ZVS Perun 734

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: jurek40b »

Chyba powinienem wejść pod stół i odszczekać. Kupiłem Peruna po podstawowym tuningu,stan sklepowy. Karabinek mnie urzekł, lekki, mocny ponad 14J, nie kopie. Osada o niebo lepsza od oryginalnych hw. Z otwartych celny. Jutro postrzelam z lupką. Hatsan 95, swoim ciężarem i nieergonomiczną osadą przegrywa. Hw30, po zrobieniu osady custom jest fajna, ale malo Julianów, a dużo złotówek. Hw50, customowa osada, robi już bardzo poważną cenę. Jedyny minus Peruna to spust, ale pojadę na wycieczkę do Zabrza i będzie dobrze :-D
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: JS »

A mówiłem Ci Jurku, że ergonomicznie slavka jest bardzo przyjemnym karabinkiem?
I dobrze zrobiona potrafi pieknie strzelać.
Niestety nie tak dobrze jak HW50, no ale jest parę stówek tańsza więc nie wymagajmy cudów.

A na spust nie narzekaj. Wypoleruj powierzchnie, ściągaj w pierwszym kroku na zabezpieczonym bezpieczniku, wtedy drugi krok po wciśnięciu bezpiecznika jest już bardzo krótki, a po wywaleniu blaszki regulacji spustu będzie tak miękki jak record w HW.
I będzie git.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: jurek40b »

Hogan powiedział mi o polerowaniu,ale stwierdził,żeby blaszki nie wywalać. A co najciekawsze,przestał mi spust przeszkadzać. Miałem w planie kupić wiatrówkę, DOC-a i pokrowiec , do 1100 zl. Udało się. Wiatrówka nowa,DOC na gwarancji, pokrowiec nowy od Dronga. Hw50, używane liczą więcej niż nowy Perun. A po za tym, coś mi hw50 nie pasuje, nie wiem czemu.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: JS »

Skoro sprzęt skompletowany to czekamy na relację ze strzelań - wszak masz cenną wiedzę jeśli chodzi o porównanie do HW30, HW80 i hatsanów więc to dla wielu będą ciekawe informacje. Celność, składność, powtarzalność a że strzelasz dużo to i wytrzymałość. Oczywiście w opozycji do wcześniej posiadanych sprężyn.

Co do HW50 - wg mnie to najlepsza tania sprężyna do rekreacji, jeśli 8J w HW30 nie wystarcza. Niestety by to spelnić muszą zaistnieć 2 warunki - sprzęt po pelnym hoganie oraz osada custom (coś jak w Twoim byłym tygrysku HW30). Wtedy mamy lekki, cichy, trwały i piękny sprzęt. Tylko, że coś takiego pojawia się w K/S gdzieś raz na rok, więc trafić niełatwo.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 8
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: JS »

A blaszkę wywalaj i to natychmiast. Mialem chyba ze 6slavek i w każdej wywalalem blaszkę. Nigdy nie padł samostrzał. A spust bez blaszki i z blaszką to zupełnie inna historia.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: jurek40b »

Co do strzelania, slavka jest celna jak diabli. Gdyby miała spust klasy co najmniej tego w hatsanie, to by było coś nie wiarygodnie celnego. Przy chropowatym,twardawym spuście, wczoraj z niestabilnej pozycji. Wystrzelałem na 30m, w okrąg jak 5groszy, 5 strzałów, widać było raptem 3 przestrzeliny. Spust mi strasznie przeszkadza, bo mam wrażenie,że go zrywam. Blaszkę wyjąłem,ale żadnej różnicy nie widzę. Co do porównania do innych sprężyn:
a. hatsany w polimerze 70-90, slavka zjada je bez popijania
b. hatsan 95, slavka jest celniejsza, ma bardziej ergonomiczną osadę i jest lżejsza
c. hw 30/50, mi się,ze hw są celniejsze. Tylko jak poprawię spust w slavii, to może być inaczej
d. hw80 to inna liga, ale co do celności to jak człowiek opanuje hw, to już w ogóle jest w kosmosie
Slavia ma przewagę nad wszystkimi hw w ergonomii osady. Jakby ktoś zrobił sprężynówkę z lufą i osadą slavii, spustem Quatro, sposobem demontażu systemu jak w hw80, 14-16J energii i cenie 700zł. To byłby hicior.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: ZVS Perun 734

