replay 10

Post autor: kamazek »

Twoja osada ma stylistykę taktyczną, więc podwyższenie baki powinno do niej nawiązywać.
Nie rób jej od razu na "gotowo", wysokość i profil dopasujesz w "boju" na strzelnicy :502:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”