Post autor: czemar »

Jurek nie da rady po drodze jest kupa gęb i wszystkie chcą się najeść do syta i na zapas .
Perun kosztuje / kosztował coś około 140 eu.
W Pl teraz 850 a z pudełka strzela jak Lider .
Resztę pomijam.
Może kiedyś będzie jeszcze okazja to dostaniesz Terrusa do pomacania .Jak ktoś da ludzką cenę na niego / 700-800 / to to jest taki hit .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: wiatq »

czemar pisze: Może kiedyś będzie jeszcze okazja to dostaniesz Terrusa do pomacania .Jak ktoś da ludzką cenę na niego / 700-800 / to to jest taki hit .
M.
Święte słowa Walther Terrus bardzo przyzwoite strzeladło ale bardzo mało popularne w bolandii i to właśnie ze względu na cenę. Gdyby zeszli w nim z cenami na jakieś własnie 800 to hatsany w drewnie poszłyby raczej w odstawkę. Ale chyba nikt umarexowi tego jeszcze nie powiedział.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: rokasa58 »

@ wiatq. I właśnie za tyle można go kupić.
https://www.4komma5.de/Luftgewehr-Walth ... iabolo-P18
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: wiatq »

rokasa58 pisze:@ wiatq. I właśnie za tyle można go kupić.
https://www.4komma5.de/Luftgewehr-Walth ... iabolo-P18
Ale w bolandii odrobinę ceny inne są a kupując uniemiaszków trzeba sprężynę zmieniać bo u nich wszystko wykastrowane do 7 julianów.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: jurek40b »

Peruna kupiłem za 780zł z przesyłką, właśnie od Marka. I tyle warta jest slavka po podstawowym tuningu. Szkoda,że spustu nie wypolerowałeś :)
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: jurek40b »

Spust wypolerowałem, delikatnie, normalny teraz jest. Tylko język spustowy zostaje po strzale w tylnym położeniu. Spust poprawiony. Jest o niebo lepiej, teraz nie będę już zrywał strzałów.
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 13:26 przez jurek40b, łącznie zmieniany 1 raz.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: ZVS Perun 734

Post autor: czemar »

Nie wiem z czego ten spust jest zrobiony tzn . twardości nie mierzyłem i to polerowanie jakoś tak poszło w odstawkę .
Co do Terrusa był na all... za 600 pln. w kalibrze 5.5 więc wziąłem potem poszedł do ludzi a teraz żałuje.
W Pl. można go kupić za 900 z groszem bodaj .
Cena może nie najlepsza ale przy Slavce za 850 nie ma się co zastanawiać.
Takie są moje spostrzeżenia nikt się nie musi z nimi zgadzać bo to jest jak z racją i dziurą w tyłku - każdy ma swoją i tyle :one:
Jeśli zostaje w tyle to rozciągnij sprężynkę lub wymień na nową .Możesz też podregulować śrubką .
M.
Ostatnio zmieniony 20 października 2017, 13:20 przez czemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Vortex na Kruszynie :one:
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: jurek40b »

Marek spust przesunąłem bardziej na środek i jest ok. Całe polerowanie wyglądało następująco
- papier 2200 i delikatnie do zejścia czarnej farby
- pasta polerska, ale to tylko chwilę
Całość zajęła mi 3 minuty. Cały czas pamiętałem radę Hogana, delikatnie i nie za bardzo :) Spust teraz działa bez tej chropowatości .
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZVS Perun 734

Post autor: jurek40b »

Chyba za bardzo się cieszyłem. Spust chodzi lepiej,ale daleko mu do spustu slavii 631 mojego wujka. Ale się nie poddam. Celność tego karabinka mnie urzekła. A spust musi się poprawić :)
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”